Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Kładziesz na/w ściółce, chomik i tak aranżuje po swojemu.

13047802_996297687135610_330617896047766

Aaa, wywal watę. Jest ryzykowna. I podaj mi wymiary. Dodam do albumu, a jak będziesz chciał, za jakiś czas podmienimy zdjęcie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w tym domku zamiast waty kupić legowisko ? poprzednie pogryzł na strzępy... Wymiary 100X40X40

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz dawać gotowego legowiska, daj chusteczki i sianko do akwarium gdziekolwiek , chomik już sam pozbiera składniki i zrobi legowisko w domku, lub tam gdzie będzie chciał . :)

Edytowane przez KarolB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiczki potrzebują:

Duża klatka.najlepiej kilku piętrowej.

Pijadedełko i karmę. Przyda im się kolba. Moje chomiczki kochają pietruszkę i kolędrę. Gdy tylko się pojawia... zaraz znika.

Domek. Jak największy. To jedno z ważniejszych miejsc dla chomików. Chowają tam jedzonko. Dziś dałam chomiczkom górę jedzonka i odrazu schowały tam przysmaki.

Miłości, by chomiki miały u nas dobrze :-)

Edytowane przez Misty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomiki preferują duże, płaskie przestrzenie. Nie klatki kilku piętrowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowa aranżacja Detolf  z Ikei :

Ściółka Hemparade

617829ac9bd6a107med.jpg

d06588d16721d07bmed.jpg

Bez pięterka na miseczki zawsze tak ubogo ;)

2e6064d3ce67aa8bmed.jpg

Nie wolno zapominać o piwnicy na zapasy :D

2e6064d3ce67aa8bmed.jpg

fb8b2c804cea8550med.jpg

Tak wygląda całość :

f49d3aa15ea12aefmed.jpg

Uwagi , porady mile widziane .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KarolB , pewnie sam mógłbyś zamieszkać w tej budowli :D

Ja stworzyłem takie cóś. Jeszcze kółko zmienię na większe, Rysiu jeszcze mały jest, więc na spokojnie :)

1t9ozeqnvysl_t.jpg

51eat4hm2ni1_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dla Karola to raczej za male lokum...dla chomika w sam raz :)

StasiozauR - ta klatka nie jest odpowiednia. Zajrzyj na wątki o lokum dla chomika i znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Edytowane przez Edith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maiky 80x40

yDnazAJ.jpg

Oreo 100x40

TI8AAyv.jpg

Idalee 100x40

22ef3Nj.jpg

Hira 100x40

mmyKEJD.jpg

Klejnot 110x60 (?)

6jAkycV.jpg

Witam

Wiem, że post był napisany dość dawno, jednak szukam odpowiedniej klatki dla mojego Emirka i ta 80x40 jest cudowna <3 Czy ona była robiona własnoręcznie czy kupiona? A jeśli kupiona to gdzie?

Z góry dziękuje :)

Edytowane przez Emirkowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jakaś produkcja na niemiecki rynek, więcej nie pamietam. Kupiłam te klatki już parę lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ;)  W sumie, to jak trochę poczytałam na forum i ogólnie w internecie, to doszłam do wniosku, że chyba akwa będzie lepsze. W każdym razie dziękuję za pomoc ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak urozmaicić wystrój klatki dla Tupcia? Ostatnio jakoś powiało u nas nudą :( Rolki po papierze, których nie ma na zdjęciu, przestały już interesować malucha :(

16700478_858014564340025_716259350731875

16707486_858014657673349_256040577042335

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś do podgryzania, Prosa czy inne kłosy, jakiś hamak, albo drabinki żeby wykorzystać górne kratki, Co by było gdybyś dała większą piaskownicę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tupcio bardzo lubi gryźć, zatem jakieś twarde gryzaki będą przydatne. Może dołożę mu też trochę gałązek jabłoni z naszego ogródka.

Myślałam kiedyś jak wykorzystać tą górną przestrzeń ... muszę coś mu tam zawiesić, może jakiś podwieszany mostek uda mi się zrobić z gałązek.

Rurki miał położone luzem, jedną kiedyś dzielnie podgryzał, później stracił zainteresowanie. Wczoraj wkopałam mu te rurki w ściółkę, tak że tylko góra wystawała. Nie spodobało mu się to, że mu jego włości przekopuję i rzucił się na mnie z kłami ;) Następną ingerencję będę musiała wykonać pod jego nieobecność.

Co do piaskownicy to zauważyłam, że jak mu wsypię więcej piasku to go wykopuje na zewnątrz. Ale poszukam czegoś prostokątnego o większej powierzchni. W piaskownicy się nie załatwia, zażywa tylko kąpieli :) sika głównie pod kołowrotkiem niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

witam chomikowe znawczynie i znawców. To mój 1 post tutaj, gdyż po ponad prawie dwóch dekadach wróciłem ponownie do posiadania chomika (w przerwie między chomikami byłem posiadaczem królika, który mi żył ponad 13 lat). Chciałem zaciągnąć rady, opinii i sugestii innych osób na temat aktualnie posiadanej przez chomika klatki. Czy by coś tam jeszcze zmienić, czy może zostawić tak jak jest?

Aktualnie w planie mam jedną wewnętrzną modernizację  - jutro będę konstruował piaskowy basem w rogu na lewo od kołowrotka bo biała miska zupełnie się nie sprawdziła - jedna kąpiel i piasek jest wszędzie tylko nie w misce.

Druga zmiana z tego co przeczytałem i zobaczyłem to dołożyć muszę jeszcze z 10 cm ściółki.

Lokalizacja klatki przy oknie też mnie nie przekonuje. W ten weekend zamienię miejscami biurko i klatkę z komodą i telewizorem (środek lewej ściany od aktualnej pozycji klatki) bo będzie się to związało m.in z przeróbką przewodów, wiec z kilka dobrych godzin będzie mi potrzebnych

Kolejna opcja nad którą się jeszcze zastanawiam, to czy nie zrobić po prawej albo po lewej stronie piętra i inaczej poukładać mostki czy coś.

Wszelkie rady i sugestie czy coś można by jeszcze zrobić albo zmienić mile widziane.

77f4ceab0a681340med.jpg

7aed75de64613a4emed.jpg

6b12cb6c19351825med.jpg

e0101c55ae7c3c82med.jpg

Analogiczne pytanie mam odnośnie utworzonego przeze mnie wybiegu - jak go jeszcze dobrze by było urozmaicić - jest on szybko składany na czas spaceru i demontowany po nim, gdyż nie mogę sobie niestety pozwolić, z racji posiadania tylko dwóch pokoi, na permanentne jego rozłożenie. Bok tego kwadratu ma prawie 130 cm, a wysokość prawie 30 cm.

Edytowane przez Dzonatanos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że masz dżungarka?
Wywaliłabym ten wiszący łańcuszkowy plac zabaw.
I zabezpieczyła okienko w domku po prawej, bo znam przypadek, że chomik utknął w takim właśnie malutkim okienku.

Na wybieg dużo tuneli, mostków, pudełka po chusteczka, po butach z dorobionym wejściem itp. Ja czasem dorzucam niejadalne dekoracje.
14906958_1141726745926036_33401971054259

13445256_1032483770183668_66252046332559

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi