Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy samiczka podczas rui krwawi?

Proszę o szybka odpowiedz.

Moja dzungarka ma właśnie ruje i zauwazyłam przy sprzataniu klatki, że oddała mocz z krwią.

poprawka błędu ort x5... - macaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie krwawi. Ale to może nie jest krew, a czerwony mocz jest od buraków z karmy lub jakichś barwników zawartych, np. w smakołykach. Mój chomik miał kiedyś to samo, bo dałam mu biszkopta dla gryzoni, który był czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jasne że nie. Ale tak jak napisała j94 byc może twój chomik sie najadł czegos czerwonego lub napił??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie jest to normalne.... mocz z krwią jest przyczyną choroby nerek (tzw. krwiomocz), musisz udac się z tym do weterynarza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nie musi być choroba. Może chomik po prostu zjadł coś z czerwonym barwnikiem (mogło być to w karmie lub w smakołykach). Mój też raz miał na trocinach czerwone plamy, ale później już nie było nowych, a dzień wcześniej zjadł czerwonego biszkopta, więc było to od niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napił chyba raczej nie. Podejrzewam, tak jak J94 napsiała, mógł coś takiego zjeść lub ma infekcję moczu. Na razie nie dawaj jej żadnych czerwonych smakołyków i jeśli bedzie się to powtarzać, to wybierz się do weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie, dzwoniłam do weterynarzy i oni powiedzieli, ze tak moze byc, tym bardziej jeżeli zostala pokryta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi