Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Który kołowrotek jest lepszy trixie 28cm czy drewniany Karlie wonderland 29cm. Który lepszy dla syryjka

Obydwa są równie dobre, ale ten drewniany musisz zabezpieczyć pokostem bo jak obsika to nie odratujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karlie + czas + mocz = smrodek. Co prawda podkleja się bieżnię paskiem korka ale to potem i tak lekko capi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smrodek będzie tylko wtedy, gdy chomik nasika, będzie sikały w  kółku - a nie każdy tak robi. moje dwa dżungary tego nie robią, w ogóle, nie mam takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszyscy czterej sikają :D Poprzednie dwa też sikały. Pupillo masz jakieś nietypowe chomy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No  chyba, bo naprawdę, nie sikają u mnie w kołku. jeden jest drewniany, cały suchutki, "pachnący". Drugi to siatka TX, który jest powleczony tekturką na mikrofali i gdyby były w nim jakieś siuśki, to tektura byłaby już daaaawno do wymiany, a nigdy tego nie robiłem, jest w stanie idealnym.

A może to syryjki bardziej mają takową przypadłość? Co?

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kołowrotek drewniany dla syryjczyka można posmarować olejem lnianym? Czy domek który sama zrobię równiez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

U mnie wszyscy czterej sikają :D Poprzednie dwa też sikały. Pupillo masz jakieś nietypowe chomy :D

Nie tylko Pupillo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w przeciągu ostatnich 2 lat w kółko sikał tylko Gagat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukamy kołowrotka, który można przyczepić do krat.

Czy ten będzie odpowiedni dla roborka?

http://hipcio.sklep.pl/produkt/savic-kolowrotek-large-18cm

Co polecacie?

Tak, będzie odpowiedni :) Trixie 20 cm też da się odczepić od stojaka i zawiesić na prętach http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-kolowrotek-plastikowy-20cm-61010 ale te zawieszane często bardzo hałasują. 

Edytowane przez Huskana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukamy kołowrotka, który można przyczepić do krat.

Czy ten będzie odpowiedni dla roborka?

http://hipcio.sklep.pl/produkt/savic-kolowrotek-large-18cm

Co polecacie?

Zdecydowanie odradzam kupno Savica! Ma dobrą średnicę, ale kołowrotek jest po prostu fatalny.

Miałam Rolly Jumbo dawno temu, ale zdecydowanie go nie polecam. Kupiłam, bo wydawał się duży i porządny, ale okazał się straszny. Męczyłam się z nim parę miesięcy, a i tak wylądował w koszu na śmieci. Oliwiłam, podkładałam pod mocowanie tekturki i gąbki, nic nie pomagało - hałasował, trzeszczał, latał na wszystkie strony, aż strach wspominać.

Niestety, nie ma kołowrotka który zawieszony na prętach będzie idealnie cichy, ale jeśli już będziesz coś kupować, kup plastikowego Trixie, jak wspomniała Huskana.

A tak z czystej ciekawości, czemu nie kołowrotek ze stojakiem? Takie są znacznie cichsze. Ja dla swojego roborka mam drewnianego Karlie i bardzo go polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

A ja polecam Speedy'iego. Nie dość, że cichy, to jeszcze naturalny.  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A tak z czystej ciekawości, czemu nie kołowrotek ze stojakiem?

Na dole mamy już dysk, dlatego szukamy czegoś do przyczepienia. Wcześniej był już kołowrotek ale ściągnęliśmy go, ponieważ był za mały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chom.

Chomik napędza go (w szczególności roborek), a później problem z zatrzymaniem. Wywiruje malca i walnie w klatkę. Teraz może tego nie robi, ale lepiej zapobiegać niż leczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wygląda jak biegaja, ale juz mało fajnie jak sie chca zatrzymać i je wyrzuca. Jeśli dysk to myślę że musi byc z małymi sciankami, ale mimo wszystko chomiki zamiast wyrzucać to sie kręcą razem z nim az sie zatrzyma. Ja jestem przeciw dyskom.

Edytowane przez Emmeto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tosia nie ma problemu z dyskiem i chętnie z niego korzysta. Nie zauważyliśmy, żeby coś sobie kiedykolwiek zrobiła inaczej wyjelibyśmy go tak jak to było z za małym kołowrotkiem.

Ten kolowrotek Trixie jest stabilny czy lepiej go czymś dociążyć?

Hałasuje? Chomik nie ma problemu z zatrzymaniem się?

www.hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-kolowrotek-plastikowy-20cm-61010

Edytowane przez JKRR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi