Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ona ma na podstawie niewiele więcej, niż alex.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no, bez sensu moim zdaniem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paulinko świetnie poza jedną rzeczą: zamiast granulatu daj trocinek :)

Jeśli chcesz możesz włożyć miseczkę z piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzę , że masz taki wafelek ze smakołykami :)

Miśka go lubi ?

A co do klatki - bardzo fajnie :)

Ale może jakieś gałązki lub więcej zabawek ?

Hamaczek ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak piasku i trotek to chyba dlatego http://forum.e-chomik.pl/topic/8468-cos-dziwnego-na-miski-pleckach/page__p__198888#entry198888 :)

Ja powiem tak: nie wiem czemu, ale zawsze strasznie podoba mi się twoja klatka :P Niby są na forum bardziej naturalne typu podrik, ale jednak twoją bardzo lubię.

A cóż to za wafelek?

Edytowane przez gusiek2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paulinko świetnie poza jedną rzeczą: zamiast granulatu daj trocinek :)

Jeśli chcesz możesz włożyć miseczkę z piaskiem.

Narazie niestety Miśka musi być na granulacie z powodu choroby:(

Wafelek zjada to ze środka wysypałam na pięterko bo Miśka lubi wchodzić do tego wafla i od środka go obskubywać.

Piaseczku niestety tez narazie mieć nie może:(

Tylko nie wiem jaki hamak mogłabyś mi podesłać jakiś link.?

Gałązek na pewno bd więcej tylko muszę na działkę pojechać:)

Gusiek-bardzo mnie to cieszy:)

Edytowane przez Paulinka18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładnie!

O widze,ze kupiłaś nowy fajny kołowrotek :)

Gałązki faktycznie by sie przydały wiec fajnie,ze bedą.

Szkoda tylko,ze mała nie moze miec trocinek:( A co to za wafelek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najzwyklejszy hamaczek .

Sama możesz uszyć i go Miśce włożyć ;)

A wafelek to z vitakraftu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wafelek tak zgadza sie z Vitakraftu<Wafelek z warzywami>

Można go dostać na Matarni:)

Myślałam że może bym go nad pięterkiem zawiesiła.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu nie :)

A co do wafelka , to drogi on jest xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paulinka18-ja swoim myszkom hamak zrobiłam taki: wzięłam kawałek jeansu starego jakiegoś ucięłam kwadrat i porobiłam nożyczkami dziurki małe i powsadzałam linki(takie na których się pranie dawniej zawieszało) kolor niebieski miały te linki,więc fajnie to wyglądało.A dziurki miałam zrobione na początku w kącikach hamaku i na końcu hamaku w kącikach i przez te kąciki przeplotłam linki.Hamak przetrwał i myszy wgl. go nie gryzły ani nic...uwielbiały spędzać tam czas oraz wnosić chusteczki z doniczki do hamaka. ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skittles dobry pomysł z tym hamaczkiem, spróbuję :D

Polecam też troszkę inną zabawkę dla chomików, moja Lila bardzo ją lubiła. Wzięłam zakrętkę z 5-litrowej wody i zrobiłam w niej dziurkę. Przełożyłam przez nią sznurek i zrobiłam pod zakrętką supeł, żeby się na nim trzymała. Przywiązałam ją do sufitu. Lila bardzo lubiła się na tym wieszać, wspinać się po lince i siedzieć w zakrętce :)

+ Czy jest możliwość, żeby kilkutygodniowy roborek przecisnął się przez pręty o szerokości 1cm? Boję się, że ucieknie. Macie jakieś pomysły na zabezpieczenie klatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość ;) Najlepiej osiatkować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, może uciec. Mi po ok. tygodniu zwiał. A u myszy też robiłam hamak, materiał od rolety, sznurki od zamku trixie. Zmieniany co tydzień, bo nawet tyle nie wisiał u nich w klatce :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatką :D Taką: Dołączona grafika

Ale moim zdaniem lepiej nie wykosztowywać się na nią, tylko dla pewności włożyć klatkę w większy od niej karton. Jeśli chomik wymyśli sobie uciekanie, to przynajmniej zostanie w kartonie. A i tak z tego co widziałam to trzeba będzie zmienić klatkę na większą.

Edytowane przez _Chomusia_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie narazie to wygląda tak:

Dołączona grafika

Kupiłam identyczny kołowrotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche dzisiaj zmieniłam w klatce Miśki bo to co miałam to już od dawna.

Wczoraj zrobiłam hamak ale Miśka tylko raz weszła i teraz pod nim przzechodzi,chyba nie lubi takich "wynalazków".

Dodam później fot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto moja długo wyczekiwana setka :rolleyes:. Pustawo trochę na dole, ale nie ma funduszy :blush:

Jakby co to na niektórych zdjęciach są a na niektórych nie ma niektórych rzeczy (miska z kolba zamienione miejsca, tunel na trocinach, kłos przy logsie) bo po trochu dodawałam a miedzy tym robiłam fotki :lol: Teraz jeszcze ma listki z gruszy i patyczek, ale już kolejnych zdjęć nie robiłam ;)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika A to jest już koniec zmian, aktualne:

Dołączona grafika

Ps. Ta klatka pomniejszyła mi tak jakby pokój i okropnie się prezentuje ! Jednak warto było, dla Pluszaczka :blush: Jak Pluszak cieszył się z klatki ! To było na prawdę widać, tak "wesoło" biegał po całej klatce ! Tak wspaniale zwiedzał wszędzie wszystko :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto moja długo wyczekiwana setka :rolleyes:. Pustawo trochę na dole, ale nie ma funduszy :blush:

Jakby co to na niektórych zdjęciach są a na niektórych nie ma niektórych rzeczy (miska z kolba zamienione miejsca, tunel na trocinach, kłos przy logsie) bo po trochu dodawałam a miedzy tym robiłam fotki :lol: Teraz jeszcze ma listki z gruszy i patyczek, ale już kolejnych zdjęć nie robiłam ;)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika A to jest już koniec zmian, aktualne:

Dołączona grafika

Ps. Ta klatka pomniejszyła mi tak jakby pokój i okropnie się prezentuje ! Jednak warto było, dla Pluszaczka :blush: Jak Pluszak cieszył się z klatki ! To było na prawdę widać, tak "wesoło" biegał po całej klatce ! Tak wspaniale zwiedzał wszędzie wszystko :wub:

Ile centymetrów ściółki tam wsypałaś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wsypałam 2-3 cm po prawej stronie [z lewej strony do piaskownicy (20 cm szerokość) jest ok. 8 cm] :D Bo podwyższona podłogę rodzice mu zrobili, więc wychodzi na to tylko 18 litrów :)

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bajerancko prezentuje się setka z szarą kuwetą. Good choice! :D

Nie ma to jak porządek przy nowej klatce, który już nigdy nie wraca.

Co to jest na 2 zdjęciu, coś jakby mini kolbka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że nie ma jasnobeżowej :rolleyes:

To własnoręcznie zrobiony przysmak mojego przepisu ;)

http://forum.e-c...m/page__st__300

---

Ale trudno przestawić się z terrarium na klatkę :lol: Ułożyłam się wczoraj w fotelu i chciałam oglądać film, po 5 minutach przypomniałam sobie że nie sprawdziłam czy zamknęłam drzwiczki od klatki i musiałam się na daremno podnosić. Dobrze że Pluszakowi tak się podoba że w ogóle nie gryzie prętów, ani nie wpina się, w ogóle nie próbował wrócić do swojego domu w terra i mogę zostawiać te górne drzwiczki otwarte... :rolleyes:

Edytowane przez Nelaw2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi