Skocz do zawartości
Blue_Wolfy

Zabawki dla chomika

Jakie macie zabawki?  

117 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie za parę dni kupię szczoteczkę do zębów.

Może Kiko się spodoba takie czesanko ?

Ahm.. I wróćmy do tematu,zgoda ?

Więc jakie zabawki posiadają wasi ulubieńcy ?  :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

150_0_productGfx_d3cd2dd7944b91db2897685Noria%20de%20Madera%20Hamsters-140x140.jdomek.jpgt-19546.png22594m.jpg2900-1-res.jpg348635_4577_50b93a6f8dc4a.jpg                  i piaskownica ;d IMG_5166.JPG

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój chomik syryjski Kubuś posiada:

- logs,

- al'a domek z kokosa, własnoręcznie robiony,

- kołowrotek,

- piaskownicę,

- rolkę po papierze toaletowym,

- piłeczkę z kartki papieru.

Mój chomik dżungarski Zyzio posiada:

- logs,

- tunel brzozowy,

- drewnianą kostkę z otworami "na nogach",

- kołowrotek,

- piaskownicę,

- rolkę po papierze toaletowym.

I oba maluchy miałyby tego jeszcze więcej, gdybym tylko ja miała na to coś pieniądze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam klatkę 80-tkę i chciałabym kupić zabawki dla chomika do niej. Jakiej wielkości mam kupić tunel drewniany bo są dwa rozmiary 20 cm i 30 cm dla chomika syryjskiego i do tego mostek drewniany z patyczków jeden jest większy a drugi mniejszy ? Proszę o poradę :) w klatce mam już kołowrotek 22 cm domek i piaskownice.... aaaa PS pięterko mam puste czy mogę tam dać ten mostek?

Edytowane przez edzka1989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tunel drewniany dla syryjka musi mieć dużą średnicę, a nie długość ;) Te z Trixie się nie nadadzą, bo chomik się w nich nie zmieści. Mam tunel drewniany bodajże z firmy Pinokio taki "dla koszatniczki" (kosze to się tam nie zmieszczą, ale cii...) i dla syryjka jest idealny. Średnica otworów to 6cm. Co do mostków to oba rozmiary będą ok, wzięłabym jeden mniejszy, drugi większy. Jasne, możesz dać mostek na pięterko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dogha dziękuję mostki na pewno zamówię, a na razie zamiast tunelu coś innego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podnoszę temat, bo zastanawiam się, czy sens kupować chomikowi zabawkę typu huśtawka/palisadka? Mają chomiczki z takiej zabawki jakiś pożytek, czy to raczej jedynie ładnie wygląda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huśtawka raczej wygląda, niż faktycznie do czegoś służy. Natomiast nie bardzo wiem, co masz na myśli, mówiąc palisadka. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To to samo. :P Tak nazywana jest ta sama zabawka ale w wersji large, czyli dla psów ćwiczących agility. ;)

Tak myślałam, że zbędny zakup. Chyba zamiast tego zaopatrzę się w więcej tuneli, myślę, że to ciekawsze. ;) Dziś jeden już kupiłam, ale na razie reakcji brak, bo Happy oczywiście śpi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prędzej chomik przegryzie sznurki - już się o tym przekonałam osobiście (wymiana nie daje za dużo) :P Co do załatwiania potrzeb to nie zauważyłam takiej chęci.. bardzo dużo chomików załatwia się głównie do piasku i tyle :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w necie jest jakiś sklep online z fajnymi zabawkami, atrakcjami dla chomika syryjskiego do umieszczenia w klatce? Bo na Allegro jest mały wybór, w kółko te same rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

animalia.pl

zooplus.pl

Musisz jednak czasami "na oko" ocenić, czy chomik się zmieści.

Zbajdź sobie na Facebooku henę75, wykonuje bardzo fajne drewniane domki, pięterka itp. na zamówienie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dość dużą klatkę, ale mało zabawek dla chomika.

Widzę jak czasami się nudzi, większość czasu poświęca spaniu.

Mam tylko dwa pięterka, kołowrotek, domek,hamak i tunel - co można jeszcze dodać ? 

Macie jakieś pomysły ? Bo chciałabym zrobić ew. kupić zabawki, najlepiej żeby były drewniane, ale nie muszą być :)

Oglądałam  Wasze klatki i większość ma dużo akcesoriów, że chomik się nie nudzi... 

Widziałam w zoologicznym kilka fajnych zabawek, ale chciałabym, żebyście wy pomogli mi w wyborze :)

_______

Połączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W klatce dla Józi znajdują się drewniane zabawki z ZOLUXa. zajmują trochę miejsca, ale Józia ma niezłą zabawę - zakamarek tu, zakamarek tam. Wczoraj te zabawki usunąłem i zastąpiłem kolejnym plastykowym tunelem i huśtawką... Chyba to nie był dobry pomysł - teraz czas na obserwacje  :ph34r:

Edytowane przez Francesco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pierwszej propozycji mam tylko samą wiszącą drabinkę. Resztę musiałem usunać ze względu na wysokość klatki. Ogólnie polecam te zabawkę :) Józia ma świetną zabawę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi