Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach u chomika

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

chomik to gryzoń, powinnaś być przygotowana na to, że mocz chomika nie pachnie fiołkami :P co, zwierzę chore to po co trzymać, lepiej wywalić zbędny balast, tak ? ZERO odpowiedzialności. No kurcze no

Matko, ludzie... To gruczoły zapachowe, a nie gazy. Takie ostrzeżenie, musiało go to zaboleć. Czym było to spowodowane? Sam sobie odpowiedziałeś.

Polly, nie pleć bzdur. Chomiki to nie skunksy - nie mają takich gruczołów.

• 3 months later...

mam takie pytanie czy Twój chomik na na skórze tak jakby łupierz skorupy białej łuszczącej sie skóry?? jeżeli tak to współczuje chomik mojej kolezanki tak miał i zdechł jest to grzybica mam nadzieje, iż twój chomik nie ma bo byłoby to niezaprzyjemne;/

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to samiczka, to w czasie rui moze niezbyt przyjemnie pachnieć. Tak jak juz Marta napisała, częściej czyść klatke bądź akwarium i miejsce, gdzie się chomik załatwia. Na razie możesz używac zapachowych trocin Animals bądź Sianka z ziołami MINI PACK lub Sianka rumiankowego Herbal Pets, przyjemnie pachną =)

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik nie ma żadnyh takich syfów na skórze...na szczęście...dziękuje za odpowiedzi...a nie mogę mu sprzątać w kąciku gdzie sika bo sika wszędzie... :) :) dzięx

polszczyzna trudny język, postaraj się nad nim zapanować...9 błędów

Odnośnik do odpowiedzi

No i to jest pewnie powód 'śmierdzącego chomika'. Tak więc zrób tak: weź z jednego miejsca, gdzie załatwił sie chomik te przemokłe trociny i włóż do słoiczka. Wymyj kuwetę i nasyp świezych trocin. Połóż do kacika ten słoiczek z przemoczonymi trocinami i chomik powinien sie przyzwyczaić, by tam sikać. Jeśli się nie uda, to wymieniaj raz na 3 dni trociny i używaj tych produktów, co wymieniłam wyżej. Możesz jeszcze dodać do zwykłych trocin Dodatek Rumiankowy Herbal Pets.

Odnośnik do odpowiedzi

Mocz chomika nie tylko śmierdzi, ale też wydziela szkodliwe dla chomika opary. Jeśli długo nie sprzątasz, mocz staje się także idealną pożywką dla bakterii, a co za tym idzie twój chomik może zachorować. Więc tym bardziej ważny jest porządek w klatce.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wymieniam Chomusi i Tibiemu trociny mniej-więcej co 2 tygodnie i nigdy nie śmierdzi. No bo to jest tak, że mocz chomików nie jest śmierdzący, tak samo jak kał, lecz gdy klatka stoi w ciepłym miejscu, to mocz zaczyna parować i wydziela szkodliwy dla nozdrzy chomików Amoniak. Przeważnie młode chomiki załatwiają się w różnych miejscach, dopóki nie nauczą sie korzystać z jednego, dlatego w młodości najlepiej chomika uczyć korzystania z toaletki.

Odnośnik do odpowiedzi

musisz częściej myc klatke ale jeśli i tak jego zapach się nie zmieni będziesz musiała się z nim pogodzic może to jego naturalny zapaszek

kapiel i ta nic nie pomoże próbowałam (oczywiście tylko w wodzie) ;| ;{ :(

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 18:24 ]

nefi94 oducz się kąpania chomika w wodzie - chomików się nie kąpie !!

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. mozesz robic tak: wymieniac mu sciolke co tydzien [całą]

albo codziennie sprzątać mu tam gdzie się załatwia i wymieniać całą ściółkę co dwa tygodnie xD

Twój wybór... grunt, że śmierdzieć nie powinno raczej.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, zaraz napiszę jaśniej xDD

Możesz:

1) zmieniać mu całą ściółkę, [wszystkie trociny] co tydzień

albo

2) zmieniać mu codziennie to miejsce, gdzie chomik się załatwia [po prostu zgarnąć trochę trocin z tego miejsca właśnie] i wszystkie trociny, które są w klatce - co dwa tygodnie [przecież nie mogą być ciągle takie same, będzie śmierdzieć xD]

Nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć.... xP

Odnośnik do odpowiedzi