Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Polly lepsza taka zagroda niż trzymanie go w malutkiej klateczce. Jak na razie ie wyszedł, więc może tam mieszkać. Jak zacznie komibnować to ożna zacząć się martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plastikowa, bo plastikowa, ale widać, że Ci zależy na tym, żeby chomiczek miał dobrze, a to się liczy. Tak jak już było wspomniane wcześniej, kołowrotek przydałby się większy, i trocinki też, zwłaszcza jeśli (o ile) chomiczek załatwia się poza piaskiem.

Polly, każde klocki można pospinać tak, żeby były odstępy pomiędzy nimi, trzeba tylko pokombinować. Jeśli chomik nie domyśli się, że można całość przesunąć (ach te nasze siłacze! :P), to nie ma co się martwić. Klocki można przystawić czymś cięższym, i też będzie. No i kolejna rzecz, nie wszystkie chomiki gryzą plastik. Może ten akurat nie gryzie. A nawet jeśli, to przecież zagląda się na tyle często do niego, ze da się obczaić, czy zwierz coś ugryzł, czy nie, i w razie potrzeby wymienić na inny, albo zacząć zastanawiać się nad całkiem innym systemem.

Samla wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zrobiłam pięterko z klocków. Dzięki za rady ;) , teraz będę sypać już same trociny i w kącie sianko bo chomiś lubi :D

Ps. Chomik jest spokojny i jedyne co gryzie to sepia. Nie odsuwa zagrody, ale na wszelki wypadek przyłożyłam mu ciężarkiem ;D

Edytowane przez Ewelaw13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bobek zwariował, po zmianie ściółki (oraz gniazda) wyniósł się na pięterko do legowiska i tam sobie wuił gniazdo z waty :) Dla mnie fajnie, bo mogę go obserwować jak śpi :)

--edit--

No dzisiaj zabrał się za robienie gniazda w domku, ale trzy noce spał w legowisku i tam dalej ma gniazdo. Bogaty chomik z doma mieszkaniami ;)

Edytowane przez StanisławSulica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak mieszka teraz Lia ;) Hamak już trochę zużyty ale Lia go lubi ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładnie urządziłaś :)

A hamak widać używany i lubiany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję :) hehe jak już go doszczętnie zniszczy to jej wymienię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne. To takie hamakowato podobno ( Czyli to drewniane coś xD) mi się podoba :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nie było Ferdkowego akwarium.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Robieniem zdjęć obudziłam małego -.-

Sorrki za bałagan, ale nie mam trotek (tzn trochę mam, ale na całą klatkę nie starczy) i piasku, a mama ma urlop, więc nie mam jak zakupy zrobić. Ale w przyszłym tygodniu już będzie czyściutko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzi fajnie :P A może jakieś pięterko ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedyś miałam, ale nigdzie nie znalazłam kołków i trochę niebezpieczne było... Zresztą w sumie tam było tylko jedzenie, więc za bardzo się nie przydawało :P Ale pomyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ana, a jaka przygoda spotkała hipnotyzującą naklejkę z kołowrotka? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ana - bardzo dobrze, że hamaczek zużyty, bo przynajmniej wykorzystany. :)

gusiek - mówisz, że pięterko bez ograniczników nie jest za dobre? Bo ja właśnie jedno mam bez i teraz się zaczynam zastanawiać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u mnie Ferdek skakał z góry, a ono był dość wysokie, więc wolę nie ryzykować ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie ono ma 15 cm wysokości, ale przynajmniej 7 cm to trociny, więc mam nadzieję, że ten zwierz niczego głupiego nie wymyśli. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze spróbuje załatwić kołki, tato obiecał mi w lutym i do tej pory się nie doczekałam =.=

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ana, a jaka przygoda spotkała hipnotyzującą naklejkę z kołowrotka? :P

A po prostu przy myciu tak się zniszczyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i u mnie małe zmiany. Oczywiście 100 cm klatka jest już dla mnie za mała. Trocin przy każdym sprzątaniu przybywa, to niedługo wyjmując górną część szyby będą wypadać ; D

Co do kołowrotka - nie, nie ma opcji, żeby coś się stało Klo, bo ma spore tarcie przy bębnie zwiększone przez plastikowe rurki.

Dołączona grafika

Oczywiście bałagan jest, bo Klo urządza sobie dom po swojemu - oj tam oj tam, to ona ma pier*****k, nie ja ; D

Dołączona grafika

Pod tym małym logsem z lewej strony mała ma chyba swój 8973489274 domek.

Dołączona grafika

Pod piętrem ma 3 domki i spiżarnię ; D

Mówię o tych domkach, bo ona się tam załatwia, także jak mam sprzątanie, to muszę niestety przewalać całą ściółkę w poszukiwaniu bobków <3

Edytowane przez muszenka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) Fajnie urządzone ;)

Edytowane przez xxPusiaxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super terrarium ! :)

Hehe dla mnie tez już moje terra 85x80 jest takie małe xD .

Ale Szarotka jest zadowolona :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście 100 cm klatka jest już dla mnie za mała.

Ha! Skąd ja to znam. :) A im większe lokum się im zrobi, tym szybciej wydaje się za małe.

Lubię takie "drzewniane" zabaweczki - czy zwierz lata po górze, czy raczej korzysta z podkopów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ha! Skąd ja to znam. :) A im większe lokum się im zrobi, tym szybciej wydaje się za małe.

Lubię takie "drzewniane" zabaweczki - czy zwierz lata po górze, czy raczej korzysta z podkopów?

Lata, lata i to dosłownie, bo bardzo lubi skoki na bungee do trocin ; D Korzysta ze wszystkiego - natura kreta również nienaganna.

Widzę, że właśnie w tym dżungarki się różnią od syryjków - u Bolki nie występowało ŻADNE zainteresowanie nadziemnymi zabawkami.

Edytowane przez muszenka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączona grafika

Dla tymczasa. Coś dodać/odjąć/przestawić? Kołowrotek będzie siatka 22 jak tylko przyjdzie i zamówiłam też gniazdko z trawy. Chomik będzie za tydzień ;)

W tym niebieskim w rogu będzie piasek, jedzenie na zielonym piętrze w świnkowej misce, poidełko po prawej na dole. Na środkowym pięterku jest legowisko.

Edytowane przez Dogha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi