Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tak zapytam, bo mnie to intryguje od dawna (jeśli pytanie z kategorii bardzo głupich, to je pomiń Podrik :P)

Wszystkie dotychczasowe maluszki z podrikowa mają długi włos - czy to się wiąże w jakiś sposób z celami hodowlanymi, a jeśli tak, to w jaki? A może to po prostu osobiste preferencje albo przypadek?

PS: Eustoma przesyła pozdrowienia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja tak zapytam, bo mnie to intryguje od dawna (jeśli pytanie z kategorii bardzo głupich, to je pomiń Podrik :P)

Wszystkie dotychczasowe maluszki z podrikowa mają długi włos - czy to się wiąże w jakiś sposób z celami hodowlanymi, a jeśli tak, to w jaki? A może to po prostu osobiste preferencje albo przypadek?

PS: Eustoma przesyła pozdrowienia :D

A nie wszystkie :P Z krótkowłosych urodziły się Abelia, Aronia i Areca :D

Osobiście preferuję długowłose i jeśli jest taka możliwość to takie wybieram - aczkolwiek nie kieruję się tym i np. zaklepując Tashę przypuszczałam, że będzie krótkowłosa jak obydwoje rodziców - długi włos był dla mnie miłą niespodzianką :D

PS. Ja również pozdrawiam Eustomę i całuję ja w słodki nosek! :*

Codzienna porcja zabawy w naszym wydaniu :D

DSC_0178.JPG

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała rzecz - a cieszy! :D

W domkach chomików "szczypta natury" zawsze jest mile widziana!! :D Zobaczcie ile radości sprawiają naszym domownikom gałęzie jabłoni i gruszy z czystego, wiejskiego sadu :wub:

DSC_0229.JPGDSC_0231.JPGDSC_0256.JPGDSC_0264.JPGDSC_0273.JPGDSC_0274.JPGDSC_0297.JPGDSC_0302.JPGDSC_0314.JPGDSC_0319.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forbes za liściem wygrywa! Chociaż... Tasha i tak jest najlepsza <3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożywka umysłowa świetnym prezentem jest :wub:

DSC_0497.JPG

A na naszym fejsbuku powoli ląduję ze zdjęciami naszych puszków w nowych domach, które nazbierały się ostatnio ;)
Niedługo przygotowujemy się do odwiedzin Estragona na krycie i Dyptama, który wyjątkowo pomieszka chwilę pod naszą opieką :)

Natomiast Podrik's Daktyl przebywa obecnie we Francji gdzie w hodowli Hamsterious oczekuje na... narodziny swoich dzieci :D

13718777_1620070991617326_64025001223973

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ramach profilaktyki pasożytów mieszkańcy Podrikowa zostali dziś wieczorem odrobaczeni selamektyną.
Poprzednie odrobaczanie miało miejsce w styczniu, natomiast badanie kontrolne kału na przełomie marca/kwietnia.

13691120_1132547566784662_40150716174569

Zaczyna się nasz codzienny wieczór zabaw :)

13767253_1133048996734519_38673182161669

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki tam...zwykły wieczór :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oooooo sweet child of mine ;) aż się chce śpiewać oglądając to i słuchając muzyki w tle :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

każdy ma muzykę, która przypomina mu dzieciństwo.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie byłby to Queen czy Abba, bo często te dwa zespoły leciały albo w przedszkolu, albo w domu :D A "Sweet child of mine" bardziej mi się wbiło w głowę w ciągu ostatnich paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do dziś pamiętam, jak kupowałam "Appetite for destruction" na targowisku, na kasecie Taktu, byłam jeszcze w podstawówce. Zapamiętałam z kim byłam, jak wyglądało stoisko, ceny nie, widocznie nie była taka ważna ;).

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś nasz Wielki Dzień, który napełnia nas radością - bo światło dzienne zobaczył nasz artykuł, nad którym nasza mała grupka pracowała spory kawałek czasu :D

2%20mdash%20kopia%202_zps60kjsawi.jpg

Jest to artykuł przeznaczony głównie dla hodowców, który mam nadzieje rzuci nieco światła na problem pojawiający się w liniach chomików dark grey i mamy nadzieję stanie się użytecznym narzędziem :)

Artykuł można przeczytać tutaj: http://podrikhamstery.weebly.com/the-issue-of-kinked-tail-in-syrian-hamster.html

Edytowane przez podrik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie Podrik Hamstery to trzy samice hodowlane z czego dwie emerytowane, a także osiem samców hodowlanych z czego siedem mieszka w domach współwłaścicieli. Planujemy pozostawienie na współwłasności samczyka z miotu A naszej hodowli partnerskiej - Little Monsters Hamstery, natomiast z naszego zimowego miotu H - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - najprawdopodobniej pozostanie u nas młoda samiczka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrik Hamstery obchodzi dzisiaj urodziny - trzecia rocznice założenia :)

shutterstock_36364795_zpskjfugpnd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo na 11 Międzynarodowej Wystawie Chomików ČKK w Pradze, w obu kategoriach chomików syryjskich Podriki pojawiły się na podium!! :D

Podrik's Irys - 3 miejsce w kategorii STANDARD
Podrik's Iwa - 2 miejsce w kategorii PET

Irys jako nasz samiec hodowlany wystawiany był przez nas (mieszka u Pani Kasi we Wrocławiu :* ), natomiast Iwa mieszka na stałe w Czechach i wystawiała ją jej właścicielka - Jana Dvorská :)

dsc-0002-ekstra_orig.jpg

dsc-0998_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi