Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Masz fajny sposób na unieruchomienie kołowrotka, trzeba będzie nad tym popracować. Ostatnio Sweety tak szalała z kołowrotkiem, że go przestawiła zaledwie o 25 cm (kołowrotek 28 cm, co to go podobno dżungarki ruszyć nie dają rady :P ) i mi zleciał z pięterka. :) Spryciula.

Uświadomcie mnie, co to jest Birger?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz fajny sposób na unieruchomienie kołowrotka, trzeba będzie nad tym popracować. Ostatnio Sweety tak szalała z kołowrotkiem, że go przestawiła zaledwie o 25 cm (kołowrotek 28 cm, co to go podobno dżungarki ruszyć nie dają rady :P ) i mi zleciał z pięterka. :) Spryciula.

Uświadomcie mnie, co to jest Birger?

TADADAAAAAAAAAAAAAA

http://animalia.pl/p...baw_Birger.html

A co do kołowrotka, to musiałam coś zrobić, bo się tak niemiłosiernie tłukł... Teraz nawet ciężko go wyjąć ; D Nic nie słychać. A jak chciałam go postawić w drugą stronę, to Klo do niego nie dostawała :D

Edytowane przez muszenka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaa, to ja już wiem. :)

Muszę tylko taki system wykombinować, żeby do pleksy się przykleił, ale to chyba jakikolwiek plasticzek będzie się dało przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co kropelka sklei sklei, żadna siła nie rozklei. Kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym skleić szyby, żeby nadawały się jako akwa dla chomika?

Sąsiad zniósł do piwnicy, spytam się go czy nie potrzebne i może zrobię akwarium 70x70 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silikonem najprawdopodobniej będzie się dobrze kleiło. Są takie pistolety, co rozgrzewają silikon, i robi się łatwo i przyjemnie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj na forum o akwarystyce:

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=40&t=26180&st=0&sk=t&sd=a&sid=6d5356611b6ef20a31a08ddabc2ef284

http://www.aqwarium.fora.pl/zrob-to-sam,27/jak-zrobic-akwarium,2292.html

Oczywiście ty podchodź do tego trochę inaczej, bo oni robią, żeby trzymało wodę, a dla ciebie nie będzie to potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silikonem najprawdopodobniej będzie się dobrze kleiło. Są takie pistolety, co rozgrzewają silikon, i robi się łatwo i przyjemnie. :lol:

To dobrze, pozostaje się tylko w takim razie spytać o te szyby sąsiada czy mu niepotrzebne ^_^

Akurat moja mama wczoraj kupiła.

Gusiek, dzięki za linki, zaraz poczytam :)

Edytowane przez Lenka1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszenko - jest ślicznie ! Pięknie, naturalnie i pomysłowo :) Tylko pozazdrościć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jeszcze do mojego akwa przybędzie drewniany kołowrotek z FOP'u. Bo Trixie z siatką za nic mi tam nie pasuje ;P

Ale muszę poczekać trochę, może znajdę jakąś okazję.

Edytowane przez muszenka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem...

Mianowicie, w klatce mojej świnki morskiej jest tak jakoś pusto. Nie wiem co jeszcze mam jej wstawić. Niedługo będzie druga świnka, więc....

Pomóżcie, co jeszcze?

Oto zdjęcia klatki:

http://desmond.imageshack.us/Himg202/scaled.php?server=202&filename=img915.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg89/scaled.php?server=89&filename=img918.jpg&res=medium

Świnka zawsze śpi pod hamakiem B:)

http://desmond.imageshack.us/Himg687/scaled.php?server=687&filename=img916.jpg&res=medium

A to moja świnka (pod hamakiem) :D :

http://desmond.imageshack.us/Himg842/scaled.php?server=842&filename=img921k.jpg&res=medium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewelaw13

Po pierwsze to wywal trociny! ;) Najlepiej używaj:drybed,matę łazienkową bądź podkłady higieniczne(znajdziesz je w każdej aptece)

Najlepiej poczytaj ten temat: http://swinkimorskie...=425&start=1860 i zaczynaj od końcowych stron bo wiadomo tam są już odpowiednie wymiary klatek itd. ;)

Właściwie troty w klatce też mogą być ale lepsze będą podkłady bądź droższa i najskuteczniejsza wersja podłoża to drybed. :)

PS: Świnki to nie chomiki lub myszki aby mieć pełno zabawek w klatce..wystarczy że urozmaicisz jej wybieg.A w klatce:kuwetka ze żwirkiem,miski(lub miska i poidło) paśnik(lub kula lub jakaś inna interpretacja) hamak,legowisko,domek drewniany lub ew.kartonowy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do maty łazienkowej- próbowałam, ale wolę wysypać paczkę trocin co 3 dni niż myć tą matę jak i tak śmierdzi dużo bardziej niż troty. Skoro mówisz, że lepiej będzie wywalić je to... ten drybed też mi się wydaje, że trzeba będzie dużo szorować, a to długo schnie.

PS.Niedługo zmieniam pokój i pomyślałam, żeby zrobić coś takiego, że zrobić świnkom taki kącik i niech latają po pokoju... ;) (Enter już jest prawie nauczony żeby się załatwiał w jednym miejscu B:) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A podkłady? są bardzo dobre i niedrogie.Ja używałam do klatki królika...i bardzo dobrze się sprawowały i na długo..ja miałam kupione w aptece 5sztuk za 8ziko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No spróbuję, zobaczymy. A co do wyposażenia, to zostawić tak jak jest i nie dokładać niczego (zabawki itd.)?

A i dzięki ;)

Edytowane przez Ewelaw13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszenka chcesz drewnianego FOP'a? Mam 2 na sprzedaż ;) Nówki. Po 30zł za jeden + przesyłka chętnie się pozbędę ;)

Sprzątałam Burrickiemu, więc trochę zmian:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewelaw13

Co do wyposażenia to nic nie dokładaj...chyba że legowisko jakieś uszyjesz z polaru albo kupisz..Ale to już twoja decyzja.Ja bym osobiście nic nie dokładała,jedynie wybiegi im urozmaicaj różnymi zabawkami:tunelami,domkami,wspinaczkami(lekkimi)legowisko może być zamiast w klatce itd. na forum świnkowym jest wiele pomysłów. :) ;)

Dogha-Świetna klatka...tak naturalnie tam jest! naprawdę fajne udekorowanie :D

Edytowane przez Skittles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszenka, świetne akwa.

Dogha, też super ale ten krzywy stojak na poidełko tak razi że szok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stojak się właśnie skleja na nowo ;) I zamiana miejsc, miseczka jest na górnym pięterku a poidełko wisi na druciku w rogu tam gdzie była miseczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja właśnie ładuję aparat i później dodam zdj. mojej wysprzątanej klatki, z małym dodatkiem. :rolleyes:

A oto ona.. Wiem że jest mała, ale rodzice na nic większego nie pozwolili. <_<

Wczoraj kupiłam taki drewniany hamak. ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, hamaczek super ;) Ni się najbardziej domek podoba :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha!

W końcu ja dodaje zdjęcia klatki moich tymczasowiczów czyli: myszek :D

Dołączona grafika-Mars leniuszek jak zwykle najbardziej spodobał mu się piasek.;P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika-równoważnia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika-Dragonowi za to najbardziej spodobał się kołowrotek :)

Chętnie przyjmę jakiekolwiek rady oraz pozytywne/negatywne komentarze :P

PS: Jutro po drugiej stronie na piasku będzie kokos z watą dla gryzoni w środku :D Będzie jeszcze domek z kołków ..ale to długo jeszcze..bo nadal go kleję..a ciężko idzie :blink:

Edytowane przez Skittles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym dał na dole dużo więcej rzeczy bo tak mi si e jakoś pusto wydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi