Skocz do zawartości
Joanna Ch.

Bunia, Majka i Blanka - Buniowa makabra :D

Rekomendowane odpowiedzi

100_6068_zps20ea272b.jpg

Oto Majka (czarna) i Bunia, świniaki (podobno) 2,5 roczne. Mam je od pół roku; nabyłam z ogłoszenia; z tego co zrozumiałam należały przedtem do jakichś dzieci. Dzieci oddały je swojej babci a ta babcia - mnie.

To moje pierwsze świniaki - muszę powiedzieć, że zaskoczyły mnie ilością wytwarzanych bobów i mokrych kałuż na dywanie :D

Nie są specjalnie przyjazne wobec ludzi, więc pozwalam im żyć własnym świniaczym życiem i nie zmuszam za bardzo do kontaktu ze mną. Oswajają się baaaaaaaardzo powoli.

Fajne jest w nich to, że są maksymalnie żarłoczne i dumne z tego :D

Każdego ranka - jak tylko zobaczą, że się poruszam troche na łóżku - wita mnie głośny kwik. Nie mam co prawda świńskiego translatora ale wydaje mi się, że można to przetłumaczyć jako: "Żreeeeeć!!! Gdzie żarło?!!! DAWAJ ŻARŁO BO W RYJ!!!" Po chwili słychać odgłosy zadowolonego ciamkania...

100_6063_zps9b28ed89.jpg100_5948_zps849a1261.jpg100_5947_zps0c0b8ce7.jpg100_5937_zpsc9ab0239.jpg100_6105_zpseb2a6c32.jpg

Edytowane przez Joanna Ch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świnki zjadają około 100 posiłków dziennie, tak więc będą miały zawsze wilczy apetyt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha, ale historia :) Też chciałam przygarnąć świniurki, ale padło na szczury. Gratuluję i życzę Wam wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tsaa... mali "terroryści" :D Człowiek chciałby jeszcze pospać, a tu nie - bo głodne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha vegan terror! :) wspaniale jest wiedzieć, że ktoś czeka na to aż się obudzisz - tutaj czekają aż dwie pary oczu, uszu i dwa głodne ryjki czyli podwójne szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bunia w roli świniowego tetrisa :)

btw, ostatnio kwiczą już o żarcie jak tylko ktokolwiek gdziekolwiek idzie, zaparza herbatę, odkręca wodę, rozpakowuje coś z folii itp itd... A potem okazuje się że w chacie mają wciąż pełno niedojedzonych ogórków, jabłek, pietruszki i czego tam jeszcze. Ale pożebrać o więcej zawsze można. Ostatnio napaliły się na zjedzenie pasków do mierzenia cukru... Trzeba im było podsunąć pod nos coby się mogły przekonać że to na pewno niejadalne... Trzymajcie mię bo nie wytrzymię... :D

IMG_0314_zps5eafa344.jpg

Edytowane przez Joanna Chojnowska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba widzialam wczesniej ten watek, ale nie skojarzylam, ze to Twoj. Fajne te Twoje terrorystki. Tez mam tak w domu, krzyk o jedzenie a potem zbieram niedobitki po mieszkaniu, bo swinki chodza wolno, tylko pokoje zamykam.

Busia jak slodko sobie lezy na ostatniej fotce. Wstawiaj wiecej fotek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesłodkie ryjki. Nie daj się terroryzować :D

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ANYA - u mnie mają otwartą klatkę cały czas ale wyskakują tylko na krótkie przebieżki, trzasną bobka i mokrą plamę tu i tam na dywanie po czym szybko wracają do domu :D

Motusa - Nie daj, nie daj - łatwo powiedzieć :D Teraz jak jestem na wyjeździe to może chłop je trochę utemperuje bo nie będzie biegał z ogórkiem na każde kwiknięcie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne panienki. :) Jak tam oswajanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oswajanie wygląda tak, że jak jest ogór w ręku to jest świn, jak nie ma ogóra to nie ma świna. Nie boją się łazić dokoła mnie na dywanie i zaczepiać nosem ale pogłaskać się to nie dają. Czaaasem dają się dopaść i pogłaskać na kolanach i czaaaasem dają się podrapać po nosie bez uciekania np jeżeli są zbyt śpiące lub obżarte by się ruszyć. Ale normalnie to mają wyłącznie stosunek roszczeniowo-ogórkowy :D Cóż poradzić, takie świnie z nich...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świnki morskie to wspaniałe zwierzęta. Mój najlepszy przyjaciel Janek jest bardzo kudłaty i uwielbia świeży chleb. Jeśli chodzi o gryzonie to polecam te zwierzaczki są przesłodkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wypchaj się swoim ogórkiem ! 

100_6312_zpsee7067e7.jpg

No dobra, jednak jemy, tylko po kolei.

100_6324_zpsc5fdc965.jpg

Edytowane przez Joanna Chojnowska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joanno, końcówek ogórka nie dawaj im bo trujące. Nie pytaj o konkretne źródło wiedzy bo jak się zakopię w stosie stron z których mogłam wyczytać to padnę ja bądź komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, nowość. Nie wiedziałam. Dzięki za info. Spoko, przypis źródłowy mi niepotrzebny :D

Ale wszyscy dziś jesteśmy czyści... :) (z okazji inspekcji gospodarza, nie tak sami z siebie)

100_6405_zps4b27fb3f.jpg

Hmmm, myślę że skoro ja nic nie widzę to mnie też nie widać. Tak to działa, prawda?

100_6412_zps1367e3be.jpg

Czillin' na poduszeczce (siedzenie gąbkowe na stołek kuchenny)

100_6432_zps6dfab147.jpg

Nawet nie próbuj zabierać mi tej pietruszki. Nawet. O tym. Nie myśl. 

100_6419_zps0e12fcce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję w imieniu świniaków, wyglądają mi na takie które lubią być doceniane :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi