Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zestresują go ;)

Tylko będzie się jeszcze bardziej cieszył. Dla pewności możesz do nowej klatki włożyć coś ze starej (aby miał chociaż 1 rzecz ze swojej dotychczasowej klatki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak pięterka z drewna zrobić? I jak to przyczepić...

Ogólnie to ja nic nie wiem ;/ Żeby kupić nową klatkę to prędzej rodzice mnie zabiją;/ Ja już kiedyś się pytałam i stwierdzili, że ,,to mu już musi wystarczyć". Nie lubią zbytnio chomików;/

Ja się zastanawiałam, czy może akwarium jakoś zamontować pod klatkę i żeby tam było więcej trotów. Mógłby się zakopać czy coś xD

Klatka jest taka jaka jest, mieszkam w małej miejscowości i jakoś nie mogłam znaleźć większej jak kupowałam. Nie wiem co robić. Ze wszystkim jest jakiś kłopot..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak pięterka z drewna zrobić? I jak to przyczepić...

Ogólnie to ja nic nie wiem ;/ Żeby kupić nową klatkę to prędzej rodzice mnie zabiją;/ Ja już kiedyś się pytałam i stwierdzili, że ,,to mu już musi wystarczyć". Nie lubią zbytnio chomików;/

Ja się zastanawiałam, czy może akwarium jakoś zamontować pod klatkę i żeby tam było więcej trotów. Mógłby się zakopać czy coś xD

Klatka jest taka jaka jest, mieszkam w małej miejscowości i jakoś nie mogłam znaleźć większej jak kupowałam. Nie wiem co robić. Ze wszystkim jest jakiś kłopot..

Ja miałem tak:

dsc07296a.jpg

dsc07299g.jpg

I od razu masz montowanie drewnianych pięter ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego połączenia akwarium z klatką to nadal nie czaję.. To jest jakaś płytka jeszcze przyczepiona?

A tam pod trocinami to taki ,,punkt widokowy - okienko"?? Takie kółko widać xD

I jeśli można spytać, to jakie wymiary ma ta Twoja klatka i akwarium?

Edytowane przez Ada812

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten punkt widokowy to tunel. Jeśli się nie mylę, to zawsze chowder miał tendencję (czy jak to się pisze) do tunelów pod trocinami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz dla chomika mam większe terra (70x40) :P Tu masz wyraźniejsze zdjęcie wymiary to 50x30

pb040913.jpg

pb040915.jpg

A to "okienko" to tekturowa rura :D

EDIT:

Tendencja ;)

Jak widzisz mocowanie to dwa wąskie paski szkła w środku. Szkło ma 5mm grubości i trzeba było troszę się nagłowić by wszystkie części do siebie pasowały i klatka nie wpadała do środka. Biedroneczk4 ma mała klatkę a pod spodem ma duże akwarium a różnica wielkości niwelowana jest przez deskę :)

Byłem na rajdzie na orientacje i zebrałem troche mchu z lasu zaraz bd go myć, czy może mi ktoś podać link do tematu w którym była instrukcja?

Edytowane przez chowder75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale naprawdę Jakie to jest super! :D

Zastanawiam się nad tym, czy wywalić te moje metalowe piętra i właśnie takie z drewna zrobić. Tak prawie na całość. Jakieś drabinki. A jak tata się zgodzi mi pomóc, to MOŻE zmontuję akwarium z klatką. Chociaż nie jestem pewna, czy dałoby się połączyć klatkę 33 x 22 z akwarium 39 x 26 .... ?

PS: Chyba Wam chodzi o słowo TENDENCJA. :)

Edytowane przez Ada812

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedroneczk4 ma mała klatkę a pod spodem ma duże akwarium a różnica wielkości niwelowana jest przez deskę :)

miałam... teraz klatka jest doczepiona do dużej klatki...

deseczka była na wymiar akwa a dziura w desce o 2 cm mniejsza od wymiarów klatki... w desce były porobione dziurki po dwóch stronach klatki i drucikami wszystko było ze sobą szczepione... a wyglądało to tak:

IMAG0012.jpg

IMAG0021.jpg

IMAG0014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ada, a może miałabyś dostęp do jakiegoś innego chomiczego mieszkanka, może jakieś stare akwarium, duże plastikowe pudło? Może tata pomógłby Ci zrobić coś w rodzaju skrzynki z drewna? Chomik miałby więcej miejsca niż w obecnej klatce, na pewno byłby zachwycony :)

Jak się zapatrujesz na zakupy przez internet? Często na allegro czy Gumtree ludzie oddają całkiem duże akwaria za grosze albo wręcz za darmo, bo zbiorniki są rozszczelnione i nie da się ich napełnić wodą - dla chomika jak znalazł.

http://forum.e-chomik.pl/topic/9064-projekt-bobkarium/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz,ale to akwa jest za małe ;) Allo chodzi o takie wymiarowe czyli 60x40 i więcej.Napisałaś że twój tata zna się na chomikach,to czemu dał ci taka małą klatke?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajnie. :)

A co to za wiklinowa kula na czymś pomarańczowym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie fajnie. Pomysłowo i oryginalnie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajne wykorzystanie małej klatki ;).

Ile cm trocin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś koło 17 cm, tylko że Zdzisiek nie wiedzieć czemu nie lubi w nich kopać. Schodzi na dół tylko po jakieś owoce/warzywa ew. po suszki, ale zbiera tylko te co są na górze trocin , a reszta zosatje w ściółce. No i od święta się wykąpie i pokopie w Pucku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wykorzystałeś klatkę i akwa ;) A jakie to akwarium ma wymiary podstawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No no :D Warstwa trocin <3 :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem fajnie :D Chomik nie ma problemów z wejściem przez tunele do klatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z początku miał podkładane deseczki, rura była bardziej poskręcana, ale nauczył się wychodzić po tej bardziej poskręcanej, więc zredukowałem ją i teraz nie ma najmniejszych problemów w pokonywaniu jej. Z początku oczywiście miałem tylko klatkę,ale zacząłem czytać o chomikach, trafiłem na to forum i dowiedziałem się że klateczka jest za mała więc dołączyłem do niej akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś koło 17 cm, tylko że Zdzisiek nie wiedzieć czemu nie lubi w nich kopać. Schodzi na dół tylko po jakieś owoce/warzywa ew. po suszki, ale zbiera tylko te co są na górze trocin , a reszta zosatje w ściółce. No i od święta się wykąpie i pokopie w Pucku.

Mój też sam nie chce kopać. Znalazłam rozwiązanie i połączyłam rolki po papierze toaletowym (w literkę H) Wszystkie końce wystają tak by mógł wejść. Teraz nawet domek olał i tam śpi, je, znosi trociny, gryzie. A a jak masz plastikowe rury to jeszcze lepiej, bo tego nie pogryzie i jest bardziej stabilne. Na poprzedniej stronie chowder ma też pokazane jak zrobił i do tego widać chomika. Szkoda by taka duża warstwa trocin się zmarnowała :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, ja mam świra na punkcie tunelów i trocin oczywiście, zawsze wkładan tunele pod trociny bo tam będzie domek chomika i w ogóle to może go pobudzic do kopania własnych szczególnie jak od spodu znajdzie jakąś dziurę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Setkę po Eklerce przejęła Shani...chyba jest zadowolona...nie mogłam patrzeć na pustą klatkę...trochę mało ziółek, ale czekam na zamówienie z Animalii...

sh1fm.jpg

sh2e.jpg

sh3fh.jpg

sh4s.jpg

sh5m.jpg

sh6p.jpg

sh7v.jpg

sh8e.jpg

Edytowane przez Pampi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczna ta setka, bardzo fajnie rozplanowana.

Co to jest to ma środku? Takie duże, taka jakby platforma. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi