Skocz do zawartości
Huskana

Od Wielkiego 0 do chomiczego właściciela - chomik roborowskiego

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, po długi namyśle stwierdziłam iż chcę mieć kolejnego chomika. W chwili obecnej mam już 2 tylko, że syryjskie i nie mam pojęcia jak urządzić klatkę dla chomika roborowskiego :unsure: Co potrzebuję etc. Jestem zielona... pomożecie??

Strasznie spodobała mi się klatka Tamburino, ale cena mnie przeraża, więc sama postanowiłam podobną skonstruować:

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-swinki-morskiej-alex-80-domek-i3365513875.html -> klatka

http://allegro.pl/trixie-domek-dla-myszy-chomika-21x7x19-19cm-6175-i3360235798.html -> domek

Klatka i domek jest ale jak urządzić resztę? Liczę na pomoc z waszej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kołowrotek siatkowy/plastikowy/drewniany o średnicy minimum 20 cm. http://www.zooplus.p...atki/kolowrotki , http://animalia.pl/p...i-sr-20-cm.html , http://animalia.pl/p...a-sr-17-cm.html . Jakieś konary/gałęzie, tunele np. http://www.zooplus.p...tunele_jaskinie . Do tego pojemnik z piaskiem do kąpieli, miski z jedzeniem, poidło i już. Nic wielkiego :)

Edytowane przez Alli
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kołowrotek trixie z siatką 17cm. Czytałam, że roborkom lepiej dać dużo piasku czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak najbardziej. Im więcej piasku, tym lepiej. Roborki w naturalnym środowisku właśnie zamieszkują takie tereny, że mają jaskinie w piasku, etc. Radzę przejrzeć temat "Roborek Marcepanek" Allo - tam jest mnóstwo pomysłów jak urządzić akwarium :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak najbardziej. Im więcej piasku, tym lepiej. Roborki w naturalnym środowisku właśnie zamieszkują takie tereny, że mają jaskinie w piasku, etc. Radzę przejrzeć temat "Roborek Marcepanek" Allo - tam jest mnóstwo pomysłów jak urządzić akwarium :)

Widziałam, szkoda, że całości nie ma. Ja będę urządzać coś al'a dunę i jak na razie znalazłam dość spory pojemnik na piasek, spód po starym transporterku 20x30 o ile nie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też oddzielić w klatce logsem. Kładziesz logs na bok, mocujesz mocno, po jednej stronie piasek, a po drugiej stronie trociny, żeby było naturalniej :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Logs będzie ciut krótki, ale co innego sklejka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz połączyć dwa logsy i byłoby w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile się mniej więcej czeka na odpowiedź w sprawie adopcji??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zazdroszczę *.* co do klatki , to możesz poszaleć i porobić coś sama , o z tego co wiem roborki prawie wgl. nie niszczą , więc będzie im służyć i służyć :) i pamiętaj że roborek przeciśnie się przez 1cm , a młode często i przez 0,7 cm , pamiętaj o tym kupując klatkę :)

Edytowane przez Dominika Węgiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zazdroszczę *.* co do klatki , to możesz poszaleć i porobić coś sama , o z tego co wiem roborki prawie wgl. nie niszczą , więc będzie im służyć i służyć :) i pamiętaj że roborek przeciśnie się przez 1cm , a młode często i przez 0,7 cm , pamiętaj o tym kupując klatkę :)

Klatka ma 1cm, ale dam na nią jeszcze dodatkowo siatkę, więc nie powinien się przecisnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto powiedział, że się zgodzili, po prostu nie mają argumentów przeciwko, bo wszystkie podbiłam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gratuluje wytrwałosci juz ostatnio wspominałas ze planujesz kolejnego chomika powodzenia i czekam na zdjecia maluszka :) a propo adopcji ja tez sie rozgladam za chomikiem ale syryjskim wiec jak bys cos wiedziała to daj znac najlepiej okolice Wrocławia ja narazie przegladam ogłoszenia ale nic nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile się mniej więcej czeka na odpowiedź w sprawie adopcji??

To zalezy do kogo napisałaś. Jesteś już jakiś czas na forum i widzisz kto i jak często wchodzi na e-chomika :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

he he ja wchodze codziennie albo nawet kikla razy dziennie :) ja ostatnio pisałam do dziwewczyny w sprawie adopcji wieczorem to rano mi odpisała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długo czekałam, na odpowiedź mailową i nie dostałam. Przez przypadek natknęłam się na adopcję na tablica.pl i napisałam smsa. Ustaliłyśmy, że w przyszłym tyg. pojadę po niego, bo przecież najpierw klatkę i domek muszę mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no widzisz ja tez na tablicy patrzyłam ale nic nie znalazłam w sumie mam jeszcze czas a tobie zycze powodzenia z nowym chomikiem mamm nadzieje ze załozysz mu tu temat i bedziemy mogli go podziwiac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno założę coś o moich wszystkich chomciakach:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dominika, nie musi czekać aż miesiąca. Jeszcze tydzień- dwa. Pisze, że chomiki urodziły się 15 czerwca, a wyda je po 4 tygodniach. ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dokładniej to już jutro kończą 4 tygodnie, więc spokojnie w przyszłym tym mogę adoptować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi