Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

mi się wydaje dobry. Wolnostojący, pełny... Tylko jak napisała Kaskas trochę mały mi się wydaje. Chomik będzie się "garbił" i może mieć kontuzje kręgosłupa... Troszke większy mógłby być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek jest ok

Ale jak to już powiedziały 2 dziewczyny to za mały dla dżungarka

U mnie w sklepie są po 20 zł

A tu po 13 ale nie wiem ile przesyłka kosztuje ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już to będzie w sam raz dla dżungarka...Ale lepiej mieć większy. Postaraj sie poszukać jeszcze jakiś innych, pasujących do Twojej klatki/akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, ten jest lepszy i widać że porządniejszy, bo ma dwie nóżki. Tamten z jedną mógł się chwiać. Poczekaj na opienie innych, ale wydaje mi się że ten możesz kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten jest porządny. Jest pełny i stoi sam więc zapewne nie będzie hałasować ani trząść klatką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja musze chyba zmienic kolowrotek bo czasemChester tak goni w nocy ze ..hehe...ze spaniem trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widziałam takie u mnie w sklepie w ZooNatura w Silesi w Katowicach! Jak je kręciłam, to ciche są i naprawdę porządne, opłaca się kupić!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam ę. Jest stabilniejszy więc chomik się nie wywróci. Nie będzie pewnie hałasował i wygląda na porządny. Dopłać 7 zł a będziesz miał dużo większy i lepszy kołowrotek. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z reguły chyba najlepszy i tak jeden z większych,bo potem trzeba będzie i tak wymieniać na większy jak chomik urośnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, ja miałam wczoraj kupić ten kołowrotek, ale nie byłam w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie kosztuje on 26zł (bardziej się opłaca niż z neta; koszty przysyłki by były chyba większe niż 6zł).

Kołowrotek chyba taki w sam raz dla dżungarka, ja go planuje dla roborka. Mam nadzieję, że się zmieści do mojej klatki :D

A tak po patrzeniu 'w realu' to jest stabilny, z grubego plastiku itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przydatne, jednak to czasami też nie jets potrzebne, bo niektóre kołowrotki po odpowiednim zawieszeniu nie hałasują.

Dla mojego dżungarka mam taki kołowrotek jak ty. U mnie się niestety zsuwał na pietrze i sie o nie ocierał - kołowrotek przyczepiłam na parterze, gdzie o dziwo się nie przesuwa, jest blisko kuwety od klatki i zapinka się lekko na niej zatrzymuje i wszystko ok.

Jedynie jest trochę wadliwy, bo krzywo się kręci, a Nike nieźle zasuwa, więc klatka drochę drga :P

A ten wolnostojący, który chcę kupic, to jest z dobrego plastiku (w końcu Ferplast), czyli taki, jaki tutaj jest podany w temacie (ten drugi). Ni i jak już, to bedzie stał przy sciance, wiec raczej nic nie powinno sie stac.

A sądzę, że Diverse może być też odzwyczajony od kołowrotka, bo ostatnio krecił się 3 miesiące temu.

No i radziłabym trochę urozmaicić klatkę (wcześniej miałam identyczną najpierw dla syryjka, potem roborka, z wiekszym rozstawem i plastikowym wyposażeniem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie jets trochę wadliwy, bo krzywo się kręci, a Nike nieźle zasówa, więc klatka drochę drga :P

A ten wolnostojący, który chcę kupic, to jest z dobrego plastiku (w końcu Ferplast), czyli taki, jaki tutaj jest podany w temacie (ten drugi). Ni i jak już, to bedzie stał przy sciance, wiec raczej nic nie powinno sie stac.

No i radziłabym trochę urozmaicić klatkę (wcześniej miałam identyczną najpierw dla syryjka, potem roborka, z wiekszym rozstawem i plastikowym wyposażeniem).

jeśli kołowrotek sie krzywo kręci - tak ma wiekszość kołowrotków - należy dać te uszczelkę czarną, która umiesciłem w instrukcji - ona pozwoli zwiekszyc nieco tarcie - ale wyprostuje wade konstrukcyjną w tych kołowrotkach. Producenci nie dbaja o jakość zabawek, cóz sie spodziewać za kołowrotek w cenie 2.50 zł. Drobna poprawa i nasze Pupilki mają istny raj!!

Jak będę w Silesia City Center - to przyjrze sie tym wolnostojącym kołowrotkom.

Będę wdzieczny za informacje o tym wolnostojącym, gdyż zamierzam w przyszłosci powiekszyć mu klatkę, powiekszyć jego rodzinkę o pare chomiczków jeszcze. Dlatego będę wdzieczny za to jak sie sprawuje, czy jest cichy i czy warto taki kołowrotek zakupić.

Dziękuje za radę, rzuć okiem na obecny widok klatki, jest duzo wiecej gadżetów - a raz na jakis czas dodaje mu poprzeczną rurkę z papierowego ręcznika - to jest dodatkowa atrakcja dla niego. Czesto biore go do kuli i na łóżko, żeby sie troche wybiegał na wiekszej powierzchni.

PS. Jak by sie ktoś dziwił - to na piętrze (tym czerwonym) - leży wyciety fragment jednomilimetrowej Plexi-glass- czyli milmimetrowy akryl, po to zeby Panu Homikowi nie wpadały łapki miedzy szczebelki. - Plexi jest łatwe do czyszczenia, wystarczy pod bierzącą wodę i jest czyste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo fajnie to wyglada i ciekawe z tą uszczelką zeby nie hałasowało }{ jak bede miec problemy to skorzystam z pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam taki kołowrotek i wyciągam go na noc, a długi czas moje chomiki w ogóle nie miały. Jak mi się uda wyciszyć ten kołowrotek to zamieszcze obecnemu chomikowi dwa takie:)

A macie coś na wyciszanie hałasu, który chomik robi gryząc pręty? Zauważyłam, że jak klatka nie jest wstawiona w kuwete to nic nie słychac hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Annalee, to po co ch9omiikowi kołowrotek skoro w nim nie biega w nocy (gdy jest najbardziej aktywny) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie.czy ma ktoś ten kołowrotek i jeśli tak to jak on się sprawuje dla chomików??

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dobre pytanie. I czy będzie dobry dla 15-centymetrowego chomiczka syryjskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi