Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, chyba nawet domyślam się o kim mowa... Niestety, ludzie potrafią być wręcz zadziwiający... :(

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maxi, wróć do pierwszych postów, tam podrik pisała, że na razie się nie spieszy z miotami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi bąbel pojawi się w okolicach Mikołaja :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi bąbel pojawi się w okolicach Mikołaja :P

lubię prezenty na Mikołaja :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka ciekawostka ze statystyk fejsbuka ;)

xkon.jpgt9xc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie pytanie. Póki co nie ma na stronie kart miotów. Będziesz je umieszczać? No i czy karty miotów będziesz tworzyć sama, czy dostaniesz gotowy wzór od Ckk? Ciekawi mnie ten aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kart miotów nie ma na stronie z dwóch powodów :)

- pierwszy jest taki, że nie było jeszcze miotów w mojej hodowli :P

- drugi taki, że Ckk nie ma niestety dokumentu 'karty miotu' :( Na pewno wprowadzę go do własnej ewidencji, jednak nie będzie on oficjalnym dokumentem Ckk, a dokumentem wyłącznie mojej hodowli. Ewidencje miotów w Ckk prowadzi hodowca, wymagane jest nazywanie kolejnych miotów wg. kolejnych liter alfabetu. Ckk posiada natomiast bazę danych chomiczków hodowlanych dostępną online (http://www.ceskykrecciklub.cz/kreccidb/), a dokumentem wystawianym dla młodych z miotu przez hodowcę są metryki (rodowody). Ubolewam nad tym, że nie są numerowane odgórnie (ale raczej nikt mi nie zabroni numerowania rodowodów w obrębię własnej hodowli), mają natomiast wymagane daty, podpisy itd.

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem (jeśli będę znała odpowiedź) :)

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK ;) Myślałam, że już sobie przygotowałaś jakiś wzór karty na zaś. Ale poczekam na pierwszy miot i na Twój mały dokument z tego :) Szkoda, że Ckk nie prowadzi kart. Ale każdy związek rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze mam czas na to :) Na razie jedynie ogłosiłam się, że 'istnieję' :) Czekam na wszelką dokumentację itd. i jeszcze na razie nie planuje miotów. Wszystko na spokojnie :)

Hodowla nie jest dla mnie celem samym w sobie; nie mam jakiegoś parcia że "muszę" wydać miot jak najszybciej itd ;) Moje zwierzęta maja być przede wszystkim domownikami - a dopiero później (przy spełnieniu założonych przeze mnie warunków) być może rodzicami.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrik, masz już oficjalnie chomika. Ceilan ma adnotację sprzedany.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bąbelku, ale czy podrik gdziekolwiek napisała, że pierwszy miot będzie Bazylka z Celianem? Bo nie widzę tej deklaracji :) Może tak zrobi, a może nas zaskoczy i zrobi jakieś inne mieszanki :) Jaka krzyżówka by nie była i tak jeszcze na nią poczekamy :)

Edytowane przez Kropcia
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bąbelku, ale czy podrik gdziekolwiek napisała, że pierwszy miot będzie Bazylka z Celianem? Bo nie widzę tej deklaracji :) Może tak zrobi, a może nas zaskoczy i zrobi jakieś inne mieszanki :) Jaka krzyżówka by nie była i tak jeszcze na nią poczekamy :)

hehe - dokładnie tak ;)

W tej chwili nie ma żadnych planowanych miotów - jeśli cokolwiek przemyślę, zaplanuję i rozważę - na pewno się o tym dowiecie ;)

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem , że podrik nie ma planów , wiem że nic nikt nigdy nie napisał :) wiem ,że studiuje mieszanki i krzyżowki :) i bardzo dobrze :)
...mi też się nie śpieszy, bo póki co wszystkie terraria mam zajęte ;). ( a szkoda bo Cookie Monster i Bursztyn Junior po prostu mnie rozwaliły).... Przepiękne Zbóje !!!! :)
... Ale maluchy są tak śliczne , że dzieci "byłyby " przeurocze :)))
no chyba , że się nie znam ... I z tej mieszanki byłyby brzydale :))) bo na pewno się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem , że podrik nie ma planów , wiem że nic nikt nigdy nie napisał :) wiem ,że studiuje mieszanki i krzyżowki :) i bardzo dobrze :)

...mi też się nie śpieszy, bo póki co wszystkie terraria mam zajęte ;). ( a szkoda bo Cookie Monster i Bursztyn Junior poprostu mnie rozwaliły).... Przepiękne Zbóje !!!! :)

... Ale maluchy są tak śliczne , że dzieci "byłyby " przeurocze :)))

no chyba , że się nie znam ... I z tej mieszanki byłyby brzydale :))) bo napewno się nie znam :)

Podrik pisała wyraźnie, że  jej celem  nie są kolory ,a budowa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) wiem budowa i długowieczność :)

Edytowane przez bąbelek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem , że podrik nie ma planów

ejże, podrik ma plany :P ale nie są to jeszcze plany 'rozpisane' na konkretne osobniki czy konkretne daty, ale na cele ;)

Poza tym życie też czasem te plany weryfikuje - i z tym też trzeba się liczyć :)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie wiem czy Ceilan będzie na sto procent długowlosym malcem, czy krótkowłosym, czy wyrośnie na dużego czy mniejszego zbója, czy zapowiada się nieźle ale jego mozna by z inną linią zupełnie puścić niż Bazylkę. W którymś momencie ich drogi mogą się skrzyżować. Tylko czy w tym pokoleniu? Dziś bąbel sam wlazł mi na rękę. Może przez przypadek, jednak maluchy są bardzo opanowane od początku. Ledwo otwarły oczy, trafiły "na rączki" i nie mają w sobie pchełek.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ajć nie mogę sie doczekać twojego pierwszego miotu :D Fajnie, że pierw przemyślasz co i jak a nie od razu łączysz pierwsze lepsze chomiki hodowlane :)
ajć nie mogę sie doczekać twojego pierwszego miotu :D Fajnie, że pierw przemyślasz co i jak a nie od razu łączysz pierwsze lepsze chomiki hodowlane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrik gratuluję :) mam nadzieje że twoje stworki bedą wyjątkowe :) czekam z niecierpliwością na nowe wiesci o hodowli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi