Skocz do zawartości
nataloo

Kołowrotek - jaki waszym zdaniem najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... mójego chomika nie ciekawi ten papier w kołowrotku :D

psst, odpowiedzcie z temacie toaletka xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja znalazlam jeszcze jeden mankament w moim starym plastikowym kolowrotku... wyglada on mniej wiecej jak na obrazku

http://www.hamsterinfo.de/Laufradtest/plastik.JPG

hmmm moj chomik jest za ciezki i zsuwa go na podloge... szczebelki nie utrzymaja go i po jakisc 15 min krecenia zacina sie roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem najlepszy jest kołowrotek plastikowy wypełniony... ponieważ nie wpadają mu łapki. I jest mniejsza możliwość zwichnięcia,złamania.itp..łapek/łapki.I chomiki roborowskie nie są zbyt duże także moim zdaniem wystarczy średni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tak przy okazji to zerknijcie sobie na opis roborka na portalu...

kolowrotek najlepszy pelny z jednej strony, z drugiej strony calkiem otwarty a czy plastikowy czy inny, to juz kwestia twojego gustu i stanu kieszeni

no i duzy oczywiscie 20 cm srednicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam ten temat, bo znalazłam pewien filmik ku przestrodze kupowania zbyt małych kołowrotków:

Kołowrotek tego chomika mimo, że jest pełny i plastikowy jest stanowczo za mały. Chomik jest cały wykrzywiony, ma zadarty łebek - po prostu się w nim męczy. Na tym filmiku to już jest na prawdę skrajność, ale nawet niewielkie wygięcie chomika może spowodować niebezpieczne zmiany.

I jeszcze jeden filmik:

Ten kołowrotek jest natomiast bardzo dobry - chomik biega w nim całkowicie wyprostowany i o to chodzi.

Polecam jeszcze raz przeczytanie mojego artykułu (kto tego jeszcze nie zrobił :P), bo dobranie odpowiedniego kołowrotka do gatunku chomika to na prawdę ważna sprawa i jeśli wasz kołowrotek jest trochę "przymały" nie należy tego bagatelizować:

http://www.e-chomik.pl/art5.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marta, moj chomik tak wlasnie wygladal... jak na tym pierwzsym linku, i mi tak zle bylo, ze ona sie tak meczy... w pewnym momencie po prostu zrezygnowala z tej przyjemnosci, bo juz sie w ogole nie miescila... a teraz ma taki kolowrotek, ze hula bez przerwy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pierwszego linku, to w ogóle to było straszne...Nie dość, że kołowrotek mały, to jeszcze chomik był trochę wiekszy niż przecietny chomik i miał dłygie włosy, więc widac było, że się on zdecydowanie meczy.

Ten 2 filmik jets super. Radze jeszcze zoabczyć filmik tego samego autora, jak 2 roborki biegają =) No i to nazywa sie odpowiedni kołowrotek, choć najpierw myslalam, że jest trochę za duży

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ma trochę zamały, ale większy się przecież w klatce nie zmieści. No ja nie wiem co mam zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zuziku, mialam dokladnie ten sam problem :) dlatego teraz moja klatka tak a nie inaczej wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykombinuj coś, przesuń pięterko, albo umieść kołowrotek w innym miejscu. Jeśli kołowrotek jest za mały to Twój chomik prędzej czy później na tym ucierpi. Spędza w nim przecież dużo czasu, a ciągłe, nienaturalne krzywienie się źle działa na jego zdrowie (szczegółowy opis zagrożeń w artykule).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eh to zalezy bo ja mam akwarium i nie moge miec plastikowego kolo wrotka więc oplotłem szczebelki tektura

fajne tez są takie kule jak kolowrotek

ale nie takie ze sie chomika w kuli puszcza po podlodze !!

a jak bym miała klatke to bym miala plastikowy kolowrotek

(sory za bladny ale mi sie klawiatura psuje i nie moge robic polskich znakow ale czasem sie da)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajne tez są takie kule jak kolowrotek

Właśnie takie kule nie są zbyt fajne :/ Chyba ci chodzi o taką typową, stojącą karuzelę w której zamyka się chomika. Też jest o tym wspomniane w artykule, radzę przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yhm, to jets okropne. To jest tak, jakby sie chomikiem rządziło. Każe mu się w tej chwili biegać, a nie wtedy, kiedy on chce. Tak samo jest z samochodzikami. W nihc chomiki moga nawet umrzeć :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to nie chodziło chyba o taką kulę. Mi się wydaje, że chodziło, o taką kulę, która jest na takich hm..... podstawkach, nie zamykana. I jak chomik tam wchodzi, to to jest jak kołowrotek, tylko, że kulowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie o to mi chodziło. Chyba coś krzywo popatrzyłam wcześniej xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym drugim jest lekka przesada. Te opinie z palca wyssane. Ja dostałam w zeszłym roku na gwiazdkę kulę i najpierw myslalam, ze jest dobra, ale Chomucha sie zawsze obijala o meble, zostawiała bobki i gryzła tę kulę. Raz nawet sie zesiusiała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie to piszą tylko po to żeby towar się sprzedał. Komu w głowie dobro chomika jeśli chodzi o pieniądze... Takie "autko" z kulą w środku jest jeszcze bardziej atrakcyjniejsze dla... Tego który je kupuje niż dla chomika. Co jest równoznaczne z tym, że teoretycznie lepiej się sprzedaje.

Jeszcze co do wielkości kołowrotków:

Na prawdę szkoda, że na rynku w Polsce jest tak mały wybór kołowrotków, a większość z nich nie spełnia minimalnych standardów na chomików syryjskich (bo dla dżungarków i mniejszych na szczęście nie ma problemu). Takie minimum to ok. 20, 25cm średnicy, a w złykłym sklepie zoologicznych takich ze świecą szukać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taką metalową przeplecioną moskitierą, zaletą jej jest to, że po naoliwieniu jest cichutka, jeśli chomik w niej nie szaleje to może być, ale jak dostaje turbo doładowania no to jest kiepsko, kilka razy zatrzymał mi się pomiędzy bocznymi poprzeczkami (nie wyglądało to za ciekawie, przez chwilę myślałam, że połamie sobie łapki :(( ). Na razie nic mu nie jest ale już zamówiłam plastikową Lepiej dmuchać na zimne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

duży kołowrotek, najlepiej wypełniony, a jeśli nie masz gdzie takiego wypełnionego kupić ( w sklepie u mnie w mieście takich nie ma) to kup zwykły, duży kołowrotek i przełóż przez te pręty kawałek kartki od drukarki lub nie szkodliwego materiału :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pierwszy rzut oka, po średnicy sądząc, jest za mały dla dżungarka :) ale pierwszy raz taki kołowrotek na oczy widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi