Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze za życia chomiczków i Tuptusia -

Mam psa można by powiedzieć... lekko szurniętego :P

tzn. on śpi w nogach łóżka lub na kołdrze blisko mnie. wierzga się w nocy i od czasu do czasu szczeka. jak jakis pies zawyje na ulicy też warczy. lub często podchodzi i mnie liże po twarzy, gramoli się xP żółw jak jeszcze żył, przewracał w wodzie kamienie, szurał itd, a o harcach chomiczków już nie wspomnę :) symfonia pt. oda do kołowrotka itp :P

ale sie przyzwyczaiłam - po odejściu malców aż brakowało mi tych nocnych odgłosów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie chomicze odgłosy kołyszą do snu :P Ze skrzypieniem kołowrotka miałam większy problem, ale teraz jest już wyciszony, więc zasypiam sobie w akompaniamencie szurających trocinek, podgryzanych prętów i kolb walących o klatkę :)

W lecie, kiedy było już na prawdę gorąco, musiałam wynieść chomika do piwnicy (piwnica jest jasna i elegancka, więc krzywda mu się nie działa - przeciwnie, było tak gorąco że sama chętnie bym się tam przeniosła :P) i pamiętam że bardzo źle mi się bez niego spało. Tak upiornie cicho było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też musiałam do piwnicy Felka wynieść ( BO wtedy miałam jeszcze tylko Felka ) bo było mu tak okropnie gorąco i ucieszył się, że w piwnicy jest chłodniej rotfl

ja to bardzo lubię mieć chomiki w pokoju i lubię jak w nocy szurają, jedzą coś itp. rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż... Mnie Felek nie przeszkadza, ale gorzej z moim bratem, który przez remont śpi czasem w moim pokoju... I również czasem Felek ma w nocy eksmisję :P Gryzie pręty jak szalony... Oj, pokuszę się na Dunę żeby nie gryzł tych prętów rotfl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Od paru dni chomik ma dziwny zwyczaj wypluwania pokarmu z jamy ustnej podczas biegania robiąc przy tym niesamowity hałas. Mam twardy sen ale nie jestem wstanie tego wytrzymać a szkoda mi wyjmować mu kółka na całą noc bo przecież by się zanudził. Jakies porady ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz kołowrotek? Możesz wyłożyć czymś "podłogę", jeśli jest plastikowy. Jeśli ma przednią ściankę, to możesz ją ściągnąć. Niestety nic nie poradzisz na zachowanie chomika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ma przednią ściankę, to możesz ją ściągnąć.

Polecam, miałam ten sam problem. Nic w nocy nie drażniło mnie tak, jak "ziarenkowy koło-lotek". Po zdjęciu przedniej ścianki ziarna wylecą, jak tylko chomik zacznie się kręcić. (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie drewniany kołowrotek Karlie wyścielony jest korkiem a i tak jak coś się do środka dostanie to zawsze narobi hałasu dopóki samo nie wypadnie albo nie wyjmę.

Milion też miał zwyczaj wyładowywania zawartości polików do swojego pierwszego kołowrotka ale zdarzało się to na początku gdy zachwycił się tą zabawką i robił w niej wszystko - mył się, siedział, biegał i jadł. Później uznałam, że kółko 22cm jest za małe i po ostatecznej zmianie kołowrotka na 29cm tylko w nim biega i nie znosi już jedzenia więc nie wiem czy z tego wniosek, że poprzedni był za mały i chomik próbował czy może nadaje się do czegoś innego skoro biega się niezbyt komfortowo?  :P zapytam więc jaki masz kołowrotek?

Edytowane przez Miryal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest to plastikowy kołowrotek Trixie. Jak zdejmę boczną ściankę to hałas jest niewiele gorszy bo wtedy cały się kołysze uderzając o podstawę "te metalowe pręty" .... kołowrotek 28cm... Trixie ma to do siebie, że musi być boczna ścianka aby była stabilizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie kołowrotek nie jest za mały i skoro pozbycie się bocznej ścianki nie pomaga to pozostaje albo liczyć na to, że chomik przestanie wypluwać jedzenie do kołowrotka albo trzeba kupić inny (bez ścianki i bez progu). Chyba, że wstaniesz raz w nocy jak obudzi Cię hałas i pomożesz chomikowi posprzątać...  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z tego co się orientuję, to ludzie mieli jakiś patent na trixie bez przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siatkowy trixie (albo ta podróba trixie, co ja ją mam) są o tyle dobre, że nie mają progu, ani ścianek po bokach i jedzonko szybiuteńko wypada.. Homerowi też zdarza się właśnie pluć, wredny chom.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zastanawiałem się ostatnio nad wycięciem progów tylko bałem się wtedy o estetyke ;x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tam plucie... Bezik do kołowrotka znosi kawałki gałązek, suszone brokuły, pasternak... Słychać go w całym mieszkaniu. A on lubi takie grzechotki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ściągnełam przedni panel w trixe, trochę pomogło ale kochany chomiczek umie to zrobić 2-3 razy na noc :)

Edytowane przez Simba1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale nie ma mowy o sciagnieciu przedniego panelu bo jest jeszcze gorzej, wtedy cały kołowrotek się trzęsie i jest gorszy komfort dla chomika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek musi być kompletny, inaczej traci wyważenie, stabilność i się krzywi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam zatyczki do uszu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na noc wynoszę po prostu chomika do łazienki i mam ciszę. Może ty też tak zrób? A jeśli hałas w twoim pokoju jest aż tak duży to z łazienki będzie przynajmniej mniejszy. Wszystkie chomiki które miałam wynosiłam na noc i zawsze miałam spokojną noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi