Skocz do zawartości

Wybieg w akwarium/wannie/na dywanie/panelach

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadłam na pewnien pomysł: u nas w domu były remonty i wymienialiśmy okna. Zostały szyby. Poprosiłam tatę żeby zrobił duże i wysokie akwa dla Pusi lecz nie po to żeby tam mieszkała tylko na wybiegi. Słyszałam, że chomiki bardzo lubią gdy mają duzo trocin i kopać w nich tunele. Tylko nie wiem czy warto żeby mój tata to akwa wykonał. Co o tym myślicie? Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nieno pomysł jest świetny tylko uważajcie żeby na tychszybach nie było miejsc gdzie mógł by sobie krzywdę zrobić a nawett jak to akwa będzie durze to moze w nim też mieszkać. ja mam akwa 50 litrowe i ma w nim wybieg i domek w 1. więc możesz mieć albo sam wybieg lub mieszkanko i wybieg w jednym. pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że to dobry pomysł. Jakbyś chciała kupić akwarium w sklepie to byś musiała dużo wydać, a takie zrobione zabiera tylko czas - bo szyby już masz :) Zależy jeszcze jakie będzie duże, ale jak będzie w nim pełno trocin to twój chomik będzie miał raj :)

Odnośnik do odpowiedzi

Już do mnie to Paulina na GG pisałaś. Uważam, że pomysł bardzo dobry, lecz uważaj, by było one z neiszkodliwego kleju lub połączone drewnem. Zrób takie duże, na jakie moga pozwolić Twoje szyby.

TaBaLuGi, przeciez wiadomo, że chomiki (szczególnie syryjskie) męcza się w akwariach, więc ten pomysł z mieszkaniem w tym akwarium by nie był dobry. Klatka jest najlepsza.

Odnośnik do odpowiedzi

Heh do końca nie wiadomo ale poproszę tatę, żeby było jak największe..I powtarzam,że NIE ZAMIERZAM ABY PUSIA TAM MIESZKAłA! Chodzi wyłącznie o wybieg :) I wykonane zostanie w ciągu kolejnych 2-3 tygodni. Jak już wymiary będą wiadome to postaram się napisać dokładne wymiary ;;) A trocin mam zamiar nasypać jak najwięcej plus rzeczy z mojego porzedniego tematu ''Rozrywka dla chomiczka''.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 18:05 ]

Proszę o dalsze opinie... }{

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewcia=)

zgadzam sie z tobą paula. lepiej zeby twoja pusia tam nie mieszkala. Akwarium jest super duze i wogole ale ma jedna wade : trudne w przenoszeniu ;{ najlepiej zrob jej wybieg tak jak mowilas

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno też w nim dochować dokładej czystości i uniemożliwia Pusi jej ulubioną zabawę- wspinanie się po prętach klatki....Ale myśle, że na wybieg takie duże akwa się przyda.Nadal proszę o Wasze opinie oczywiście :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

wyczytalam w nowej ksiazce, ze chomiki na wybiegu nie powinny latac po parkiecie, laminacie, i tym podobnych materialach, tylko ze powinny miec dywan, albo cos tego typu.

Po co?

Odnośnik do odpowiedzi

A może chodzi o to, że od parkietu ciągnie zimno i chomik może sie przeziebic?

Też tak sądzę, ale trochę to dziwne. Może sądzą, że od dywanu grzeje, i łapki nie zmarzną. Ale to "coś" co się smaruje podłogi może zaszkodzić chomikowi.

Odnośnik do odpowiedzi

chyba ze tu chodzi o klej, ktory jest uzyty do zrobienia takiej podlogi, lakier? hmm nie wiem. Zdziwilam sie troche :) mojej zuzce sie podoba i tak i tak, nie zauwazylam zeby latala po dywanie jakos czesciej, niz po parkiecie...

A chyba na parkiecie sie szybciej pazurki scieraja, bo jest twardszy ??

Odnośnik do odpowiedzi