Skocz do zawartości
podrik

[SUWAŁKI] patologia: 2 syryjki i 2 dżungarki w transporterze!

Rekomendowane odpowiedzi

Link do ogłoszenia: http://tablica.pl/oferta/chomiczki-syry ... ec96555abc

Witam.
Oddam parkę chomiczków dżungarskich oraz samiczkę i samca z syryjskich. Chomiczki oddam wraz z plastikowym pojemnikiem (klatka), miseczką, karmą oraz kołowrotkiem.
Chomiczki dżungarskie mają pare miesięcy, natomiast syryjskie: samica pół roku
samiec(syn) kilka miesięcy, samiec urodził się bez jednej nóżki.

Telefon
518 191 968

92848171_1_644x461_chomiczki-syryjskie-i

92848171_2_644x461_chomiczki-syryjskie-i

92848171_3_644x461_chomiczki-syryjskie-i

Dziwię się, że te chomiki jeszcze żyją...
Niebawem będzie ich tez zapewne więcej....

Anybody help?

Informacja zamieszczona również na forum Fundacji: http://ogony.webd.pl/forum/phpBB3/viewtopic.php?f=56&t=48

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O godzinie 16 jadę po nie. Prosiłabym o jakiekolwiek informacje w sprawie ewentualnych DT/DS po wykluczeniu ciąż, chorób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakby co to bardzo ewentualnie mogłabym dać DT dla dżungara samca jako że mam wolne tylko akwa 60x30cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz doczytałam, że nie jest dokładnie podana płeć dżungarków (choć po "parce" można trochę się domyśleć...) w każdym bądź razie chodzi mi o to aby nie dostać samiczki z ewentualną kinder niespodzianką bo na to miejsca nie mam kompletnie.

Sunrise, jakby co, to jestem pod telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymajcie kciuki, żeby udało się zebrać tez jak najwięcej informacji i dowodów - bo sprawa kwalifikuje się do prokuratury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dam znać co i jak. Kratka będę dzwoniła jutro lub pisała sms - o 20 idę do pracy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponowany również tymczas w Skierniewicach - przez Losię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również mam samle, która ma trochę mniej niż 40x60, wolną. Wiec w ostatecznym wypadku... Tylko że ja z Torunia, to troche daleko. :U

I równieżn nie posiadam kołowrotka o dobrych wymiarach. Mam dwie 14-stki.

Edytowane przez Loschlussa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałam właśnie wiadomość, że chomiczki są już odebrane :D

Dżungarki ponoć miały niedawno młode... Syryjki 'nie rozmnożyły się'.

Zwierzęta przekazała dziewczyna z matką, Sunrise relacjonuje, że miała wrażenie iż cieszą się z 'pozbycia się problemu'.

Na razie tyle informacji - na więcej czekamy od Sunrise :)

Teraz ważne będzie sprawdzenie stanu zdrowia, rozlokowanie zwierzaków w DT i wykluczenie ciąży (oby).

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się nazywa szybka akcja :) Brawo :D
Dobrze, że zdecydowali się oddać, ale masakra że pozwolili im siedzieć na tak małej przestrzeni i do tego razem  :angry:  momentami tracę wiarę w ludzi :notfair:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aż do prokuratury : :o

co im grozi ?

To nie jest aż i nie ma co się dziwić. Sprawa jest patologiczna - zostało złamane wszystko, co mogło zostać złamane przy opiece nad chomikami: rozmiary lokum, kołowrotek, brak pożywienia i wody - czerwona miseczka jest skutecznie i głęboko zakopana do góry dnem, a do tego dochodzi stadne trzymanie.. dwóch gatunków w transporterze, pomijam, że w przeszłości doszło do rozrodu i kolejne ciąże są nie wykluczone (w dodatku u syryjków jest to wsobny chów, najpewniej z wadami).

Moim zdaniem to się jak najbardziej kwalifikuje do prokuratury. Im więcej takich ludzi zostanie chociaż w jakiś sposób pociągniętych do odpowiedzialności za tak skrajną głupotę i brak wiedzy (a nawet brak chęci do jej posiadania, bo nikt mi nie powie, że osoba choć trochę znająca temat będzie kupować parkę dwóch gatunków - ba, jeśli młode się rodziły w tym transporterku i wychowywały, to się nie zdziwię jeśli samiec ma nogę odgryzioną zaraz po porodzie przez matkę lub jakiegoś dżungarka - to jest dla mnie bardziej prawdopodobne niż "urodził się bez nogi").

Ludzi trzeba "wychować", a na wielu nic lepiej nie działa jak list z prokuratury z opisem sprawy i groźba grzywny (najczęściej niestety) lub innej kary.

Pomijam, że zazwyczaj uświadamiamy we własnym zakresie - ale nie zawsze marchewka skutkuje, czasem trzeba kija zanim osioł ruszy i zacznie patrzeć co robi ;)

Edytowane przez Risa
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna akcja dziewczyny :) Będę śledzić dalsze losy maluchów. I trzymam kciuki za brak ciąży...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteśmy już w domu. Właśnie rozlokowuję maluchy. Z pierwszego wrażenia wszystko jest ok. Samiec dżungarski jest bardzo kontaktowy :) samiczka lekko zdezorientowana. Syryjki przestraszone. Samiec chowa się u "mamy". Uciekam rozlokować syryjki :) Postaram się dziś wrzucić zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od Sunrise:

chomiczki już porozdzielane.

samiec syryjski nie ma jednej kończyny. nie ma ropy, ładnie zasklepione, zarośnięte futerkiem. poza małą ranką na pysiu nic nie wyczułam, lekko zdezorientowany.

samica syryjska troszke "grubsza" ran nie widzę. ma nosek taki hm albo jakby pręty gryzła i się wytarła sierść albo jej zszarzała no nie wiem jak to nazwać. boczków jako takich nie widzę jedynie ma sutki widoczne ale niektóre mają tak więc nie wiem czy jest się czym martwić. profilaktycznie będę ją i dżungarkę podkarmiać jak ciężarną bo nie wiadomo a lepiej zapobiegać.

Wszystkie poza samiczka dżungarska sa bardzo kontaktowe. można robić co się chce - ząbki oglądać, pazurki - więc chociaż o tyle dobrze.

Imiona robocze:
Samiczka syryjska black banded sh - Renée
Samiec syryjski golden banded sh - Oliver

Samiczka dżungarska agouti - Holly
Samiec dzungarski saphir - Flavius
Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Transporter nie został odebrany (panienka chciała za niego 30zł), jednakże mam identyczny w domu: 25x15cm w podstawie, pojemność 7,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flavius -  zaraz idzie do DT u Kratki.

Renee - do 16.09.2013r. zostanie pod obserwacją DT Sunrise lub Etykosfera

Oliver - szuka DT/DS

Holly - do 25.09.2013r. zostanie pod obserwacją DT Sunrise lub Etykosfera

Edytowane przez Sunrise

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrze. Ładnie wchodzi po drabinkach, biega swobodnie w trixie 20. Jest łagodny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrze. Ładnie wchodzi po drabinkach, biega swobodnie w trixie 20. Jest łagodny :)

Niesamowite, że na 3 łapkach sobie radzi. Jednak niemożliwe jest możliwe. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi