Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

To akwarium po rybkach? Spróbuj przetrzeć ziemniakiem przekrojonym na pół i dopiero zmyć to ściereczką namoczoną w wodzie. Albo ściereczką namoczoną w alkoholu.

tak, z tym, że było niby wypełnione wodą tylko do połowy. dzięki za patent, wypróbuję :) bo jednak denerwujące są te plamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aleocochodzi?>

Ja mam podobny problem z jakimiś skazami na szkle. Nawet teraz to szorowałem i nic nie schodzi, to wygląda jakby się na tłuszcz przykleił pył ale coś takiego by ze szkła zeszło, a to nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu ogarnęłam się ze swoimi klatkami :)

Seta:

hky5.jpg

leua.JPG

3j4v.jpg

qb9l.jpg

Pusiolowa 77x47:)

vy2l.jpg

Pierwsza zmiana : pięterko :)

j3fo.jpg

Druga: zamiast miski, słoik. Zamiana miejscami z gniazdkiem

j548.jpg

ldt4.jpg

Myślałam żeby obu dodać jeszcze hamaczek.....co myślicie? Może macie jakieś sugestie odnośnie klatek, co mogłabym zmienić, lub dodać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że obejdzie się bez hamaczka, bo jest wystarczająco dużo ciekawych rzeczy w obydwu klatkach :) a za dużo to według mnie też niedobrze. Chomicze mieszkania super a nad hamakiem możesz pomyśleć za jakiś czas i zamienić na niego na przykład którąś z drabinek jak już zwierzaczkom trochę spowszednieje to co maja teraz - a mają naprawdę fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie, ja bym tylko dodał sianka.

Muszę powiedzieć szczerze, że mnie rozbawił ten obrusik pod klatką :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie, ja bym tylko dodał sianka.

Muszę powiedzieć szczerze, że mnie rozbawił ten obrusik pod klatką :P

To niestety nie-ruszalny obrusik mojego teścia....stały tam jeszcze sztuczne kfiatki w wieśniackim wazoniku ale udało się wyperswadować mu (poprzez stawianie ich na parapecie) żeby je stamtąd wziął xD

No właśnie Pusiol nie przepada za sianem, zawsze je wywala w jedno miejsce, a Heksunia w sumie nawet nie wiem  :blush:

sianko strasznie mnie uczula i staram się go unikać......W setce jest paczka ziół dla chomika i jakieś inne dodatki (nawet jakieś letnie pole-takie fajne kwiatki dla gryzoni) ale przez ilość trocin nie widać tego w ogóle :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tez tak właśnie pomyślałem o uczuleniu ale jak zobaczyłem tunel z trawy to zwątpiłem :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Happy tak sobie mieszka. W przerwie świątecznej planuję dorobić pięterko i siatkę na górę, a przedziałkę kartonową zamienić na sklejkę.
Szczerze mówiąc jak kupowałam to 70x40 wydawało mi się ogromne, a teraz wiem, że i w setce byłoby mi mało miejsca na wszystkie pomysły. :P
u553.jpg8lpm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po długim wyczekiwaniu w końcu dotarła do mnie mała puszysta kuleczka od innej rodziny. Pierwotny projekt zakładał robienie całego terrarium samemu, ale niestety moje ambicje i plany trochę mnie przerosły. Skończyło się więc na kupnie akwarium (wymiary 120x40x50). Wyposażenie jest budowane własnoręcznie, z czasem będę się starała dodawać różnych gałązek, przeróżnej jadalnej zieleni, by wtętrze było bardziej naturalne. Brakuje jeszcze paru małych rzeczy jak porządnego stojaka na poidełko, ale na razie to wystarczy. Pewnie wiele osób zastanawia się czemu akurat tak postawiony jest kołowtorek. Już wyjaśniam, przy bydowaniu wszystkiego miał on stać na domku (zresztą stał tam przez chwilę, nawet kołki przykleiłam by sie trzymał lepiej) niestety jak tylko chomiczka zaczęła w nim biegać okazało się, że o wiele bardzie hałasuje niż jak stał na trocinach. Z racji, że to jedyne miejsce gdzie się mieści musi już tam zostać.

v2v1bs.jpg

35je9zk.jpg

W trocinach tunel z papieru, który przechodzi przez sklejkę i łączy się z tunekem korkowym

205rqy8.jpg14cfeiu.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudne akwarium <3 Tak samo jak jego lokator :P

A masz jakąś siatkę a górę, bo maluch może wspiąć się po drewnianym domku 

Jak zrobiłaś murek do piaskownicy? :)

Edytowane przez Huskana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepiękne :o Właśnie stało się jednym z moich ulubionych. ;)
Im dłużej oglądam ten temat, tym bardziej wściekam się, że mam akwarium jedynie 70x40cm. :P Już dawno zabrakło mi miejsca na rozładowywanie weny twórczej. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga94 mam 80x40 i mam podobne przemyślenia :p Zdecydowanie za małe ale nie mam miejsca na większe :(
Natarii fajnie urządzone, ale obawiam się trochę o ten wystający domek po za akwarium. U mnie co prawda syryjek ale zwiał z terra mimo że nic z niego nie wystawało i się poobijał więc uważaj na to :) Ale wykonanie jest super!   ;) Jak pozwolisz to wykorzystam pomysł zrobienia tego pięterka z tyłu ale nie wiem czy się zmieszczę w 80x40. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że setka to powinno być minimum, dla dobra zwierzęcia ale i właściciela. :P

Przed chwilą przy okazji sprzątania zrobiłam małą zmianę. Przy takim ustawieniu kołowrotka piaskownica wydaje się być sporo większa. :)
Muszę pochwalić Happy. Większa piaskownica i mały jakoś tak sam załapał, że do piachu można robić nie tylko siusiu. :D Sprzątanie od razu staje się dużo łatwiejsze. :)
i7xl.jpg9wls.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aleocochodzi?>

Ja mam podobny problem z jakimiś skazami na szkle. Nawet teraz to szorowałem i nic nie schodzi, to wygląda jakby się na tłuszcz przykleił pył ale coś takiego by ze szkła zeszło, a to nie chce. 

A sodąi octem próbowałeś?:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamienie kleiłam na klej do płytek. Przeszukałam kilka różnych forum i na jednym z niemieckich właśnie ktoś użył takiego rozwiązania, trzyma się dobrze, ale jest trochę zabawy przy robieniu. Drabinka z piaskownicy klejona była małą ilością sylikonu, sprawdza się on jak klei się coś "na płasko".

Planuje dać siatkę na górę, obecnie jej jeszcze nie ma, bo mam małe problemy z dostaniem odpowiedniej siatki. Jedyny sklep gdzie wiedziałam kiedyś obecnie nie posiada siatki z małmi oczkami, a czasu jak zwykle za mało by poszukac po innych sklepach. Chomiczek jednak nie planuje ucieczki, nawet jak wejdzie na domek to tylko podziwia okolice :P

Edytowane przez Natarii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu to wszystko takie super ;_: :3

*Boże
co

ale fajne

ale mi się nie zmieści

co
kupuje większą klatkę

nie

kupuję akwarium/terrarium

:_______;*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jesteśmy po zmianach. Jest i pięterko. Ciągle je udoskonalamy, żeby małemu wygodnie się z niego korzystało. :)
uqrs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga94, nie piłuje Ci jeszcze prętów na górze? Będzie bolało jak zacznie :D

edit:

kto mi tu pytanie zlikwidował? :P

Edytowane przez Agata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj jakoś zaraz po włożeniu pięterka, jak wszedł pierwszy raz na górę piłował, ale stałam nad nim i za każdym razem pukałam go leciutko palcem w nochal. Zrobiłam tak może z 5 razy i na razie tego nie powtórzył. Chyba, że przespałam - mam twardy sen. :P

Edit:

Natarii - jak połączyłaś te rury tworzące tunel pod trocinami? Widzę gazety, ale coś jeszcze? Ja szczerze mówiąc miałam problem z takim uformowaniem rolek, żeby się ze sobą połączyły nie zabierając tym samym miejsca w środku (zmniejszając średnicę).

Edytowane przez Aga94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkanko Melika. :) Wymiary 110x40 cm.

vsds75.jpg

2wflpgg.jpg

295petu.jpg

2aircwj.jpg

1nz5mw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rurki kleiłam na wodę wymieszaną z małą ilością mąki i smarowałam tym papier. Też gdzieś w necie jakiś filmik był. Wcześniej próbowałam z papierem toaletowym, ale był za miekki i tylko się ciapka zrobiła zamiast trzymać wszystko razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi