Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://tablica.pl/oferta/oddam-3-chomiki-w-dobre-rece-CID103-ID4M7rx.html

3 syryjki w jednej klatce, pan bardzo kontaktowy, odpowiada na maile. ale 3 grubaski w jednej klatce to trochę tłok. Zaoferowałam odebranie wszystkich 3 na DT, jeden może u mnie zostać na DS, tylko pozostaje problem z transportem.

121772621_1_1000x700_oddam-3-chomiki-w-d

121772621_2_1000x700_oddam-3-chomiki-w-d

Edytowane przez tworzywosztuczne
Odnośnik do odpowiedzi

Do tego ten temat został stworzony, tam też można dać obszerniejszy opis, nikt nikomu nie broni, a zakładanie osobnych wątków jest bezsensu, niedługo przestaną być one aktualne i kto się w tym połapie? Jest straszny bałagan. 

Odnośnik do odpowiedzi

Tamten temat jest do ogłoszeń, a to nie jest ogłoszenie, tylko patologia. Tu są 3 chomiki w jednej klatce, tu jeśli mamy możliwość to dobrze byłoby działać, i to bez czekania, czy ktoś przeglądnie wszystkie ogłoszenia. Dlatego nie powinno to takie sobie leżeć zakopane w ogłoszeniach, ale ma być widoczne - żeby osoby które będą w stanie pomóc widziały to jak na dłoni.

Prosiłam Tworzywosztuczne o założenie tych tematów, toteż wypowiadam się, iż dobrze robi i dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale znajduje się w dziale Interwencje/Chomiki w potrzebie a w zasadzie zdecydowana większość ogłoszeń z tablicy ma taką formę. Dla mnie osobiście tamten temat jest zdecydowanie bardziej czytelny, a to jest zwykły bałagan. Osobny temat można założyć, kiedy ma się już chomiczki u siebie, odebrane z ogłoszenia i realnie szuka im się domu, albo ma się chociaż już jakieś konkretne informacje, że właściciel zgadza się maluchy oddać, jest skłonny do negocjacji. Coraz więcej tu tematów o narzekaniu a bez ładu i składu :)

Edytowane przez Kenamysz
Odnośnik do odpowiedzi

Nikt tu nie narzekał - było czysto i informacyjnie, jeden post na górze.

Nie każdy przegląda temat ogłoszeń i był on przeznaczony na ogłoszenia - patologiom (skrajny syf, kilka chomików w jednak klatce, klatka mniejsza niż transporter) zawsze zakładaliśmy osobne tematy - po to powstał dział interwencje. W ogłoszeniach docelowo miały być ogłoszenia dla kogoś, kto z ogłoszeń chce adoptować chomika i po to, by wysłać do ogłoszeniodawców ostrzenia. Ostrzeżenie się wysyłało i o sprawie się zapominało.

Kiedy chomiczki mamy już u siebie - od tego jest dział "chomiki na DT"

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie bałagan jest podwójny bo i w tamtym temacie są takie same ogłoszenia, które później mają zakładany osobny wątek jako patologiczny. A czy te tematy wnoszą więcej niż wysłanie ostrzeżenia? Moim zdaniem powinny one zaistnieć dopiero, jeśli po wysłaniu wiadomości właściciel jest skłonny zwierzęta oddać i trzeba im zorganizować domu tymczasowe, stałe, ktoś je musi odebrać, trzeba zorganizować transport i tak dalej. Bo teraz to jest trochę takie "no jest sobie pseudohodowla, chomiki jedzą szynkę, może ktoś je odda, ale najpewniej nie, bo woli zarobić, ale jest ogłoszenie i nie za bardzo wiadomo o dalej". Po za tym ta patologia często wynika z niewiedzy i bezradności człowieka, więc moim zdaniem najpierw trzeba zrobić porządny wywiad i wszystkiego się dowiedzieć a dopiero później wieszać psy. I też to trzeba robić umiejętnie bo hasło: "piszcie!" często daje odwrotny efekt do zamierzonego. A skoro została do tego oddelegowana osoba to niech to ma jakieś ręce i nogi. Ale to tylko moje zdanie, skoro ma tak być i tak to wyglądać, to ja się nie wtrącam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko w poście na górze, w czym problem? Ale widzę, że bardzo chcesz pomóc, to okej, pomóż mi proszę z transportem z Wałbrzycha do Legnicy lub Lubina, mogę im zorganizować DT, dla jednego DS. Teraz już wiesz 'co dalej'? Okej, to bierzmy się do roboty.

Odnośnik do odpowiedzi

no przykro, ale nie wiadomo co się stało, najprawdopodobniej wpadka. nazywasz zacietrzewieniem bycie konkretnym? bo jak wiem, że nic nie zrobię, to się nie udzielam, a nie przeżywam, że jest bałagan. nie chcesz, nie pomagaj, proste. ale daj innym coś zmienić.

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie bałagan jest podwójny bo i w tamtym temacie są takie same ogłoszenia, które później mają zakładany osobny wątek jako patologiczny. A czy te tematy wnoszą więcej niż wysłanie ostrzeżenia? Moim zdaniem powinny one zaistnieć dopiero, jeśli po wysłaniu wiadomości właściciel jest skłonny zwierzęta oddać i trzeba im zorganizować domu tymczasowe, stałe, ktoś je musi odebrać, trzeba zorganizować transport i tak dalej. Bo teraz to jest trochę takie "no jest sobie pseudohodowla, chomiki jedzą szynkę, może ktoś je odda, ale najpewniej nie, bo woli zarobić, ale jest ogłoszenie i nie za bardzo wiadomo o dalej". Po za tym ta patologia często wynika z niewiedzy i bezradności człowieka, więc moim zdaniem najpierw trzeba zrobić porządny wywiad i wszystkiego się dowiedzieć a dopiero później wieszać psy. I też to trzeba robić umiejętnie bo hasło: "piszcie!" często daje odwrotny efekt do zamierzonego. A skoro została do tego oddelegowana osoba to niech to ma jakieś ręce i nogi. Ale to tylko moje zdanie, skoro ma tak być i tak to wyglądać, to ja się nie wtrącam :)

Kiedy zakładany był dział interwencje, idea była taka iż w tym dziale będą pojawiać się patologie - wymieniłam już jakie ;)

Jeśli ktokolwiek był jakkolwiek w stan ie pomóc (np były wstępnie zadeklarowane domy tymczasowe dla 3 syryjków) to wtedy pisało się do ogłoszeniodawcy - nie wcześniej, bo pisanie kiedy nie możemy i tak odebrać zwierząt jest bezcelowe. Zasada najważniejsza była taka: 'nie możesz pomóc - nie odzywaj się' ;) Więc jeśli nie można było absolutnie nic zrobić, to nikt się nie odzywał, niestety.

Temat o ogłoszeniach był sobie początkowo w zupełnie innym dziale, dopiero później został tutaj przeniesiony, bo jednak co drugie ogłoszenie to patologia. I niejedno dostawało swój własny temat w interwencjach. W jednych pomogliśmy, w innych nie - bo wciąż miłośników chomików jest w Polsce mało i nie dysponujemy dużą ilością DT.

jak to na forach z czasem zaczęło napływać coraz więcej użytkowników, a że znaczenie poszczególnych zakładek czy tematów w dziale nie zostało precyzyjne oznaczone, to wiele osób daje 'jak się uda' - no i tak właśnie robi się bałagan ;)

Idea początkowa była taka, że ktokolwiek widzi ogłoszenie czy sytuacje gdzie jest prawdziwa patologia (więcej niż jeden dorosły chomik w klatce, skrajny syf, znęcanie, skrajnie małe lokum - mniejsze niż transporter) to sam miał zakładać temat - w interwencjach. I jeśli nie będzie komu pomóc to niestety tez to trzeba przełknąć... ale przynajmniej będzie widoczne ;)

---

A jeśli chodzi o Wałbrzych, mój Narzeczony jedzie tam 22go, ale to prawie za 2 tygodnie... Z Wałbrzycha o ile się nie mylę była Kaś Bia.

---

dziewczynki kochane, nie kłóćcie się :) proszę :)

pokój miłość i jednorożce :)

chcemy pomóc - kłótnia nam w tym nie pomoże..

---

Kenamysz - tutaj przykładowa duża interwencja z ogłoszenia - właśnie tak powinne one wyglądać :) http://forum.e-chomik.pl/topic/9812-warszawa-15-chomik%C3%B3w-w-jednej-klatce/

Edytowane przez podrik
Odnośnik do odpowiedzi