Skocz do zawartości

Zbójnickie Chomiczki -Miot F ur.14.09.2014r

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie wiem dokładnie, ale mam takie pudełko na jedzenie, w nim mieszam karmy, zioła itd. To tego połowa schodzi na dzień. Jak tylko będę w stanie pisać, napiszę parę słów opisu dla maluchów. Teraz to,

Jej uszka w połączeniu z tą minką sprawiają wrażenie, jakby chciała spytać, kiedy dokładka karmy :D

• 1 month later...

Z tego co kojarzę to max. 100 (tam samo jak w Pradze zresztą). Tylko chyba inaczej punkty się rozkładają, bo inny standard, ale fajnie jakby Motusa napisała nieco więcej :)

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w zasadzie mogę wrzucić. Tłumaczyła dla mnie hodowczyni z Holandii

*Verry good Type/weight/shape....
* Verry good tail...
* good head,can be wider... -no cóż, trzeba to przepracować
* verry good eyes, ears..*verry good fur,a bit thin on the belly and flanks... -często się to zdarza niestety
* colour, bleu can be brighter..undercolour can be stronger and more shining... -i to zdecydowanie trzeba przepracować.
*good structure...
* verry good rounds and care...
*collor is not acknowledged 90 points -w Hollandii blue nie jest uznane jako kolor

Edytowane przez Motusa
Odnośnik do odpowiedzi

Czesi też mają neuznane barv. Myślę, że z czasem się to wszystko zmieni. Nie, nie tylko niebieski

od początku sierpnia w Ckk blue jest w standardzie

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie barwy są na teraz nieuznane w Ckk? Wśród nieuznanych są na ogół "nowe" barwy, czy jest jakaś stara, ale mimo to z jakiś przyczyn odrzucona?

to nie chodzi o to, że sa 'odrzucone' :P 'neuznaná barva' to nie jest w języku czeskim 'barwa nieuznana' ( :P ) tylko taki 'unknown' - 'nieopisana' ;)

Jest kilka wybranych, podstawowych i ujednoliconych - opisanych w standardzie. a wszystkie pozostałe są 'unknown' :)

Odnośnik do odpowiedzi

Holandia to jedyny kraj, gdzie nie uznają blue jako koloru? Czy jest ich więcej?

Inne barwy też są problematyczne w niektórych krajach, czy tylko błękit? 

Najlepiej zaglądać w standardy danego klubu (bo kwestia państwa ma niewiele do rzeczy po prostu ;) np. Motusa i podrik są zarejestrowane w Ckk i obowiązują je standardy Ckk - mimo, że pochodzą i działają na terenie PL). Nowe/nieustandaryzowane mutacje nie są w standardzie, bo.. ciężko o ustandaryzowanie wymogów/ocen. Dana odmiana musi się "utrzeć", zwłaszcza przy nowych mutacjach (np. blue było stosunkowo nowe) trzeba po prostu wybadać wszystko zanim zacznie się mówić o "standardzie" jako takim - inaczej, jest to sprzeczne choćby z definicją słowa "standard" :)

Emmy, wszelkie barwy których nie ma wypisanych w Ckk w standardzie (można tez sprawdzić inne kluby oczywiście)- tak w ogromnym skrócie, bo mutacji barwnych i kombinacji jest naprawdę sporo :)

Jeśli są jakiekolwiek zmiany w standardzie to na stronie klubu musi iść informacja o tym - zwłaszcza przed wystawą. Chomiki o umaszczeniach standardowych można wystawiać w klasie S oraz P. Jeszcze w maju 2013 roku blue nie było określone standardem, więc jedynie w klasie P, obecnie umaszczenie ma wpis.

E: podrik ubiegła.

Edytowane przez Risa
Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem niestety, nie śledziłam historii dilutów, bo mnie aż tak nie ciekawiły. ale kojarzę "wow" z okolić roku 2010 na obcojęzycznych forach. zapewne niedługo przed.

Odnośnik do odpowiedzi