Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba, że masz kota (jak ja) to lepiej niech się nie suwa :P

Ira, co mogę powiedzieć. Cudownie. Jak Smilka przyjęła zmiany? Długo robiła remont?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mina: O MAMCIU, KOŁOWROTEK !

Zdjęcia iście do paszportu  

czas minął :P pokazuj chomika :P :D :D

...czy podkladalas cos pod akwarium?...

Smillki akwarium stoi na biurku. Ja podłożyłam tekturę, aby szklana podłoga detolfa nie wisiała w powietrzu. Wyjaśniam: w detolfie góra i dół są nieco szersze od szkła (wystają poza szkło), więc jak się detolf położy, to całość opiera się tylko na tych 2 końcach - ja uszczelniłam to  tekturą i teraz szklana podłoga również opiera się o blat biurka. Tektury nie widać, może faktycznie byłby lepszy koc, ale obawialam się, że nie ułożę go tak równo :)

...Cudownie. Jak Smilka przyjęła zmiany? Długo robiła remont?

Myślę, że jej się podoba :) Mnie brak tu miejsca, gdzie byłyby trociny aż pod sufit i Smilka mogłaby w środku tych trocin buszować. Aby to zrobić musiałabym jednak zrezygnować z jakiś zabawek i nie wiem czy Smilka ucieszyłaby się z takiej zamiany. Dałam jej więc dużo trocin pod domkiem i pod pięterkiem. Spod pięterka wykopała już połowę trocin, bo lubi się tam myć, a remont dalej urządza - teraz znęca się nad domkiem z polaru :)

Edytowane przez Ira
Odnośnik do odpowiedzi

Dobry dom i kochająca, odpowiedzialna duża. Wiedziałam, że Smilla będzie miała raj na ziemi, inaczej nie trafiłaby do Ciebie, lub zabrałabym ją przy pierwszej okazji :D

Takie trocinki do sufitu dałoby się zrobić przy małej przeróbce. Trzeba by zasłonić od góry część "akwarium" i zrobić przegrodę w dolnej części pojemnika, do której można sypnąć jakieś 20-27 cm ściółki. Po drugiej stronie można podczepić mostki żeby dobrze i łatwo się schodziło na niższy poziom.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dałoby radę, ale szkoda mi wyciągać jakieś zabawki, bo widzę, że ze wszystkiego korzysta. Nie wiem czy warto próbować, bo nie wiem co jej się bardziej spodoba?

Kiedyś w chomiczarni dałam pod trociny grubą rurę i Smillka w ogóle się nią nie interesowała tzn. ja nigdy nie widziałam Smillki w środku tej rury, wręcz wejście zasypała. Myszki uwielbiają rurki, nigdy nie przejdą obok, tylko muszą wejść do środka, a u Smillki  tego nie było.

ale jestem ciekawa i pewnie spróbuję :)

Edytowane przez Ira
Odnośnik do odpowiedzi

Staram się, aby Smillka miała jak najlepiej :) Ostatnio powiększyłam jej wybieg. Skorzystałam z informacji tego forum (dlatego kocham to forum :) ) i kupiłam pocięte płyty HDF w Leroy Merlin. W pasmanterii zamówiłam rzepy, a do czasu ich odbioru całość łączę drewnianymi kątownikami, które mocuję do płyt przy użyciu biurowych klipów. Myślę jednak, że rzepy będą wygodniejsze. Wybieg ma wymiary dł.180 x szer.90 x wys.51 (koszt 21,97cm). Mam nadzieję, że Smillka nie pokona tej wysokości, jednak na razie bardzo ją pilnuję :)

Edytowane przez Ira
Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

To strasznie boli... za miesiąc Smillka miałaby 2 latka - nie doczekała...

Wiem za to jedno: Smillka miała u mnie wspaniałe życie i to jest dla mnie pociecha :)

Jej lokum, po które specjalnie jechałam do Ikea i jej wybieg, po który jechałam specjalnie do Leroy Merlin na razie opustoszały, ale wiem, że Smillka przeżyła w nich cudowne chwile właśnie dzięki Wam, bo na tym forum znalazłam takie propozycje dla chomika i za to Wam serdecznie dziękuję :)

Edytowane przez Ira
Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo współczuję, trzymaj się.

Ja czasami tak mam, że gdy przeglądam zdjęcia to mam ochotę znowu przytulić....ale już nie mogę. Mimo, że życie toczy się dalej to zawsze boli. Grunt to zapamiętać te cudowne, śmieszne chwile spędzone razem.

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi, że nie napisałam wcześniej. Rozmawiałyśmy i chyba wiesz, że uważałam i uważam dom, który jej dałaś za najlepszy i najcieplejszy jaki ktokolwiek mógł jej dać. Była szczęśliwa i kochana. To najważniejsze.

Tak bardzo chciałabym Ci dodać otuchy w tej sytuacji. Tulę mocno

[*]

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Dziękuję za ciepłe słowa otuchy. Jutro minie miesiąc jak Smillki już nie ma, a mnie nadal jest jej brak... Brak mi jej pyszczka i oczek wpatrzonych we mnie, brak widoku jak ładuje poliki i biegnie do domku wyładować zapasy, jej mięciutkiego, milutkiego i cieplutkiego ciałka w niebieskiej "sukieneczce"...

Edytowane przez Ira
Odnośnik do odpowiedzi