Skocz do zawartości
Huskana

Od Wielkiego 0 do chomiczego właściciela - chomik roborowskiego

Rekomendowane odpowiedzi

aww kolejny śliczny roborek na forum będzie :wub:

trzymam kciuki i już nie mogę się doczekać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak myślicie czy karmić będę mogła tym co jedzą moje syryjki (obecnie Vitakraft + versele-laga chrispy hamster + H-P i kilka moich dodatków nie chce mi sie rozpisywać ) czy będę musiała kupic V-L Mini Hamster Nature, to niestety będę musiała w necie zamówić, bo u mnie ledwie jest zwykła za 22zł! Dlatego obecnie jestem przy chrispy :)

To jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mojemu dżungarkowi daję versele-laga chrispy hamster i to jego ulubiona karma , więc myślę że spokojnie da sobie z tym radę . I nie zdziw się jak po tygodniu z miseczki zniknie 5 ziarenek , bo tak dużo jedzą roborki :D

Edytowane przez Dominika Węgiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

One są takie maleńkie, przez co jeszcze słodsze :D

Jak myślicie roborek może być klatką obok syryjka, bo tylko na szafce obok mam miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak myślicie czy karmić będę mogła tym co jedzą moje syryjki (obecnie Vitakraft + versele-laga chrispy hamster + H-P i kilka moich dodatków nie chce mi sie rozpisywać ) czy będę musiała kupic V-L Mini Hamster Nature, to niestety będę musiała w necie zamówić, bo u mnie ledwie jest zwykła za 22zł! Dlatego obecnie jestem przy chrispy :)

To jak myślicie??

Chyba lepiej jednak kupić pokarm dla karzełków. Mój roborek z normalnej VL wyjada tylko drobniejsze kąski, resztę konsekwentnie zostawia. Teoretycznie można spróbować przegłodzić i poczekać, aż zje wszystko, ale jakoś zawsze mi serce mięknie i dosypuję.

Co ciekawe, nie pomaga nawet kruszenie tych większych kawałków, żeby pasowały do roborkowego pysia. „To jest niedobre i już, nie oszukuj!”.

Edytowane przez IvyKat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka, domek i logs zamówiony, w przyszłym tygodniu powinno dojść, a wy w między czasie napiszcie mi proszę co jeszcze do wystroju :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kora, kamienie, gałązki, liście, mech masz? :) Co do karmy to ja sądzę że to jedna wielka głupota dzielić karmy oddzielnie dla karzełków i syryjków, chomik to chomik, zje wszystko. Ja kupuje zarówno to jak i to i mieszam, jakoś zawsze mój roborek zjada całość, co prawda zostawia trochę, ale tak zostawi to mniej później dostanie i po mału wszystko znika :) Zauważ też, że roborki bardzo mało piją, ja na początku myślałam że w ogóle nie pije i mu ze sto razy pokazywałam gdzie jest miseczka, a się okazało że moje maleństwo cały czas piło, tylko miało mniejsze zapotrzebowania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jeżeli robisz takie ,,kolacyjki '' dla swoich chomów typu. sałatka warzywna , coś gotowanego , kurczak itp . to rób 1/1000 tego co syryjkowi , dla robora i nie myśl że mu nie smakuje , tylko on więcej nie zmieści XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kora, kamienie, gałązki, liście, mech masz? :) Co do karmy to ja sądzę że to jedna wielka głupota dzielić karmy oddzielnie dla karzełków i syryjków, chomik to chomik, zje wszystko. Ja kupuje zarówno to jak i to i mieszam, jakoś zawsze mój roborek zjada całość, co prawda zostawia trochę, ale tak zostawi to mniej później dostanie i po mału wszystko znika :) Zauważ też, że roborki bardzo mało piją, ja na początku myślałam że w ogóle nie pije i mu ze sto razy pokazywałam gdzie jest miseczka, a się okazało że moje maleństwo cały czas piło, tylko miało mniejsze zapotrzebowania :D

Korę, gałązki, liście mam, gorzej z mchem, bo u mnie w lasach nie ma tego ładnego, jedynie taki zgniło zielony :( Jedynie w parku widziała, ale tam z psami chodzą, więc chyba raczej się nie nadaje. Wodę będzie miał w popielniczce w panterkę, bo taniej mnie wyjdzie niż miseczka ceramiczna, będę pamiętać, że malutko piją ^_^

Karmę mogę osobno nawet robić (robię własne mieszanki razem z tymi dobrymi karmami :D na razie mam troszkę dla karzełków więc to nie problem, a prawdopodobnie znalazłam sklep gdzie mi to zamówią :D )

a jeżeli robisz takie ,,kolacyjki '' dla swoich chomów typu. sałatka warzywna , coś gotowanego , kurczak itp . to rób 1/1000 tego co syryjkowi , dla robora i nie myśl że mu nie smakuje , tylko on więcej nie zmieści XD

Kolacyjki owszem robię, ale mięsa nie podaję. Zazwyczaj jest to kawałeczek czegoś, a jak mam wiecej to więcej :D Będę pamiętać - roborek = mniej jedzenia :D

Dzięki dziewczyny za pomoc :)

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?? Bo u mnie ich brak. Mozna dawać fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak myślicie??

Przestaw syryjki n mini hamster nature ^^

Moje jadły mini i żyly :D

Edytowane przez Alexandra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klatka nareszcie doszła, teraz czekamy na domek i logs, jak jutro nie dojdzie, zostawiamy na jakiś czas ten, który dostałam razem z klatką, bo w czwartek biorę maluszka. Postaram się moją klateczkę podzielić na 2 części (tak jak Allo zrobiła akwarium) ale to później, bo na razie nie mam kasy i dostanie dużą piaskownicę. Jak urządzę wstawię fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taką jak w linku na 1 stronie :) Alex 80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez czekam na kołowrotek zapłaciłam w poniedziałek a wysłali dopiero dzisiaj :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domek i logs doszły, nie wiem czy to normalne, że domek jest w częściach, ale poradziłam sobie ze złożeniem, bo na szczęście miałam jeszcze klej vikolowy, który został po klejeniu artykułów do terrarium. Logls ma wym. 28x17 i pójdzie on do Fikusia, a dla roborka mam odłożony ten najmniejszy, kokos już wygotowany. Jak wszystko wyschnie włożę do klatki i wstawię zdjęcia.

Już nie mogę się doczekać, prawdopodobnie dziś wieczorem odbieram maluszka :D

ja tez czekam na kołowrotek zapłaciłam w poniedziałek a wysłali dopiero dzisiaj :(

Skoro dziś wysłali to jutro dojdzie :) Ale jak pieniądze wpłaciłaś w poniedziałek to wczoraj powinni wysłać... pociesz się ja domek w częściach dostałam :D

Edytowane przez Huskana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpierasz? XD A nie odbierasz przypadkiem...

Odbieram :D Już poprawione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow to koniecznie zdjęcie dodaj malucha i napisz co i jak :)

przeplotłaś pręciki ?

Na pręciki założyłam siatkę, jak dokończę to wkleję zdjęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod wieczór jeszcze nie wiem dokładnie o której, ale pani od chomiczka mi napisze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi