Skocz do zawartości
podrik

WYŚCIG CHOMIKÓW - BYDGOSZCZ

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyliśmy z 'Wyścigiem Gryzoni'. w Raciborzu.
Ale to zbyt piękne by za długo trwało, więc.... Mamy "I Wyścig Chomików" w Bydgoszczy.
Krew mnie zalewa.
Kolejne męczenie zwierzaków pod kolorowymi transparentami...

Linki:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=530973723641345&set=a.530973700308014.1073741827.126905804048141&type=1&theater

http://zooekspert.com.pl/content/44-wyscigi-chomikow-

1006060_530973723641345_153458446_n.jpg

mini.jpg

Dnia 21 i 22 września w Hali Sportowo Widowiskowej "Łuczniczka" odbędą się pierwsze Bydgoskie Wyścigi Chomików. Udział w nich może wziąć każdy kto posiada chomika. Wyscigi oddbędą się w 2 turach. Pierwsza 21 września wyłoni najlepszych którzy następnego dnia wezmą udział w finałach.

Co trzeba zrobić aby wziąć udział?

Wysłać zgłoszenie ze swoimi danymi na maila krzysztof@zooekspert.com.pl

Zadbać o to, aby chomik był zdrowy, w dobrej kondycji i przewieziony w humanitarnych warunkach.

Jak będą wyglądały zawody?

Chomiki będą brały udział w wyścigach w kulach do biegania. Spośród wszystkich dostępnych na rynku kul wybraliśmy te najbezpieczniejsze i z najlepszą wentylacją. Jednorazowy wyścig (a tym samym czas jaki spędzi chomik w kuli) będzie trwał około 5-10 sekund. Spośród wszystkich startujących 21 września zostanie wybrana systemem eliminacji (przechodzi najlepszy spośród 3 jednocześnie startujących) grupa która wezmie udział w zawodach finałowych dnia następnego.

Zawody odbędą się w 2 kategoriach (chomiki dżungarskie/cambeli/roborowskiego i chomiki syryjskie).

Udział w zawodach jest bezpłatny (na 1 zgłoszenie może wejść na teren Łuczniczki, na której odbywać się będzie również Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, jedna osoba dorosła i dziecko poniżej 18 lat).

Zapewniamy, że zadbamy o to, aby żadnemu zwierzęciu nie stała się krzywda. Nad przebiegiem zawodów będą czuwali lekarze weterynarii, którzy nie dopuszczą do zawodów zwierząt, chorych, osowiałych czy osłabionych.

Dla zwycięzców przewidziane są wartościowe nagrody.

O dalszych szczegółach będziemy na bierząco informować.

Zapraszam do wspólnego hejtowania fejsbuka :P

1173803_591782050861219_1211830779_n.jpg
W tym przypadku może to pomóc - informacja o imprezie pojawiła się w internecie zaledwie 2 godziny temu.
Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jakiś żart prawda ? :( a co to są dla tych ludzi HUMANITARNE warunki? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamiast pisać tu, napiszcie na fejsbuku. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=530973723641345&set=a.530973700308014.1073741827.126905804048141&type=1&theater

Tu nikomu nie pokażecie jak bardzo beznadziejny jest to pomysł ani jaki jest odbiór społeczeństwa...

a co to są dla tych ludzi HUMANITARNE warunki? :(

Dla tych ludzi jest to: wywleczenie chomika z legowiska w ciągu dnia, noszenie go we wrzasku i pisku przez kilka godzin w transporterze, 'memłanie' go przez wszystkie dzieci dookoła i - finalnie - wsadzanie do kuli 'żeby biegał jak najszybciej'....... No czad.

A do tego - zero opieki lekarskiej; wystarczy jeden chory chomik...

Edytowane przez podrik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do kogo można napisać/zadzwonić?

Władze Bydgoszczy?

Tamtejszy TOZ?

Właściciele sklepu?

Zaraz mam zamiar zająć się twórczością epistolarną, ew. wydzwaniać - tylko sama nie wiem, gdzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do tego - zero opieki lekarskiej; wystarczy jeden chory chomik...

a no właśnie, ostatnio przecież głośno było o możliwym zagrożeniu HaPV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałam do władz Bydgoszczy oraz do Pana z ZOOekspert (organizatorów wyścigu). Wykorzystałam fragmenty listu otwartego pisanego do Prezydenta Raciborza (co zaznaczyłam). Postraszyłam, że najzwyczajniej w świecie - łamią prawo (wykorzystałam fragment, w którym Podrik pięknie wypunktowała konkretny artykuł ustawy). Czy coś można jeszcze zrobić? :(

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykorzystałam fragmenty listu otwartego pisanego do Prezydenta Raciborza (co zaznaczyłam).

Ja pisałam ten list otwarty. Cytuj do woli.

jak metoda 'po dobroci' nie pomoże, to pan dostanie wezwanie od organów ścigania.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba usunęli post pod którym pisaliśmy komentarze,ale czy odwołają to już inna sprawa...

Edytowane przez Paula.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod naporem negatywnych komentarzy reklama została usunięta z fejsbuka.

Jest jednak nadal na stronie sklepu (link w 1 poście) i nadal można pisać maile. Możliwe, że jest to akcja na 'przeczekanie'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myślałam, że ZOOekspert ciut dłużej ze mną wytrzyma na komentarzach :( Czemu nikt nie lubi ze mną dyskutować i dalej wypisywać swoich "mondrości"? :(

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że jusz nie można hejtować na fejsbuczku :c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też sobie chciałam jeszcze popisać, a tu usunięte. Taki właśnie z nich ZOO"ekspert"...  <_<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż - ja napisałam im w komentarzach o sklepu na fejsie, że 'straciłam o nich całą dobrą opinię...' - owszem, usunęli - ale jak tak jeszcze kilka osób ponapisuje to może tez jakiś 'ślad w mózgu' zostanie? :P Cały czas tez można pisać maila - im więcej argumentów i innych pomysłów na dobrą rozrywkę dla dzieci - tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejtować się nie da, to zaraz sobie poszukam innych możliwości wywnętrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja obecnie sobie z Panem wymieniam maile. Póki co pisze jako osoba prywatna (nie można wszystkich asów od razu z rękawa wyciągać ;) :P )

podrik, 12:13 (1 godz. temu)

Impreza tego typu jest skrajnie nieodpowiednia dla chomików.
Promowanie czegoś takiego jak 'kula' i wywlekanie zwierząt nocnych z domu w ciągu dnia i zmuszanie do zabawiania tłumu. Masa dzieciaków, wrzasków, pisku, masa zwierząt przez nikogo nie przebadanych - i te biedne przerażone chomiki.... noszone we wrzasku dzieci przez kilka godzin w transporterze, 'memłane' przez wszystkich dookoła i - finalnie - wsadzane do kuli 'żeby biegały jak najszybciej'... A do tego - wystarczy jeden chory chomik - zwłaszcza chory na HaPV, które ostatnio agresywnie rozprzestrzenia się po Europie (i nie ma na niego w Polsce testów diagnostycznych! tylko badania za granicą)...

Bardzo proszę o zaniechanie tej zabawy kosztem zwierząt.

Taki wyścig to naruszenie Art. 35 ust. 1a. Ustawy z dnia 21.08.1997 r. o Ochronie Zwierząt.
poprzez:
1. Działanie prowadzące w sposób oczywisty do zmian patologicznych (somatycznych i psychicznych) w organizmie zwierzęcia.
2. Niezapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej.
3. Zmuszanie zwierząt do wykonywania czynności, które są sprzeczne z ich naturą.
4. Zmuszanie do przebywania w nienaturalnej pozycji, przy ograniczonym dostępie do tlenu z ryzykiem kontuzji.
5. Zagrożenie epidemiologiczne wirusem HaPV.

Można wymyślić setki innych dobrych rozrywek dla dzieci - na przykład konkurs rysunkowy, najlepsze przebranie za gryzonia, pogadanki o właściwej opiece, konkurs fotograficzny, konkurs wiedzy o gryzoniach, jakaś gra z elementami rywalizacji dla dzieci.... - są miliardy pomysłów! :)
A zwierzęta lepiej zostawmy w ich legowiskach - tak będzie lepiej i dla nich, i dla ich opiekunów :)

Profesjonalny Sklep Zoologiczny ZOOekspert Krzysztof M, 13:10 (26 min temu)
 Postaram się zmienić formę wyścigów na po prostu tory (wybiegi) na przy których chomik będzie mógł się swobodnie poruszać i będzie miał odpowiednią wentylację. Hoduję gryzonie od lat na dużą skalę, wszystkie gryzonie w moim sklepie są z mojej hodowli. W ciągu 2 lat odkąd mam sklep nie zdarzyło się żeby zwierzak ode mnie chorował czy zdechł bez powodu. Potrafię rozpoznać gryzonia chorego, ze świerzbowcem itp dodatkowo na wystawie będą weterynarze odpowiedzialni za nie dopuszczenie zwierząt chorych, podejrzanych. Z kul zrezygnuje, dam radę przekonać organizatorów, a tory zrobię na zasadzie wybiegów w których nie będzie ani brakowało powietrza ani miejsce i przede wszystkim chomik sam będzie decydował o tym czy chce się "poruszać" czy nie co w kuli było by problematyczne, pozdrawiam

podrik, 13:24 (12 min temu)
Proszę Pana
Był również 'wyścig gryzoni' sklepu zoologicznego Zoo-Mar w Raciborzu. Również z 'torami'.. Nadal jest to zabawa nieodpowiednia, krzywdząca zwierzęta i zachęcająca najmłodszych do złego postępowania ze zwierzętami...

Po protestach i skargach Fundacji Ogony (wraz z kilkudziesięcioma innymi organizacjami pro-zwierzecymi oraz lekarzami weterynarii specjalizującymi się w opiece nad gryzoniami) do organów ścigania w tym roku wyścig w Raciborzu już się nie odbędzie, a właściciel sklepu pozyskał sporą antyreklamę swojego sklepu w całej Polsce. Chyba jednak nie do tego Pan dąży...?

Warto zwrócić uwagę, iż taki wyścig narusza dobro zwierząt. Przerażone tłumem i hałasem gryzonie zmuszane są do wykonywania czynności, które są sprzeczne z ich naturą - wyciągane z bezpiecznych legowisk, stawiane na obcym terenie gdzie nie mogą się ukryć przed oczami ciekawskich oraz zmuszanie do biegu, nierzadko również za pomocą straszenia... Dzieci są zachęcane by przynieść swojego ulubieńca - chomika, zwierzę nocne które jest budzone w ciągu dnia i przez kilka godzin noszone w spiekocie dnia w transporterze, notorycznie brane w ręce i tarmoszone. Chomiki otoczone obcymi zapachami i w obcym miejscu niebywale się stresują, co wywiera istotny wpływ na ich organizm; wpływ ten został dowiedziony w licznych pracach badawczych. Jest wręcz karygodne, że dorośli ludzie organizują takowe imprezy zachęcając dzieci do wyzbycia się empatii i traktowania zwierząt jak zwyczajne zabawki, którymi można się 'bawić' kiedy się tylko chce i w jaki sposób się chce...

Kolejną sprawą warta przemyślenia jest niezapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej oraz sanitarnej. Zwierzęta nie są badane pod katem przenoszonych chorób czy pasożytów, nie mają stosownych zaświadczeń od lekarza weterynarii - są wręcz brane 'z ulicy'. Zapewniam Pana solennie, że w żadnym laboratorium w Polsce nie wykonuje się testów na HaPV (Hamster Polyomavirus), który obecnie szaleje po Europie. Znakomita większość lekarzy weterynarii w Polsce nawet o tym wirusie nie słyszała - a zarażenie wirusem który przenosi się bardzo łatwo jest dla chomika śmiertelne (wirus potrafi bezobjawowo inkubować przez okres 2-8 miesięcy, po czym zabija osobnika... przez cały okres nosicielstwa chomik zaraża inne)! Setki dzieci dotykają zwierząt swoich, cudzych, oraz 'bieżni' - wszystko zapewne aż się roi od bakterii, wirusów, grzybów czy pasożytów przyniesionych przez zwierzęta chore, a których nikt nie zdiagnozował - i zaraża kolejne zwierzęta oraz same dzieci...

Organizacje pro zwierzęce chętnie wspomogą wiedzą oraz pomysłami wszelkie instytucje, które zechciałyby zorganizować spotkania będące alternatywnym 'sposobem na wakacyjną nudę' - łączące dobrą, mądrą rozrywkę dla najmłodszych z działaniami edukacyjnymi. Przez kształcącą zabawę rozumiemy formy, które pozwalają najmłodszym opiekunom na wykorzystanie własnej pomysłowości, poszerzenie wiedzy na temat rzeczywistych potrzeb wybranych gatunków zwierząt, oraz nie angażują bezpośrednio zwierząt i nie narażają ich na niebezpieczeństwo.

Bardzo proszę przemyśleć swój pomysł...
Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oł meeeen, znowu? Znów kolejne chomiczki przywiezione w ,,ultradużych'' Grimach, media, wywiady z ,,miłośnikami'' chomików ;_; Gdy widzę takie ,,super akcje zrzeszające ,,miłośników'' gryzoni'' to strasznie się wkurzam Spróbuję poszukac jakiegos maila do nich albo cuś i oczywiście napiszę o tym na mojej tablicy na fejsie :)

Edytowane przez MrCookie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przed sekundą zniknęło również ogłoszenie ze strony internetowej :D
Jakby ktoś nie widział to wyglądało taaaak:

7ld1.jpg

jqrv.jpg

chyba coś z tego pisania jednak zdaje egzamin... ;)

1173803_591782050861219_1211830779_n.jpg

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja obecnie sobie z Panem wymieniam maile. Póki co pisze jako osoba prywatna (nie można wszystkich asów od razu z rękawa wyciągać ;) :P )

Podriś, życzę powodzenia :D Oby podziałało :)

hejters gona hejt iksde ;_;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wiążącej mnie umowy, zrezygnowałem z wyścigów chomików. Postaram się zastąpić je konkursem na najsympatyczniejszego chomka/gryzonia itp. O szczegółach napiszę później. pozdrawiam

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wiążącej mnie umowy, zrezygnowałem z wyścigów chomików. Postaram się zastąpić je konkursem na najsympatyczniejszego chomka/gryzonia itp. O szczegółach napiszę później. pozdrawiam

wspaniale, bardzo nas to cieszy! :D

w razie czego służymy radą i pomysłami na dobre zorganizowanie czasu dla najmłodszych! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje podridż :D Kolejna udana akcja :) Napiszę na na fejsie, zeby unikac wyscigow chomikow bo to niehumanitarne xd

Edytowane przez MrCookie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi