Skocz do zawartości
Norus

Samiec i Samica

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Wczoraj zostawiłem na noc samca dżungara z samicą.Dzisiaj widzę że się nie gryzą samica akceptuje samca i razem budują gniazdo.Czy to oznaka że samica została pokryta przez samca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natychmiast rozdziel chomiki do osobnych klatek. Gratuluję głupoty, samica pewnie jest w ciązy i urodzi, mam nadzieję, że zaopatrzyłeś się w 8-13 klatek o wymiarach 60x40 każda? WSZYSTKIE chomiki to samotniki wiec każde młode potrzebuje osobnej gdy stanie sie samodzielne. Zstanawiam się tylko po co rozmnażać? Zachcianka, dziecinność czy zaburzenia emocjonalne? Ostatnio pisze do mnie jakiś bachor na gg i się chwali, że rozmnożył chomiki tylko po to by udowodnić, że się mylimy, oczywiście wszystkie 8 chomików idzie "do adopcji" 

To, że edytowany nie znaczy, że było coś o chorym psychicznie :p Musiałem poprawic babola :p

Edytowane przez chowder75
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć zdjęcie obu chomików razem w gnieździe - najlepiej z jakąś karteczką z boku, na której będzie dzisiejsza data i godzina zrobienia zdjęcia. Inaczej dla mnie to zwykła prowokacja dzieciaka nudzącego się w środę po szkole.

Jeśli nie jest to prowokacja i wrzucisz zdjęcie to nie oczekuj tutaj reakcji akceptujących Twoje zachowanie. Co chcesz osiągnąć takim zachowaniem i nieodpowiedzialnym dążeniem do rozrodu osobników, o których nie masz żadnych informacji? Zachcianka? A może zwyczajnie lubisz krzywdzić zwierzęta i nie dopuszczasz do siebie myśli, że rozmnożenie bez wiedzy i zarejestrowanej hodowli to coś złego - jeśli tak, to dobrze radzę zastanowić się nad sobą.

Wrzuć zdjęcie - dopóki nie wrzuci zdjęcia prosiłabym innych użytkowników o nie karmienie potencjalnego trolla - a już na pewno nie o wyzywanie od chorych psychicznie, bo to jest co najmniej nie na miejscu i na pewno nie sprawi, że weźmie Was na poważnie (cierpliwość, jeśli was ponosi to nic dobrego na pewno nie zrobicie).

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak się nazywa brak wiedzy o chomikach. Od razu z grubej rury - chomiki to samotniki ponadto nie można ich rozmnażać bez żadnej jakiejkolwiek wiedzy. Zostawmy to profesjonalnym hodowlom które znają się na tym. "czyli o małych chomiczkach" - odsyłam Cię to bloga podrik do tego postu: http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html jak i też tutaj http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/05/rozmnazanie-chomikow.html Przez nielegalne rozmnażanie można podać do sądu. Nie rozumiem, dzieci chcą wykorzystać fakt że chomik ma macicę? Takie rzeczy można podawać do TOZ'u. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, ze to tylko straszenie ale za rozmnażanie nie można trafić do sądu, nawet nie trzeba mieć 18lat  Polskie prawo przewiduje tylko coś w stylu rażącego zaniedbania futrzaków czyli np. wrzucenie kilku chomików do akwarium gdzie rozmnażały by się, padały  i egzystowały we własnym oborniku. Tak tylko to mówię, bo ludzie zaczynają ten sąd brać na serio, szczególnie na zapytaju :p

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę rozmnażał bo mam ustalone dla kogo kiedy i do jakich właścicieli trafią.Bulwa_100 --:>Dobrze,że jak ty miałaś pierwszy raz chomiki to nie pisałaś na innych forach że rozmnażasz i wgl.Zastanów się nad sobą.A z tym sądem to straszyć możesz swojego syna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bulwa_100 --:>Dobrze,że jak ty miałaś pierwszy raz chomiki to nie pisałaś na innych forach że rozmnażasz i wgl.Zastanów się nad sobą.A z tym sądem to straszyć możesz swojego syna.

Ja nie chcę się kłócić czy tam coś, ale za te słowa "jak pierwszy raz miałaś chomiki i nie pisałaś na forach że rozmnażasz" etc co tak - nie pisałam, bo jak wiadomo tego nie robiłam. Po drugie - nie muszę się zastanawiać bo jestem jaka jestem i mnie akceptują :P. Z tym sądem to troszkę przekręciłam czy tam przestraszyłam (?) ale tak czy inaczej przepraszam. I Tak tylko edytuję bo zapomniałam dopisać - jak się angażujesz w zwierzę to musisz coś o nim wiedzieć. Chociaż te podstawowe informację. 

Edytowane przez Bulwa_100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie Norus, będziesz rozmnażał, ponieważ jesteś nieodpowiedzialny - a nie dlatego, że masz "ustalone komu oddasz". Bo osoby, które są (lub i nie) mogą równie dobrze kupić gryzonia w sklepie (co też ma sporo minusów..), z hodowli (zarejestrowanej! ale zapomniałam - to są koszty i wymaga się odpowiedzialności oraz chociaż podstaw w wiedzy) lub adoptować (najlepiej, ale dla wielu "najtrudniej", bo zawsze jest jakieś "ale").

Zastanów się nad sobą, zanim innym zalecisz to samo :) Założyłeś temat - oczekiwałeś aplauzu? Dla mnie to co chcesz zrobić jest nieodpowiedzialną zachcianką - nie ważne czy masz 11 czy 35 lat, nie ważne czy chomiki masz tydzień czy 10 lat.. To jest zwyczajnie nieodpowiedzialne. Dlaczego? Zadam Ci kila pytań, odpowiedz na nie.

1. Wiesz w jakim dokładnie wieku są oba chomiki (nie mniej więcej, dokładnie)?

2. Wiesz w jakim stopniu każdy z osobników jest obciążony genetycznie pod wpływem chowu wsobnego?

3. W jakiej kondycji fizycznej są oba zwierzęta - czy były badane chociaż podstawowo przez lekarza weterynarii?

Mogłabym jeszcze zadać kilkanaście podobnych pytań. Zadałam tylko 3 żebyś się przypadkiem nie przemęczył pisaniem odpowiedzi - tak samo jak się jakoś nie wysiliłeś o zdjęcie.

A teraz kilka pytań z zakresu, który tak bardzo Cię interesuje - pobawmy się w quiz wiedzy o rozmnażaniu (czyż to nie świetny pomysł na zabicie czasu kiedy czekasz aż samczyk pokryje samiczkę?):

1. Co zrobisz jeśli młode urodzą się z wadami na skutek niewłaściwego połączenia rodziców (być może każde z nich w zbyt dużym stopniu jest homozygotą i młode zwyczajnie będą obarczone chorobami z tego wynikającymi)?

2. Czy Twoi "ludzie" nadal będą chcieli kalekie chomiki (wady, urazy poporodowe itp.)?

3. Termin wady letalne coś Ci mówi? Nie chcę definicji z netu, można to bardzo fajnie ze zrozumieniem w 2-3 zdaniach zawrzeć.

Znowu 3 pytania.. A może coś z zakresu genetyki (takiej ciut wyższej niż to co w liceum..)? :) Nie.. Bo co to Ciebie obchodzi - rozmnażasz, bo masz zachciankę i myślisz, że to nic nie znaczy, nic nie zmieni.. A dla tych zwierzaków jest to największa krzywda jaką możesz im wyrządzić - nie powiedzą tego, nie pokażą - może oczekujesz zamerdania ogonkiem? Będziesz to tłumaczyć instynktem? Śmiechu warte - w warunkach domowych rozmnożenie z WOLI człowieka, a nie natury - więc to nie instynkt. To zachcianka człowieka, który pewnie spróbuje umoralniać innych zamiast zastanowić się nad sobą, ale tak sumiennie..

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OMG  :blink: Kolejne dziecko, które rozmnaża dla własnej przyjemności...

Nie wiem czy wiesz, ale świadome rozmnażanie jakichkolwiek zwierząt nie do końca jest legalne? No chyba, że masz zarejestrowaną hodowlę, wiedzę na ten temat odpowiednią ilość klatek i kołowrotków spełniających minimum, chomiki, których znasz geny, bo nie wolno rozmnażać chomików z zoologa, bo mają pełno wad w genach, a młode często rodzą się chore, a nawet martwe. Każda ciąża i poród, które przebiegają nieprawidłowo to ogromny ból i stres dla zwierzaka, zawsze możemy się posądzić o znęcanie się nad zwierzętami, bo rozmnażając je w taki sposób się nad nimi znęcasz. 

Chomiki  ie mogą trafić do byle kogo, nie każdy będzie potrafić się nad nimi zająć, nie wiem czy wiesz ale ok. 90% chomików w Polsce żyle w karygodnych warunkach, a oddając do zoologa ryzykujesz to, że większość trafi jako karma dla węża...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a oddając do zoologa ryzykujesz to, że większość trafi jako karma dla węża... 

PS:nie dla zoologa oddaje tylko dla znajomych i rodziny.Zostawiam sobie 3 

1 chomik=1 klatka

może jeszcze zdjęcia 3 klatek przesłać w których bd mieszkać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmnażasz dla zachcianki, nie widzisz tego? ;)

Jeśli rodzina i znajomi chcą chomików to poleć im adopcję (zwierzaki zdrowe, odchowane, oswojone - nie są gorsze od tych, które chcesz "stworzyć" za pomocą swoich chomików, krzywdząc je i potomstwo jednak) - w ten sposób pomożecie wielu zwierzakom, które zostały powołane na świat dokładnie w taki sam sposób w jaki Ty teraz chcesz powołać kolejne.. Nie widzisz tego czy nie chcesz widzieć, bo chcesz rozmnożyć i już?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z ogromną przyjemnością zobaczę klateczki   ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Chętnie popatrzymy w jakich warunkach będą mieszkać twoje ,,zachciankowe'' chomiki.  A tak wgl to masz czas, żeby zajmować się samiczką i młodymi? A co jeśli chomiki ci się ,,znudzą'' albo znajomi się rozmyślą? Oddasz je do zoologa? Jeśli tak to miej świadomość, że albo trafią do węża/jaszczurki albo będą zabawką dla 4 letnich, głośnych dzieci (nie wiem co gorsze) <_<

Edytowane przez MrCookie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale jak to jest?> Zostawiasz sobie 3, a teraz masz 2 co daje razem 5 chomików, tak więc proszę zdjęcia 5 klateczek  :D

Miało się dodać, kuki! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum trafił, chomiki ma i co z tego? Trzeba było najpierw przeczytać forum, o rozmnażaniu, a dokładniej - o NIEROZMNAŻANIU napisalismy całe tomy.  

Ale Norus wszystkie rozumy zjadł i  wiedzę o chomikach ma większa, niż my tu wszyscy razem wzięci.

Skarbie, ile masz latek?

Oczywiście, że tak. Chętnie popatrzymy w jakich warunkach będą mieszkać twoje ,,zachciankowe'' chomiki.  A tak wgl to masz czas, żeby zajmować się samiczką i młodymi? A co jeśli chomiki ci się ,,znudzą'' albo znajomi się rozmyślą? Oddasz je do zoologa? Jeśli tak to miej świadomość, że albo trafią do węża/jaszczurki albo będą zabawką dla 4 letnich, głośnych dzieci (nie wiem co gorsze) <_<

Zawsze mogą trafić do nas na DT, a potem do adopcji... Tylko skąd mamy brać kolejne DT?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna ludzka głupota...

Brak słów, i ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozmyślą się bo ja pytałem czy na 100% oni się zgodzili.Tyle postów i nikt mi nie napisał czy samiczka została pokryta?Czy dało coś, że samiec z samiczką całą noc przesiedzieli w klatce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogło dać, mogło nie dać. Prawdopodobnie dało(niestety), bo skoro siedzieli całą noc... <_<  Jeszcze 1 pytanko: Wiesz czym karmić samicę w ciąży i młode?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle postów i nikt mi nie napisał czy samiczka została pokryta?Czy dało coś, że samiec z samiczką całą noc przesiedzieli w klatce?

Tyle wiedzy o chomikach i nie przyszło do głowy, że przez internet nikt nie powie Ci, czy samiczka jest w ciąży? Weterynarz, mówi Ci to coś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum trafił, chomiki ma i co z tego? Trzeba było najpierw przeczytać forum, o rozmnażaniu, a dokładniej - o NIEROZMNAŻANIU napisalismy całe tomy.  

Ale Norus wszystkie rozumy zjadł i  wiedzę o chomikach ma większa, niż my tu wszyscy razem wzięci.

Skarbie, ile masz latek?

Zawsze mogą trafić do nas na DT, a potem do adopcji... Tylko skąd mamy brać kolejne DT?

Do adopcji nigdy nie oddam!! 

Mam tyle lat ile ty miales wtedy kiedy ja mialem tyle ile ty masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W matkę naturę się bawić, to najgłupszy pomysł z możliwych!

Rozdziel te biedne zwierzaki, może nie jest za późno.

Czy ty dzieciaku masz jakiekolwiek pojęcie o ciąży, porodzie i połogu? Jakiekolwiek?

Chomiki, które od nas trafiły do adopcji, mają takie luksusy, o jakich twoje mogą tylko pomarzyć. :( I nigdy nie będą zmuszane do rodzenia.

Edytowane przez najka
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogło dać, mogło nie dać. Prawdopodobnie dało(niestety), bo skoro siedzieli całą noc... <_<  Jeszcze 1 pytanko: Wiesz czym karmić samicę w ciąży i młode?

Twarożek, ser żółty, jabłka, truskawk,iajko i żółtko jajka ugotowanego na twardo,Na bieżąco wymieniać wode

Karmy;

Vitakraft albo Versele Laga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o ciąży, porodzie i połogu? Jakiekolwiek?

Jak widać nie. <_<  To pewno ktoś w stylu naszej ,,pani ekspert'' tylko, że on jest ekspertem w rozmnażaniu i genetyce <_< 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra już widzę że można temat zamykać wszystko okaże się 25 września;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z całego serca życzę tobie ciąży i co najmniej pięcioraczków! Tobie, nie tym biednym chomiczkom. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...