Skocz do zawartości
Wilmusia

Wasze zdanie na temat używanych akcesoriów

Rekomendowane odpowiedzi

oj buźki uśmiechnięte :P pręty też wyparzałam, ale po takiej kąpieli były całe w jakimś osadzie i musiałam szorować to drapakiem - fakt błyszczały jak psu jajka, ale roboty z tym dużo i tak myślałam może macie jakieś inne pomysły? ;] jak nie, to trzeba będzie po staremu się za to zabrać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy,że wyparzysz,wymyjesz i możesz wjechać z nowym lokatorem xP

No niezle się naszorowałaś.Byleby teraz chomik był czyścioch :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli powinnaś wyparzyć wodą, a jk nie, to ludwikiem umyj i dokłanie spłucz...

Ty chyba tyle... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja chomiczka odeszla z tego swiata :beczy: no i zostaly mi rzeczy typu ledwo napoczeta kolba,domek czy moge to zostawic dla 2 chomiczka ktory bedzie w domu juz w sobote? prosze o szybkie odpowiedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Możesz ją umyć i wyparzyć, jeżeli nowemu mieszkańcowi się spodoba to może wniej zamieszka. Tylko czy ta kula nie lata po całej klatce i czy nie jest za mała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedzenie radziłabym wywalić, chyba, że wiesz na 100%, że to nie ono zaszkodziło poprzedniemu.

Domek i reszta klatki po wyczyszczeniu powinna się nadawać. Oczywiście o ile wcześniejszy lokator umarł śmiercią naturalną, a nie na jakąś chorobę np. zakaźną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naturalna , a ja myslalam nad tym ,ze ten domcio jest zamaly ale jak postawilam jej nowy domek to niechciala w nim spac...wiec zostala kulka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No właśnie na zdjęciu wygląda jak kuleczka dla chomików karłowatych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedzenia radzę wywalić. A co do reszty, to można dobrze wyparzyć, o ile poprzedni chomik nie był chory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie...Czy jak chomik zmarł, ale zostało nam po nim wapienko, sól, itp., to czy trzeba kupić nowe, czy new chomik może korzystać z poobgryzanego przez inego choma wapno lub sól :mysli: ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyrzucam wszystko. Zostawiam miseczki i klatkę. Domek też każdy chomik ma na własność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy na co umarł.

jeżeli uamrł na chrobe zakaźną to nie, a jeżeli ze starości itp. to można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli bardzo Ci zależy, żeby zostawić to możesz, ale pod warunkiem, że poprzedni chomik zmarł śmiarcią naturalną. Musisz mieć dokładną pewność, że chomiś nie był na nic chory. Lepiej zawsze kupić nowe jedzenie. Tylko klatkę zostawić i ew. miseczkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poprzednicy mają rację.

na szczęście wapno, sól to produkty niedrogie i kupienie nowych to żaden pieniężny problem ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiocco - ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała. Sól lub wapienko jest zbędne dla chomika ja nigdy nie kupywałam dla gryzoni takich produktów.

Moim zdaniem nie zawiera to urozmaiconer składniki ale nic podobnego tylko do ścierania siekaczy. I tak jak Sheltii napisała to jest groszowa sprawa jakieś 3-4 złote zależy od firmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój 1 post na forum! :) Chcę sobie kupić chomika syryjskiego. Miałem już takowego kiedyś, jednak zdechł :( Klatka po nim została, leży w piwnicy już kilka lat. Mam takie pytanie, czy muszę kupić nową klatkę dla nowego zwierzątka, czy ta może być? Pytam bo obawiam się o nowego chomiczka, czy nie będzie się w niej bał czując zapach który mógł pozostać po wcześniejszym posiadaczu domu, i czy zakurzona klatka w piwnicy nie będzie miała na sobie niebezpiecznych bakterii, wirusów, lub innych rzeczy powodujących alergię u chomików? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam :)

_________

Opcja "szukaj" i wszystko wyjaśnione!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi