Skocz do zawartości
nata_ska

Dom tymczasowy Łódź - czy potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) jestem na forum od ponad roku. Obecnie mam dwa chomiki. Syryjka od Sunrise i Dżungarka z adopcji.
Od października mieszkam "na swoim" więc będę miała warunki na dom tymczasowy, mam samlę z ikei x2 kołowrotki, domki, karmę VL, weta dobrego obok domu, dużo akcesoriów a jeszcze zamierzam kupić akwarium. Miejsc będzie ok 3-4.
Mogę być zatem domem tymczasowym jednak tu pojawia się moje pytanie, na które proszę aby doświadczeni w tym temacie odpowiedzieli:

1. Czy w Łodzi potrzeba takiego domu?
2. Czy udaje się znaleźć nowych właścicieli dla każdego chomiczka?
Pytam, bo zależy mi aby pomagać jak największej ilość zwierząt stąd nie chcę aby dom tymczasowy stał się domem stałym. Mam nadzieję, że rozumiecie. Czekam na szczere odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie o wydawanie zwierząt: Nikt Ci tego nie zagwarantuje. Szukasz, sprawdzasz, jak się znajdzie to jest.

Jeśli chodzi o potrzebny DT: Różnie. Nie ograniczaj się do samej Łodzi ani w braniu ani wydawaniu. W chwili obecnej transport zwierząt między miastami to nie jest problem.

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojej tymczasowej Mani znalazł się dom, ale jej nie oddaliśmy. Natomiast 4 małym szczurkom udało się dosyć szybko znaleźć domy i jakoś się zmusiłam, żeby je oddać ;) Tak więc musisz jeszcze dokładnie przemyśleć, czy będziesz w stanie zwierzaka później oddać. Też - czy będziesz miała czas szukać domów, będziesz miała możliwość dzwonić - ustalać, wozić w konkretne miejsca, żeby zwierzaka wydać (nawet po samej Łodzi).

Na początek możesz wziąć jednego chomika i przekonać się, jak to jest. Chomika, albo innego źwierza, np. myszki, czy szczurki właśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi :) chce pomagać chomikom, bo o nich mam wiedzę i doświadczenie :) jak najbardziej mam zapał i czas do szukania im dobrych domków, bo mam już moje dwie przytulnki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radziłabym tylko poczekać do września, w wakacje wszyscy wyjeżdżają i może być ciężko z szukaniem ds.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak jak pisałam mogę zacząć DT od października bo wtedy będę miała na to warunki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, przeoczyłam to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba się przygotwać na tworzenie dużej ilości ogłoszeń, zrobić sobie taką bazę stron na których wrzuca się ogłoszenia: tych typu ogólnych i pro-zwierzęcych, do tego warto podsyłać linki na różne zwierzęce fundacje, blogi itp. na facebooku. Dobre ogłoszenie na poczytnej stornie, to połowa sukcesu. Potem tylko weryfikacja domku i sprawy z transportem. Nie zawsze szybko znajduje się nowych opiekunów, czasami potrzeba trochę czasu, ale ja osobiście wychodzę z założenia, że lepiej się nie spieszyć dla dobra zwierzaka, a domek z pewnością się znajdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki :) to bardzo pokrzepiające co piszecie :) chciałabym pomagać zwierzakom a że Łódź jest w samym centrum to pomyślałam, że przydałby się tu DT. Będę robiła dalsze kroki w tej sprawie w październiku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi