Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

drabinki są zrobione pokostem? :)

jak chomik po nich chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motusa zrób zdjęcie z daleka całego regału z klatkami, robisz zdjęcia więc wszystkich zdjęcie też dasz radę zrobić.

Ta duna to ta co ma 70cm? powiedz, że nie bo się załamie ;p

No to możesz się zacząć łamać. Duna 70. Sam basen ma prawie 40cm. Zobacz jaki w niej Kokolinek mały.

Zabawki będą nowe. Stare już wysłużyły swoje.

Całego regału Ci nie zrobię chyba że przetaszczę do dużego pokoju pod mocną lampę i stanę na drugim końcu pokoju. Chcesz mnie zamęczyć dziewczyno? :P

To może czas zmienić basen na mniejszy? By chomik miał trochę miejsca na rozrywki typu zabawki? Bo w chwili obecnej to ta klatka jest zagracona piaskownicą.

Hahahaha nie wiem ile jeszcze cytatów wejdzie.

No i nie czytało się opisu do zdjęcia. A było poczytać. To właśnie była zmiana w klatce :ha:

Nie podoba Ci się? Trudno. Ważne, że Kokolinek ma zaciesz z kopania w piasku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to Misiołkowe włości. Miało być akwa-terrarium, ale chyba będziemy musieli poczekać do nowego roku, bo dyplom stał się teraz priorytetem nie do podważenia.

Mishu zerka zza winkla :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo korzeń... No to teraz Cię wypytam. Gotujesz, myjesz, solisz? Jak przyrządzasz? Czy czekasz te kilka tygodni aby soki wyszły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

drabinki są zrobione pokostem?

jak chomik po nich chodzi?

Chomik sobie radzi, choć czasem się ześlizguje. I nie są zrobione pokostem, tylko się tak wydaje :) To było do mnie pytanie, no nie? xDD

dzwonek - super. Korzeń strasznie fajny :buja:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo korzeń... No to teraz Cię wypytam. Gotujesz, myjesz, solisz? Jak przyrządzasz? Czy czekasz te kilka tygodni aby soki wyszły?

Te korzenie które teraz mam, łącznie z tym w Misiołkowym lokum dostałam w prezencie. Były już one "gotowe", ale ... ja zawsze wolę po swojemu, więc na wszelki wypadek zagotowałam sobie wodę z solą i szczoteczką do zębów ( xD) wyszorowałam sobie te korzenie maczając jednocześnie każdy bok możliwy do zmieszczenia się w starym garnku. A potem płukałam pod bieżącą, zimną wodą.

Dwa pozostałe są takich rozmiarów, że za nic nie mieściły mi się sensownie u chomika, a on miał z nich niezłe pole do skakania w pokój. W każdym bądź razie traktuję korzenie, albo gotowaniem, albo szorowaniem w solance.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to czeka mnie trochę gimnastyki z solanką z czajnika :) Mam taki maleńki korzeniek , który mimo wszystko jest dosyć dekoracyjny. Może się przydać. Wielkie dzięki :buzi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

maga, Krowka, dzwoneczek - super, bardzo naturalnie (;

Ostatnio przekonywałam rodziców na setkę, ale niestety nic z tego...

PS: Krowka, kołowrotek to 22 czy 28 cm? dzwonek - gdzie masz kółko? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aqua ma całe nowe wyposażenie :P . PRAWIE. Ma nowe miski, domek, podest, legowisko, drabinke, kołowrotek, kuwete i taki domek z dziurami. :P. Podest i ten domek z dziurami robił mi tata, chce żeby mi zrobił coś jezcze - ale nie wiem co.

Całość :

Dołączona grafika

Podest ( wiem, słaba jakość, ale nie lubie robić z lampą, a bez trzęsie mi się ręka ) :

Dołączona grafika

Tu zdjęcie też podestu, ale z lampą błyskową :

Dołączona grafika

Nowe miski, które bardzo mi się podobają ( teraz jest mało w misce, ale dziś znowu daje jej jedzenie, a zawsze jak to robie to jedzenie aż się wysypuje ) :

Dołączona grafika

I domek z dziurami ( jest on też na podeście, mam takie dwa , ale jednego w klatce nie ma , bo dziś tata mi go zrobił ) :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajniutko, fajniutko! :D

A po co cała micha jedzenia? Tyle jest w sam raz :P przynajmniej chomik nie wybiera i nie robi dwóch kilo zapasów :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo fajny podest .

Aqua ma piasek w klatce ? :ha:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicha! Świetna klatka :> Akałczunia niezłe gniazdo tera ma :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podest - super! Ładny i estetyczny. Pewnie zaczyna Ci doskwierać brak większego pola do popisu ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicha, a ty nadal czaisz się na to akwarium 80? :)

Krówka, wszystko fajne, ale martwi mnie to najwyższe piętro. Chomik z niego nie spada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrik , ja jej daje zawsze całą miske, bo mam 3 rodzaje karm i ok. 6 HP i jak dam wszystko po trochu to jest dużo, i co np. tydzień dosypuje, jak już prawie nic w misce nie ma :P . Teraz jest mało troche, i dosypie za jakieś 3 dni,

Grala , piasek jest na podeście, ale go nie widać. Jest on w piaskownicy , takiej czarnej narożnej w górnym prawym rogu. Ale ten domek z dziurami go zasłania.

Chomiusia, teraz jak jest ten kołowrotek, podest u ten duży domek to NIC się nie mieści : D.

Szelit , tak kupuje te akwarium na święta, ale u mnie w zoologu. Są takie 80-tki za 90 zł :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicha, ale nie musisz przecież dawać wszystkiego naraz ;)

Sama mam 8 rodzajów karm podstawowych i duuużo HP - jak bym wszystko chciała podać naraz, to Kropka by była większa niż świnka morska ;) ;)

Raz jedno, raz drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz aby więcej się mieściło.? ;)

Zaczep kołowrotek o "sufit" lub o bok gdzieś po górnej stronie.

Powinno rozwiązać problem ^^ Ja tak robiłam jak miałam Gandzię [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zrobiłam przemeblowanie, przede wszystkim wyjęłam domek, bo zajmował dużo miejsca a chomisia i tak woli spać gdzie indziej. Dosypałam też piachu.

Dołączona grafika

Te chusteczki przy kołowrotku to ''amortyzatory''.

Dołączona grafika

Gryzia śpi przy kuwecie, koło gniazdka z trawy. A czasem pod podestem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super Sheltii. Zawsze podobała mi się Twoja 80-tka.

Najbardziej podobała mi się ta wersja z dużym pięterkiem ze sklejki (; Widzę, że kolba z lucerną też smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też ją lubię, mam do niej sentyment (jak do wieelu moich rzeczy) :P Tylko mogłaby mieć tak z 20 cm więcej... :buja:

Zobaczymy jak z tym pięterkiem. Przy odwiedzaniu Castoramy pewnie zamówię jakiś kawałek drewna, ale tym razem myślę nad węższym, żeby nie przysłaniał połowy klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi