Skocz do zawartości
Paula

Wybieg w akwarium/wannie/na dywanie/panelach

Rekomendowane odpowiedzi

ekhm... co to sa fafarki?

A tak dokladnie rzecz biorac, to zauwazylam, ze zuzka bardziej lata po parkiecie niz po dywanie... ale to moze dlatego, ze po bokach, tam gdzie akurat nie ma dywanu, ma wiecej kryjowek.

jeśli chodzi o "ciagniecie" od ziemi... to mieszkam na 3 pietrze, do ziemi daleko, kafelkow nie mam, a drewno cieple przeciez jest. Powierzchnia faktycznie sliska jest, ale czy to w jakikolwiek sposob przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie też się zastanawiałam co znaczy to dziwaczne słowo na f ;P

To ślizganie to jedynie ewentualny dyskomfort dla chomika, który nie jest taki zwrotny jak na szorstkim terenie, no i troche mu to utrudnia chodzenie (oczywiście jeśli podłoże jest bardzo śliske, ale takie zwykłe drewno to przecież nawet się nie ślizga).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój chomik też biega po panelach i jest OK. Jak jest mu już trochę zimno w łapki (przynajmniej ja sądzę, że to robi jak mu jest zimno) to sobie siedzi w kąciku, gdzie jest cieplutka podłoga, bo to jest obok kaloryfera :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przewaznie puszczam Chomuśkę po podłodze lub chodzi po mnie.

A fafarki, tak jak u nas się mówi, to taki jakby kurz na podłodze, małe papierki itp. (chyba rozumiecie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynym przeciwskazaniem co do biegania po drewnianej/panelowej podłodze mogą być pozostałości po środkach myjących użytych do pielęgnacji podłogi. Bo to, że chomik się trochę ślizga nie jest problemem - przynajmniej trochę sobie ćwiczy.

Z drugiej jednak strony na dywanie też może się znaleźć coś trującego dla choma, ale nie bądźmy paranoikami. Puszczajmy chomika tam, gdzie nie ma możliwości, że ktoś na niego nadepnie, albo że zeżre coś trującego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko po co w takim razie to ktos napisal? oczywiscie mozna brac pod uwage niekompetencje pisarza, ale ksiazka zdobyla uznanie na rynku i wsrod specjalistow... nie wiem, nie mam pojecia... a zuzka i tak dostala wybieg, gdzie ma podloge z pleksi, i nie ma mowy o zadnym dywanie, ani o trocinach nawet, bo sie nie dosprzatam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomcia w swoim byłym Hamsterlandzie (zdjęcie jest gdzieś w dwóch tematach) miała sianko, a ono trochę wypadało z H., ale nie tak bardzo, jakby było to z trocinami (szczególnie, jeśli miałam takie malutkie).

A kaskas, jaka to była książka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pff Peter Fritsche tytul Mein Hamster, nie mam pojecia czy jest polskie wydanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie puszczam chomika na dywan, bo on zaraz pogryzie go na legowisko. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, ale jakby sie puscilo chomika na dywac i on by sie nie chcacy zesikal albo to 2 xD To z dywanem nie byloby najlepiej, a jak sa np. panele to sie szybko wytrze i po sprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj nie chciałabym mieć zasikanego dywanu ale przecież chomiki są bardzo porządne i znając moją chomiczkę to by weszła do klatki i kulturalnie się załatwiła. A ja mam fajne miejsce do wypuszczania Pusiencji. Jest to nieużywana już kuchenka kaflowa przykryta ceratką pogryzioną przez tego małego łobuza }{ I jest to bardzo dobre miejsce. Czasami tylko się wspina do pojemnika z owocami i obgryza ogonki od jabłka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój biega i po dywanie, i po podłodze, i nic wtym niepokojącego nie widzę. Dywanu nie gryzie ale za to lubi sobie za szfkami /na szczęście/ pazurki/ząbki tępić ;]

Co do załatwiania się, to on ma swoje ulubione miejsca gdzie lubi przesiadywać i tam zostawia bobki, więc ze przątaniem nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc mam pewien pomysł ale nie wiem, czy jest dobry. Czy można puszczać chomika na wybieg do wanny? Oczywiście wyłożonej ręcznikami i zabezpieczony przed tym, żeby chomciowi ręcznik się nie przesuwał itp. Jak radzicie? Można czy raczej odradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej !! Tylko musisz tak wszystko zabezpieczyć, aby chomik się nie utopił w wodzie, a także aby mógł się powspinać na ręcznikach xD Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wegług mnie-pomysł jest oki tylko pamiętaj o bardzo dokładnym zabezpieczeniu...żeby np. chomik biegnąc nie wpadł na twardąściankę wanny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest super! Ja też musze mojemu tak zrobić! Pozdrawiam Paule:) Ona to ma pomysły :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no jasne, że możesz! To jest dla chomika frajda! Mojemu się podobało. Tylko go czymś zajmij w tej wannie, mój miał 'hamsterland', bo inaczej bez rezultatu próbuje wyjść z wanny i się strasznie ślizga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny pomysł. Myślałam o tym dzisiaj jak puszczałam mojego chomika, ale na razie dałam spokój bo i tak dużo dzisiaj przeżył ( wypuściłam go żeby sobie pohasał po pokoju )

A co do urozmaicenia takiego wybiegu to co miałabym tam dać ? Kołowrotek i co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko trzeba umyć wanne. Znaczy opłukac. Mozna dawać wszystkie zabawki do wanny. Kołowrotek chyba tez ale może się przewrócić w wannie. Rolki papieru można. Prawie wszystko. :D

Pozdrawiam twojego chomika Hamtaro:3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posklejam rolki po papierze toaletowym, dam też równoważnię. Nie wiem co jeszcze.Hmm.. Dam trawkę, gałązki, może coś jeszcze pokombinuję. Jakiś labirynt albo coś pokombinuję z drewna coś do wspinania..Czas jest teraz to można popróbować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja może chomika dzis wpuszcze do wanny......ale nie wiem. Uważam że to bardzo,bardzo dobry pomysł roftl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja moze wpuszczę Milusia... No, zrobię tak. Ale mama kaze szybko iść spaciulkać, więc najczęściej nie mam możliwości zabawy z mym chomiciem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba zaraz też wpuszczę mojego choma do wanny xD A Ty Miluś idziesz o wpóldo siódmej już spać ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej Excl Tylko musisz tak wszystko zabezpieczyć, aby chomik się nie utopił w wodzie, a także aby mógł się powspinać na ręcznikach xD Pozdrawiam Excl

jak moze się w wodzie utopić ?? jak tam bedzie sucho

A Ty Miluś idziesz o wpóldo siódmej już spać Ques

moze idzie , moze tak chodzi a pozatym moze jego chomik wstaje np. o 2300 wiec nie miej pretensji

Paula dobry pomysl ty to masz glowe (zadziwiasz mnie) :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też kiedyś chciałam puścić chomika do wanny, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Pomysł ogóleni super! Chomik nie ma możliwości ucieczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi