Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Już lepiej chomcia wsadzić do transporterka.

Proszę, poczytaj na forum temat o kuli, bo to nie jest dobre rozwiązanie.

wystarczy, że wpiszesz "kula" w szukajce i wyskoczy Ci masa tematów związanych z tym wręcz narzędziem tortur :)

edit.

Jaką wielkośc ma akwa ?

Edytowane przez Paryzanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaka. Wiem kołowrotek przeplotę ale ona na razie nie korzysta ;/

Na razie nie korzysta, bo jej stópki wpadają między szczebelki :) Jak w kołowrotku będzie papier, to na pewno zaraz się zainteresuje. Gdyby kołowrotek był do tego odpowiednio duży, to już w ogóle śmigałaby dniem i nocą :P

Fajnie że chcesz dla zwierzaka jak najlepiej i zmieniasz klatkę. Co do sprzątania, to faktycznie wystarczy chomika przełożyć do transporterka, do kartonowego pudełka, na wybieg, nawet do pustej wanny - kula niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak już kupiłem to trudno najwyżej 10 zł w błoto xd. Po prostu ja uwielbiam swoje zwierzęta i chce o nie dbać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ona się rozkłada na połówki? Zawsze można zrobić z niej coś na kształt kopułkowego domku. Kołowrotek na pewno przydałby się większy. Samo przeplecenie już pomoże, ale może nie wystarczyć zwierzakowi. Czekamy na nowe zdjęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna połówka na domek, druga na piaskownicę! :)

Edytowane przez StanisławSulica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba na piaskownicę się nie nadaje, bo o ile dobrze sobie przypominam, to one mają wywietrzniki. :D Ale pomysłów na zagospodarowanie takiej kuli na pewno się znajdzie kilka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłaś ta kulę za 10 zł ?! A ja (mój tata) kupił w zoologu za 20-30 zł :excl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stare zdjęcie sprzed roku, teraz trochę to tam inaczej wygląda, przede wszystkim więcej brudu, bo Pocky strasznie bałagani. Silent Wheel jest przymaławy, ale jak mała się kręci to się nie wygina, dlatego jej nie zmieniałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losia, dzięki na śmierc zapomniałam o tym że mam piasek w domu ;)

Aleksandra to jest tak zwana szynszylówka klik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Ja bym przede wszystkim zrobiła pełne pięterka, gdzieś na pięterku kołowrotek a na podstawie masę trocin, zagródkę z piaskiem i logsy.

No i zabrała tą rurę, wydaje się być niestabilna.

Na pięterkach jakieś grube gałęzie, tak, żeby chomik mógł swobodnie sobie tam wejść (czyli kilka obok siebie, bo się nie zmieści), oczywiście przymocowane do pięterek.

No i brakuje mi tam drewna i rzeczy "drewnopochodnych". ;)

Np. domek, duuży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zmieniłabym pięterka na jakieś szersze. Na najwyższej półce zrobiłabym jadalnię, niżej jakieś zabawki albo kołowrotek, a na dole dzicz :P Czyli pełno trocin, piasek, kamień jakiś, gałęzie, sianko i domek :)

I zamień te plastiki na drewno ! Domek jakiś faajny, drewniany, rurę wywal albo dawaj na wybiegu :)

Edytowane przez Paryzanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego na samej górze ? Jeśli tak bardzo chcemy mieć jadalnie na piętrze zróbmy to na najniższym. Bo jeśli kołowrotek mamy zwykle na parterze, to chomikowi nie będzie chciało się biec 80 cm w górę, żeby wziać dwa ziarna słonecznika..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Polly.

Losia jak chomik się nauczy że jedzenie jest na górze to będzie tam chodził - i w przeciwieństwie do NIEKTÓRYCH ludzi będzie miał ochotę biegać mimo wszystko, bo są to żywe zwierzęta, ruchliwe.

I jak się nie mylę, to chomik Kazuro jest młodziutki i nic jeszcze nie jest przesądzone w tym względzie, że chomik jest już nauczony co gdzie jest, pytał się tylko jak my byśmy to ustawili, i Paryzanka podała swój pomysł, który nie okazuje się taką beznadzieją jak go opisujesz..

Chomiki w naturze pożywienie muszą zdobyć, przemierzają dużo żeby je odnaleźć i to by było fajne przybliżenie, bo nie ma misek tuż koło domku tylko trochę dalej, gdzie trzeba się "wysilić" żeby je zapakaować. ;)

Kazuro a jeśli Twój chomik lubi hamaki to hamak by się świetnie tam na górze sprawował..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój jedzenie ma na samej górze, daleko od kołowrotka i nie narzeka.

Losia przecież że chomik ma zawsze co nieco w poliku i nie musi lecieć do miski jak ma ochotę coś przegryżć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj od razu Losiu wstaw miseczkę do domku, podałam tylko swój pomysł, bo Kazuro prosiła o jakieś porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi