Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nie od razu miałam setke - to jasne.Kupiłam ją dlatego,bo chyba widziałam na własne oczy jak zachowuje się chomik w mniejszej klatce.

Przecież nie każe kupować wszystkim setek,specjalnie zwracam uwagę na słowa, w których wyrażam MOJĄ WŁASNĄ opinię na temat MOICH chomików i tego w czym je trzymam/będę trzymać.

Jerry polecany ? Nie odniosłam takiego wrażenia ale ok :P

a jestem absoltnie przeciwna klatką Jerry i wgl przecwna klatka które mają przegięte jezlei chodzi o rury... 3-4 rury najzwyklejsze wystarczą, ale nie z wygibasami i czyms jeszcze oppadnie ;/

Fanta, nie żeby się czepiać, ale zwracaj uwagę na to jak piszesz, bo czasami mało domyślna jestem.

Co do Jerrego, nie jest duży, ale bez przesady, jerry 2 nie jest zły. Co do rur (bo domyślam się że Fanta pisała coś o tym, że jest im przeciwna), mają one imitować tunele kopane przez chomiki, prowadzące do różnego rodzaju norek. Fakt, wyprowadzanie ich od góry jest trochę bez sensu.

Mini duna, mała jest. Nie jest jednak na tyle mała, by można nazwać trzymanie chomika w niej męczeniem. Samle polecane 60x40 są nieco mniejsze od mini duny a jednak ludziom się je poleca. Kołowrotek 22cm wejdzie. Do wersji fun wejdzie 28cm. Kiedyś może nadejdą czasy, kiedy każdy będzie zarabiał tyle co w Niemczech i będzie mógł odpalić te drobne na terrarium czy wielką klatkę. Niestety żyjemy w takim a nie innym świecie, gdzie nawet jeśli się staramy zapewnić jak najlepsze warunki naszym zwierzakom, nie zawsze są na to środki lub możliwości. Z klatek setek to co mamy dostępne? Dune maxi -wściekle drogą, lub szykówkę i chyba tyle. Jakoś nie trafiłam w normalnym sklepie ani razu na szylówkę, za to klatki mniejsze są dostępne lub przynajmniej bardziej dostępne.

Wrócę do klatki Tigry, ch..ernie mi się podoba pomysł z tymi mostkami prowadzącymi do kołowrotka, a pięterko plastikowe łatwiej zmyć po jedzonku niż sklejkę ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli się nie ma funduszy by zapewnić chomikowi to czego wymaga to się go po prostu nie bierze i czeka na moment kiedy jest się w stanie spełnić wymagania ;)

Mini duna ma tylko 55 x 39 x 27cm więc jest to zdecydowanie za mało.Nie można powiedzieć,że to tylko 5cm mniej do 60cm,bo to nie jest TYLKO 5cm,ale AŻ 5cm.Jeśli każdy tak sobie będzie zaniżał to na każde kilka(naście) cm powie,że przecież to niewielka różnica.Po to są wyznaczone minimalne wymiary,żeby się ich trzymać i w tej sytuacji nikt nie przesadza stwierdzeniem,że mini duna jest maleńką klitką - żeby to była klatka z prętami to to jakaś dla chomika rozrywka ale sama podstawa ? :P

Poza tym deerha,gdzie w klatce masz kołowrotek niezbędny chomikowi ? :P Do mini duny wejdzie maksymalnie taki z 20cm średnicą,na 22cm nie ma szans :P

A ja mam w takiej samej mini-dunie właśnie TRIXIE o średnicy 22cm... Akurat się zmieścił.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Fanta

Ja np. robię moim chomikom choinkę z sianka ; D

Jak ? Proste

Sianko układam na formę choinki i doczepiam do tego jakies smakołyki owoce warzywa które mają służyc za bombki, a z klusek robię łancuch ; DD

Łancuch warzywny

Aby było kolorowo na nitkę nawlekam rózne warzywa i owoce nastepnie przyczpeiam do kaltki tak aby chomiczek mógł sobie jeśść ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się wypowiem- mam 2 mini duny i sądzę że dla robo/dżungara są one jak najbardziej w porządku. Syryjskie to takie małe kloce, i dla nich ta klatka niezbyt się sprawdza. Nawet nie przez sam wymiar, tylko kształt. Ja mam akwarium 60x35 i dune. I akwa dla syryjka by się nadało, duna - nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jeśli się nie ma funduszy by zapewnić chomikowi to czego wymaga to się go po prostu nie bierze i czeka na moment kiedy jest się w stanie spełnić wymagania ;)

Mini duna ma tylko 55 x 39 x 27cm więc jest to zdecydowanie za mało.Nie można powiedzieć,że to tylko 5cm mniej do 60cm,bo to nie jest TYLKO 5cm,ale AŻ 5cm.Jeśli każdy tak sobie będzie zaniżał to na każde kilka(naście) cm powie,że przecież to niewielka różnica.Po to są wyznaczone minimalne wymiary,żeby się ich trzymać i w tej sytuacji nikt nie przesadza stwierdzeniem,że mini duna jest maleńką klitką - żeby to była klatka z prętami to to jakaś dla chomika rozrywka ale sama podstawa ? :P

Poza tym deerha,gdzie w klatce masz kołowrotek niezbędny chomikowi ? :P Do mini duny wejdzie maksymalnie taki z 20cm średnicą,na 22cm nie ma szans :P

Aż mnie coś "ucisło", jak przeczytałam ten post.

Nie wyolbrzymiaj, bo owszem, to tylko 5cm, a nie kilkanaście cm, jak wyżej wspomniałaś.

Może teraz poleci kupić sobie 60x40, bo brakuje pięciu cm w długości i 1cm w szerokości?

Bez przesady, p-r-z-e-s-a-d-z-a-c-i-e.

Chomiki bardziej lubią grzebać (przynajmniej te, które miałam) i zapewniałam im jak najwięcej kopania, a to w piasku, a to w trocinach...

Przecież deerha powiedziała, że musi kupić większy kołowrotek. :dobani:

Ja się zastanawiam, czy to nie jest popadanie w lekką paranoję - wszędzie jest głoszone, ze minimalne wymiary to 60 x 40, jednak ostatnio coraz częściej spotykam się z twierdzeniem że dla syryjków to nawet 80 x 40. Moja samla ma jakieś 67 x 47 na dole, a jakby odjąć powierzchnię którą zabierają wgłębieniato nawet jeszcze mniej, jednak nie uważam żeby było to szczególnie mało... Owszem, im większe tym lepsze ale jak ktoś już tu kiedyś zauważył każdy ma to na co może sobie pozwolić, czy to finansowo, czy to ze względu na miejsce - i moim zdaniem dopóki nie jest mniejsze niż te 60 x 40 to jest to w porządku... Szczególnie jak się dobrze zagospodaruje to miejsce...

Nie mówię tu o przypadkach gdzie chomik ewidentnie dusi się w klatce - ale każdy zna swoje zwierzę dobrze i powinien to zauważyć.

I tak, wiem że w Niemczech minimum to 100 x 40.

I Bilq ma tu rację.

To zależy od funduszy i nie mamy prawa wciskać się w czyjeś życie.

Ja sama nie zarabiam, więc nie wiem, jakim cudem miałabym wziąć na setkę, o której tak każdy namiętnie gada oraz przyznam, że wcale na nią nie zbieram, 60x40 uważam za dobre wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znaczy na razie Grubas nie ma kołowrotka bo nie chcę mu dawać małego i zamierzam zamówić chyba kupię trixie z siatką rotfl moje też lubią kopac i staram się im sypać dużo trocin. w każdym razie zastanawiam się nad kupnem samli dla drugiego choma, może by się jeszcze udało chociaż dla grubasa ;] chociaż te parę cm więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiej strony to zdjęcie tej klatki z zieloną choinką z 1 strony???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiej strony to zdjęcie tej klatki z zieloną choinką z 1 strony???

To jest akwarium Gosi (Sheltii to już pisała, a Aleksandra podała link ;) ).

Temat jest rzeczywiście o domkach i wyposażeniu samo-robionych, ale akurat huśtawka jest kupiona (to była akcja świąteczna firmy Rodipet, rok lub dwa lata temu rotfl ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no naprawdę fajne, jak tak patrzę to mam coraz większą ochotę samlę kupić rotfl

klatka Grubasa po sprzątaniu

Dołączona grafika

oczywiście to tylko początki remontowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

deerha - strasznie puściutko tam masz. Zmień domek, dodaj gałązki, kamienie, piasek, dokup zabawki. To duży chomik, więc potrzebuje dużego wyposażenia. I przede wszystkim daj sianko. Wiesz już kiedy będziesz mieć kołowrotek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście dokupię zabawki, kołowrotek zapewne zamówię niedługo. dorzuciłam już jeszcze parę gałązek. sianko dokupię, bo akurat się skończyło :/ tylko te kamienie to trzeba wyparzyć a domek to na większy, ale też drewniany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście dokupię zabawki, kołowrotek zapewne zamówię niedługo. dorzuciłam już jeszcze parę gałązek. sianko dokupię, bo akurat się skończyło :/ tylko te kamienie to trzeba wyparzyć a domek to na większy, ale też drewniany?

Tak. A gdzie masz piasek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piasek mam, ale nie wiem do czego go wsypać. chyba że wsypię tak na razie do takiego nieużywanego kołowrotka o średnicy 18 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aleksandro, coż Ty tak strofujesz Deerhę? Domek fajny, no wg. mnie z naturą to w ogóle chatki nie mają wiele wspólnego i to nie ważne jakiej firmy, ale jako domek-domek jest super. Ktoś mądry kiedyś napisał, że nie ma sensu wybieg jeśli na nim są dokładnie te same zabawki co w klatce. To też prawda. Chomiczek musi mieć trochę rozrywki w klatce, ale nie musi być zawalony zabawkami jeśli miejsca niewiele, a na wybiegu i tak się nimi zajmie. Trzeba najpierw sprawdzić czy chomik lubi piasek, Deehra, może masz jakąś miskę dla kota lub psa, może pudełko po lodach albo podstawkę pod doniczkę. Tu można nasypać trochę i sprawdzić czy chomik z kąpiących się. Moim zdaniem na początek nie jest źle i błagam (nie robię tu przytyków do nikogo), nie narzucajcie na siłę jakiegoś konkretnego wystroju klatki czy samli. Jeśli tak będzie to niedługo temat nasze klatki i akwaria będzie zbędny ponieważ wszystkie będą wyglądały jednakowo.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedyś sypałam już mu piasek do takiego kołowrotka plastikowego, ale on był strasznie mały i nie nadawał się w sumie do niczego ( taki załączony do klatki ) a Grubas tam wchodził i siedział tam, ale jak na razie się nie kąpał. spróbuję nasypać piachu do tego większego, to poobserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deerha, a Grubas to dorosły syryjek czy jeszcze młody? Bo jeśli młody to może byłoby mu lepiej dać tą 18 tymczasowo do biegania? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ona ( chyba muszę jej zmienic imię :ha: ) jak ją wzięłam to miała pół roku - wzięłam we wrześniu więc teraz ma tak z 9 miesięcy

już kupiłam sianko i jeszcze pędy jabłoni z zuzali to jej zaraz dam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie zastanawiam tylko jak ten wystrój utrzymać? Np.położysz taką super choinke z sianka nad którą długo się męczyłaś ,a chomiczek raz dwa i to zje ;] Wiec ja uważam ,że jak robić jakieś takie ozdoby ,a chcemy żeby to nie było zjedzone to nie lepiej zrobić coś takiego jak ta huśtawka z choinkami u Gosi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... No ale przecież Ty też niektóre ozdoby świąteczne zjadasz - np. pomarańcze z goździkami, lub cukierki z choinki. I ile radości z patrzenia, że Twojemu chomiczkowi się " podoba", bo to zjada :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś w ramach bardzo spóźnionego mikołaja dotarła paczka od tigro. Chomiki i nie tylko śmigają w nowych kołach. Adolfina dostała czerwoną 20 trixie, i świetnie sobie z nią radzi. Powiem szczerze że dla syryjka jest chyba za mała (ale to też od chomika zależy :))

Mysz cieszy się niebieską trxie. I też sie jej podoba. Przynajmniej problemów z ogonem nie będzie mieć.

A robo.. no cóż dostało siatkową trxie. I nie wiem, czy jeszcze jej nie zmienię.. :P Zobaczymy.

Chciałbym mieć w klatkach na święta jakiś świąteczny wystrój. Nie lubię takiej pierdółkowatośći (jeah) ale to będzie cieszyć oko ;)

// Edycja ---------------------------

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Epicko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi