Skocz do zawartości
kara131994

Operacja chomika - ropomacicze

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na to że wróci do formy ;) i będzie tak jak zawsze :)  Możesz podać jej korzeń mniszka lekarskiego który usprawnia czynność wątroby oczyszcza i odtruwa organizm. (po tych lekach jej wątroba pewnie nie jest w najlepszym stanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie taki korzeń mogę nabyć? Ona nie je karmy, je za to truskawke, marchewke, sałatę ( taką z ogródka nie sypaną) ale samą sałatą i truskawkami nie może żyć. Dałam jej też słonecznik łuskany ale cały czas trzyma w worach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech jej wet przy okazji zęby sprawdzi - może tu tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ząbki ma nierówne, jednego musiała sobie złamać, nie potrafię stwierdzić czy są za długie.

Dodam,że nawet jeśli faktycznie ma za długie ząbki to nie jadłaby ale byłaby aktywna.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy siak, nie zawadzi sprawdzić przy zdejmowaniu szwów. Nie każdy wet ogląda choma bliżej, a przecież to szybka sprawa. Np Forestinie nikt nigdy w uszy nie zaglądał a jak powiedziałam że się drapie po uszach to i wet zajrzał i rzeczywiście - polipy miała (już jej życia nie starczyło żeby coś z tym zrobić niestety).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzeń można nabyć w:

Sklepie internetowym: http://sklep.niezle-ziolko.com/?27,korzen-mniszka-lekarskiego

W zoologicznych: http://www.niezle-ziolko.com/sklepy-i-lecznice/

Ewentualnie w zielarskim.

Edytowane przez Gracjan Zawadziński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nakarmiłam małą obiadkiem z gerbera. Zjadła. Dziwne bo dziś dwa razy na mnie nasikała a wcześniej tego nie robiła. Może ze stresu. Właśnie zaraz z nią jedziemy. Ale szczerze mówiąc jak ją widzę to nie wiem czy da się ją uratować. ;<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety tragicznie. Gorzej być nie mogło. 

Na początku wszystko ok, powiedziała że tak się zachowuje że gospodarka hormonalna jest zachwiana. Zrobiła jej też prześwietlenie serca. Wykazało że ma za duże serce. A teraz najgorsze przy padaniu rtg została złamana noga. Możliwe że ma osteoporozę. :( :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dość straszna sytuacja bardzo Wam współczuję. Napisałam Ci wiadomość na priv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu mamy cały spis leków, antybiotyk itp. Na wątrobę też coś dostała. 

Ma usztywnioną nogę. Biedna dobrze że sobie nie zrywa tego. ;< Tak się zestresowała jak dostała kołnierz że na 20 min dostała tlenu. Ale teraz już nie ma kołnierza i śpi sobie smacznie..

Spędziłam z nią tam 5 godzin... Bo jeszcze maszyna do zdjec sie popsuła..

Niestety malutkiej nie ma już z nami. Odeszła ok.15.30. Spodziewałam się tego bo rano miała duszności i była chłodna. :( :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Współczuje mój "pierwszy" chomik też ostatnio umarł  :(

Chomiki tak szybko odchodzą. :unsure:

Edytowane przez Gracjan Zawadziński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi :c Przynajmniej o nią walczyłaś i nie zginęła w męczarniach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kara131994, strasznie mi przykro :( Gdzie operowałaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy rtg nie robiła przypadkiem dr Kegel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z drugiej strony miała strasznie duże serduszko. Poprzednia dziewczynka miała jakiś niedorozwój płuc który w pewnym momencie życia zaczął dawać znaki i nagle zaczęła źle oddychać i także musieliśmy ją uśpić gdzieś we wrześniu. Jeden z chłopców odszedł nagle. Z pyszczka leciała mu piana. Myślę że to przez to że są one z chowu wsobnego ( tak podejrzewam)

Tak ona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kos, ty też coś o niej słyszałaś? 

Kara - Serdecznie Ci współczuję. Przynamniej już biedulka nie cierpi...

No tak, tak to jest z wsobniakami, sama teraz mam jednego, mam nadzieję że będzie zdrowo rósł mimo wszystko...

Edytowane przez Joanna Chojnowska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moją chomiczką dobrze się zajęła ale dla bezpieczeństwa poszukam kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, wczoraj już to widziałam..

Już od tej pory nie będę jeździć do ogonka. Znalazłam inną lecznicę, niestety trochę dalej ale podobno do niej przenieśli się wszyscy dobrzy wet z ogonka. A i drugi minus w ogonku jest potwornie drogo. Jak ma się jednego zwierzaka to jeszcze. A ja w moim przypadku w tym roku leczyłam aż 4 zwierzaki.

Jeszcze dodam ze ja mam jakiegoś pecha już 3 zwierze ginie mi przez winę weterynarza..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pulsvet

Tak podobno jest taniej. Ale tak jak mówię podobno. Jak pojadę to się przekonam. No niestety w ogonku za operacje plus wizyta zapłaciłam 460 zł, wczoraj za leczenie + rtg + przeswietlenie zlamanej nogi - 152 zł. Wet powiedziała że weźmie taniej ale to jej wina bo my mieliśmy jechać tylko na zdjęcie szwów..

Oczywiście wydanej kasy nie żałuję, bo zrobiłabym wszystko żeby utrzymać ją przy życiu.

Tu jest troche opinii o pulsvet http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15427.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi