Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach u chomika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy ale chyba mi pomozecie pomimo tego LoL. Mamy w klasie 2 chomiki Roborowskiego. Samca i samiczke. okolo 4 dni temu samiczka urodzila 5 mlodych i jest ok. Wygladaja w porzadku, zreszta jak urodzila to tez chyba swiadczy ze ich nie meczymy, (szkola prywatna wiec jest spokoj :P). Problem tyczy sie tego ze one strasznie smierdza. Nie jakos cyklicznie podczas rui czy cos w tym stylu. Maja wszsytko zapewnione. Klatke czyszczona co 3-4 dni bo niestety tak wymaga sytyuacja. Kolezanka ma w domu identyczne chomiki i jest w porzadku, nie smierdza itd... Czy oznacza to moze ze sa chore, czy da sei zapobiec jakos temu smrodowi? Moze to kwestia tego ze sikaja w jedno miejsce a sprzatamy to tylko podczas sprzatania klatki. Moze nalezy zrobic im jedno miejsce do zalatwiania i bedzie w porzadku tylko trzeba bedzie to czyscic codziennie?? POMOZCIE I NAPISZCIE CZY TEZ SIE SPOTKALISCIE ZE SMIERDZACYMI CHOMIKAMI ROBOROWSKIEGO :). Nie szukalismy narazie powodow w zlym czyszczeniu bo kolzeanka ma w domu kilka chomikow w jedej klatce i tak nie smierdza... wiec cos jest nie tak :/. BARDZO PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ!!! Z GORY DZIEKS

ps. Sorry ze drugi raz ale tak to moze ktos szybciej odpowie...

Edit roborek:zmieniłem nazwę tematu

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

chomik to gryzoń, powinnaś być przygotowana na to, że mocz chomika nie pachnie fiołkami :P co, zwierzę chore to po co trzymać, lepiej wywalić zbędny balast, tak ? ZERO odpowiedzialności. No kurcze no

Matko, ludzie... To gruczoły zapachowe, a nie gazy. Takie ostrzeżenie, musiało go to zaboleć. Czym było to spowodowane? Sam sobie odpowiedziałeś.

Polly, nie pleć bzdur. Chomiki to nie skunksy - nie mają takich gruczołów.

dzieki za odpowiedz. wlasnie nie... mlode sa od 4 dni. a smierdzi od 2 miechow. a maja czesto wymienae. mzoe to kwestia przyzwyczjaenia ich do jednego miejsca sikania i czestwgo sprzatani tego miejsca .... jak to sei robi?? jak je szybko przyzwyczaic??i gdzie najlepiej zeby sikaly...oprcz domku :]...:P

dzieki

Odnośnik do odpowiedzi

sluchaj- a moze sprawdzcie kuwete- moze juz jest stara- i przezarta moczem i dlatego? a moze stoi na drewnianej szafce i to ona "przeszla" zapachem?

A poza tym, jeżeli juz zalatwiaja sie w jednym miejscu, to im go nie zmieniajcie- tylko cysccie to miejsce codziennie- to przeciez 3 minuty:)

I sprawdzcie faktycznie, czy nie ma czegos zakopanego- poza tym, moze to jakis skladnik jedzenia, ktory to powoduje? co im dajecie?

Odnośnik do odpowiedzi

a może, to coś w Twojej klasie? nie możliwe, że nawet po posprzątaniu tak śmierdzi! Może powinniście przewertować klasę w okolicy klatki z chomikami?

....

co do żwirku...żwirek wcale nie jest ostry, przecież to kuleczki, a nie szpilki. ja również kiedyś dałam żwirek mojemu chomikowi, ale on nim wzgardził...tzn. rokopywał ten żwirek i sikał na trociny, albo na kuwetę :P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Intensywny zapach moczu może być powodem kłopotów z ukladem moczowym oraz złej diety!

Hmmm... Moje chomiki w całej karierze zsikaly mi się na ręce tylko pare razy (max. 10), ale głownie jak się bały, bo np. szły do weterynarza lub coś podobnego...

Odnośnik do odpowiedzi

Moje nigdy nie sikały na ręce ale ostatnio jak urodziły się małe i wzięłam jednego na ręce to się ssikał nazwałam go lejek bo prawie za każdym razem tak robił:) myślę że on się po prostu bał... Moja Aniela jak się boi to to dostaje rzadkiej sraczki... :/ a Goguś to po prostu sra i sra:P za przeproszeniem:P hehhe

No ja myślę, że za przeproszeniem, bo zaraz by tu kiepsko z Tobą było !! :>

Wielki Brat macarono wredoto

Odnośnik do odpowiedzi