Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to nawet lepiej, jeśli chomik się nabiega za pożywieniem. Postara o nie. Swego czasu zakopywałam Zuzie jedzenie do piachu (nie załatwiała się w nim). Co noc cały piach był przekopany. Możecie sobie wyobrazić jak to wszystko fruwało. :)

Zresztą, jak zwierzak będzie głodny, to będzie szukał pożywienia w każdym dostępnym centymetrze klatki.

Ma ktoś jakieś nowe ciekawe zdjęcia?

Sweety mi się tak zakopała, że ją musiałam szukać. :( Zestaw norek, nie wiem czy widać. :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Pusia tez takie systemy nor kopie ;) a jak to fajnie wygląda jak są przy szybie i ona w nich śpi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wszystko jej dziś zrujnowałam. Za co się biję w piersi. No ale mnie tak wystraszyła.. Zakopie się toto, bez opamiętania. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Myślałaś, że nie żyje?

Ehh, biedna Sweety. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałam - nie myślałam. Przeszło mi to przez głowę. Cykam na nią, przynoszę bananki, stukam w szybki. Zero rezultatu. Obejrzałam akwa z każdej strony - nory widać i owszem, ale chomika już nie. Teraz też, zrobiłam jej jedno zdjęcie wieczorem, i już się schowała. Coś mi zdziczała mała.

Wracając do tematu - akwa na razie sprawuje się całkiem porządnie. Nie jest nigdzie "próbowane", nie rozkleja się (czego się najbardziej obawiałam), nie odkształca się. Ma jedną wadę, której nie brałam wcześniej pod uwagę - strasznie się elektryzezuje. :) I cały kurz i pył z trocin, czy sianka przyczepia się do ścianek, przecieranie ich nic nie daje. Ale poza tym jest git.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wszystko jej dziś zrujnowałam. Za co się biję w piersi. No ale mnie tak wystraszyła.. Zakopie się toto, bez opamiętania. :D

No jakbym siebie słyszała/widziała. Masakra. Moja Klo w ogóle nie toleruje domków. I codziennie śpi w innym miejscu. I czasami potrafi tak 20/24h i jak tu się nie martwić ; D

Chociaż generalnie ostatnio zakopałam jej w trocinach domek i wczoraj ją tam widziałam : ) ale to chyba taki wybryk jednorazowy.

Ahh ta fizyka. Zrób sobie uziemienie... ; D

Nie masz takiego antyelektrostatycznego płynu "ANIA"? On jest generalnie do ubrań, więc szkodliwy być nie może. Miałam go i był całkiem niezły. Dostępny w marketach a nawet zwykłych miejscowych sklepach.

Tylko musiałabyś opróżnić akwa...

Edytowane przez muszenka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest, bo wróciłam właśnie ze sklepu. No szkoda, następnym razem się wypytam. Mam nadzieję, że poskutkuje. Z uziemieniem na razie może być kłopot, bo całość stoi na takich zielonych matach, które się daje pod panele, więc one prawdopodobnie też nieźle dają czadu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki dziewczyny :) Byłam u babci na działce i ukradłam jej jakieś deski, jutro uśmiechnę się do brata to mi je poprzycina i będą piętra. Rurę wywaliłam, wstawiłam dużą piaskownicę. Na domek i zabawki będzie musiała trochę poczekać, bo jak na razie wszystko wydałam na klatkę :P

Polly., chomik ma rok i 10 miesięcy więc chyba nie jest już młody ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akwa na razie sprawuje się całkiem porządnie. Nie jest nigdzie "próbowane", nie rozkleja się (czego się najbardziej obawiałam), nie odkształca się. Ma jedną wadę, której nie brałam wcześniej pod uwagę - strasznie się elektryzezuje. :) I cały kurz i pył z trocin, czy sianka przyczepia się do ścianek, przecieranie ich nic nie daje. Ale poza tym jest git.

A ja mam szklane terrarium i też tak mam <_< I jak czasami przez robieniem zdjęć nie przetrę chociażby szybki to fotka jest niewyraźna :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

umyjcie porządnie to przestanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porządne mycie u mnie pomaga, ale za jakiś czas problem delikatnie wraca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie to znowu ja. Małe zmiany w mojej klatce... Proszę o sugestię co dodać, a co zmienić, postaram się to zrealizować w najbliższym czasie, na razie brak funduszy ;)

1.

http://imageshack.us/photo/my-images/651/dscf0333h.jpg

2.

http://imageshack.us/photo/my-images/593/dscf0335fa.jpg/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

klatka super wyposażona ale możesz na pięterku postawić większą piaskownicę albo jakiś hamak ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Jest fajnie, ja już bym nic nie dodawała, bo miejsca nie będzie zupełnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto mój pierwszy post na tym forum :rolleyes: :

Najpierw mój chomik dżungarski (mający 1,5 lata) mieszkał w tej oto klatce: http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/17/09/26/97/1709269775 , stwierdzając iż jest za mała, zrobiłam mu tą oto zagrodę :) :

Dołączona grafika

teraz ma tak:

Dołączona grafika

Ps. Komentarze typu "żal" sobie odpuście. Wiem że dużo plastiku ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe :D Ale trocin nie widzę ... I kołowrotek za malutki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście pierwsza klatka była sporo za mała, jednakże chomik potrzebuje miejsca do kopania - u ciebie widać tylko sianko, w którym jest to niemożliwe.

Kołowrotek niestety do wymiany (min. 20cm), radzę dodać piasek dla szynszyli, jakieś kamyki, gałązki itd. :)

Nikt tutaj nie komentuje klatek słowami "żal".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ola piasek jest na domku z kocków albo mi się wydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł bardzo fajny. Ja bym zmieniła kołowrotek, dodała jakieś spore naczynie lub z klicków dobudowała zagrodę na trociny ( tak by chomik miał jak tam wchodzić i sobie kopać).

Bo tak to jest fajnie. Bo ma zabawki, ma urozmaicona powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

No, ja mimo wszystko twierdzę, że ta zagroda jest mało użyteczna.

Te klocki są złączone, ułożone, czyli między nimi są malutkie szparki, nawet nie mające jednego milimetra może - ale są, czyli chomik może się po nich wspiąć.

Druga sprawa, że chomik może to lekko odsunąć, i sobie wyjść, bo jak widzę to niczym nie jest przystawione.

No i trzecia: plastik się fajnie gryzie!

A cała reszta, prócz wspomnianej ściółki jest w porządku, fajnie wyposażone itp.

edit:

Ja na Twoim miejscu kupiłabym sobie podstawkę typu to płaskie pudło - samla z Ikei i nasypała tam trocin, a reszta byłaby odgrodzona tymi klockami. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00130129

No jeśli Twój chomik tego nie gryzie, to okej..

Edytowane przez Polly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi