Skocz do zawartości

Sklep Zoologiczny "HIPCIO"

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 893
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Koniecznie! Zawsze jak szukam żarcia mam problem ze znalezieniem tego - jak dodatkowo u Ciebie są suszki, to będę w siódmym niebie robiąc całe zakupy w 1 miejscu :)   Tak wygląda Deli Nature menu **

Przymierzamy się do zakupów, bardzo fajna oferta, przejrzysta strona i kuszące ceny! :) W miarę możliwości też byśmy byli zainteresowani produktami JR Farm, szczególnie króliczym Grainlessem :)

dla myszy pigmejskich (i ile będą w stanie je rozruszać) :D

• 5 weeks later...

To bardzo dobre pytanie. Już któryś raz tłumaczyłam klientce, że ta klatka w sklepie jest, tylko jej nie ma :P Dużo osób pyta o linki do przyzwoitych klatek. Może choć takie info jak na animalii, "Dostępne w ciągu tyłu a tyłu dni" -myślę, że dałoby to jakieś ramy czasowe dla chętnych na zakupy.

Edytowane przez Motusa
Odnośnik do odpowiedzi

Fibius, chyba były już prośby o możliwość wysyłki inna niż kurier DPD? Ponawiam te prośby (lub kieruje pierwsza). W przeciwnym wypadku żegnam się z Hipciem, bo niestety o tej firmie kurierskiej mam niepohlebne zdanie, a po dzisiejszej rozmowie z dość aroganckim kurierem, który potraktował mnie, jakby mi robił łaskę, że ma dla mnie paczkę, raczej tego zdania nie zmienię. Nie mam zamiaru denerwować się w przyszłości, za dużo nerwów i kombinowania z odebraniem tego mnie to kosztuje, a Hipcia naprawdę lubię, wiec uprzejmie proszę o rozważenie innego sposobu dostawy.

Odnośnik do odpowiedzi

Fibius, chyba były już prośby o możliwość wysyłki inna niż kurier DPD? Ponawiam te prośby (lub kieruje pierwsza). W przeciwnym wypadku żegnam się z Hipciem, bo niestety o tej firmie kurierskiej mam niepohlebne zdanie, a po dzisiejszej rozmowie z dość aroganckim kurierem, który potraktował mnie, jakby mi robił łaskę, że ma dla mnie paczkę, raczej tego zdania nie zmienię. Nie mam zamiaru denerwować się w przyszłości, za dużo nerwów i kombinowania z odebraniem tego mnie to kosztuje, a Hipcia naprawdę lubię, wiec uprzejmie proszę o rozważenie innego sposobu dostawy.

Widze w Twoim rejonie DPD nie szanuje klienta. U mnie jest wprost przeciwnie. Paczkomaty super opcja i bardzo szybko trafiają paki do swojego paczkomatu ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czekam na przesyłke pewnie dzis albo jutro dotrze. Zobaczymy a co do kuriera to rozni sie trafiaja, zazwyczaj dzwonia jak sa kolo domu co mi sie nie zbyt podoba jakby tak troche

Wczesniej dzwonil czy ktos jest w domu byloby ok.

Odnośnik do odpowiedzi

Ze zmianą kuriera jest problem, ponieważ cena jest odwrotnie proporcjonalna do liczby wysyłek.
Jakbyśmy wprowadzili innego kuriera, to najprawdopodobniej druga firma "skubnęłaby" sporo z wysyłek, i w obu byłyby niskie wolumeny, a to skutkuje wzrostem ceny wysyłki.
Jedyne sensowne rozwiązanie na ta chwilę to paczkomaty, w przyszłości być może pojawi się coś innego, ale nie jest to prosta sprawa...

Klatki setki właśnie przyjechały, od razu wskoczyły do sklepu.

Co do podawania przewidywanej daty dostępności towaru - to też proste nie jest, bo często nie wiemy kiedy towar wróci do oferty, czasem rozrzut daty planowanej do daty faktycznej dostępności sięgają nawet miesiąca, jest tak np w przypadku klatek. Z Markonem ostatnio też są problemy.

Analogicznie z Mixeramą - niemieccy przewoźnicy raczej się nie spieszą :unsure:

Odnośnik do odpowiedzi

75l trocin? Nie wiem o jakie trotki chodzi, ale generalnie powinny wejść :D
Paczkomat - do 25kg, maksymalny wymiar paczki 41 x 38 x 64 cm - to wbrew pozorom całkiem dużo (prawie 100 litrów), największa skrytka paczkomatowa mieści całkiem sporo.

Odnośnik do odpowiedzi

Jaskowe 45l i chambiose 30l + duperele do jedzenia.

Bo problem jest taki ze pracuje i większość znajomych pracuje też. I na pytanie czy da rade dostarczyć przesyłkę wieczorem jak będę w domu słyszę nie. Podaje inny adres bo awaryjnie się przygotowałam - to nie jego rejon i to w sumie jego dobra wola ze mi w ogole tam zawiezie ale nie wie o której, pewnie jak skończy. No przepraszam, ze na pana trafiło. A magazyn z którego bym mogła odebrać po odeslaniu mam 2h drogi w jedna stronę. Sorry ale nie.

Mam wrażenie ze to mógł być jakiś nowy nieopierzony kurier bo jeszcze z nim potem rozmawiałam jak zadzwonił znów ale nie musiał nim być, stad się wsciekam. (Infolinia również niezbyt pomocna.)

Nie wiem jakie rozmiary mają paczkomaty, ale sugerowałam się informacją na stronie sklepu, że z większymi gabarytami może być problem a trociny małe nie są.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak do magazynu DPD 5 km i zawsze mogę tam odebrać, po pracy, i akurat u mnie kurier zawsze dzwoni jak już jest pod domem i nie zastał nikogo . Widać to kwestia człowieka, który wozi przesyłki .

Odnośnik do odpowiedzi

Powinnas zglosic skarge na tego kuriera. A np. Zamawiajac podac adres dostawy do pracy - moze w tym rejonie trafi sie normalny kurier.

Nasluchalam sie roznych historii, klienci tez dzwonia i opowiadaja rozne historie. Mialam do czynienia z Kex, DHL, DPD i kazdy z panow byl bardzo mily. W sumie mają juz mój numer i dzwonią pytają czy będę w domu.

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety zawsze mi ciśnienie rośnie przy odbiorze paczki z hipcia. Kurier nigdy nie potrafi dojechać do deklarowanej godziny, rozrzut od godzin porannych deklarowanych do 19 bo za każdym razem coś z kołami się dzieje w samochodzie :D Cieszę się, ze gdy mnie nie ma w domu, mam komu zostawić pieniądze i może za mnie odebrać. Najdziwniejsze co mi się przytrafiło z nimi to że czekam w domu na przesyłkę, kurier puszcza sygnał. Oddzwaniam bo na szczęście usłyszałam, a on mi mówi, że stoi pod moim adresem i mnie nie ma w domu. Na liście przewozowym adres podany prawidłowo, kurier czytać nie umie.

Fibius, dzięki za info o klatkach.

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, że nie mogę na ich stronie znaleźć informacji o godzinach dostawy. Na innych stronach, forach za to ludzie podają, że jest to przedział 8-18. Skoro więc w tym przedziale kurierzy dostarczają paczki, to chyba mogę się spodziewać, że moja prośba o dostarczenie paczki będzie mogła być zrealizowana DO godziny 18, a nie metodą spychologii odrzucona, "bo on aż tyle nie będzie pracował".

Ze względu na to, że dopiero dzisiaj zakończyłam szkolenie w nowej firmie zamówienie do biura uznałam za niestosowne.

KarolB - nie każdy posiada samochód i prawo jazdy. W mojej sytuacji dojazd do magazynu, to - tak, jak wspomniałam - dwie godziny w jedną stronę, przesiadkami, wyjazdem poza pierwszą strefę. I weź potem się taki kawał w drugą stronę tłucz z wielką paczką.

Skargi nie będę składała, bo pracowałam w usługach i wiem, że czasem bywa różnie, niemniej jednak takie sytuacje świadczą o braku czytelności i rzetelności działań firmy. Szkoda, po prostu.

I tym samym kończę temat kuriera, paczkę mam już u siebie, wszystko się zgadza z zamówieniem - dzięki! ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, dostawa kosztowna. Ja zamówiłam z Hipcia akcesoria do klatki w czwartek i od razu poszedł przelew "eliksirem" i dziś dostałam maila, że dopiero w następny dzień roboczy będzie paczka... no to fajnie, że dopiero w poniedziałek. Następnym razem zamówię na początku tygodnia. 

Odnośnik do odpowiedzi