Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

A wzrok mają słaby wiec możesz sobie podarować przegrodę. A klatka za mała? Dżungary nie potrzebują strasznie dużo przestrzeni. Jeśli będzie wypuszczał to myślę, ze jest jak najbardziej ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierw trzeba go oswoić :P Bo on ma takie jakby ADHD xD Niewie co ze sobą zrobić , biega , skacze , turla sie ,wywraca wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sie na tych miarach nie znam :P dla mnie jest tylko szerokość i wysokość xD długość mi sie od zawsze myli xD( raz przez to pałe dostałem w 2 klasie xD)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paula wszystkie chomiki potrzebują dużej przestrzeni. Ja mam obecnie Dżungara w dwa razy większej klatce niż Tazo i widzę, że jest mu w niej dosyć ciasno, dlatego w przyszłym miesiącu kupuję kolejną jeszcze dwa razy większą klatkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie ta klatka nie jest najgorsza i na razie się nadaje. Może chomikowi Taza będzie ta klatka wystarczać. Z tego co mówi Kuba to chomik jest na razie zadowolony. Wiadomo-są lepsze klatki ale ta nie jest zła.

A M__M Twoim zdaniem ta klatka, którą teraz mam dla dżungara, jest wystarczająca?

Dołączona grafika

Wymiary:

42 x 29 x 53

Mój chom jest zadowolony =)

(wiem, ze dawałam foto klatki ale pytam teraz z ciekawości xD )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) WOW to ja sie wypowiem xO

KLATKA kurcze wielka jak dla królika :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, dla syryjka byłaby tak w miarę dobra :P A króliki to raczej mieszkają w niskich a 'rozłożystych' klatkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paula twoja klatka jest oczywiście dobra dla Dżungara, ale ja jak już mam wymieniać klatkę to nic nie stoi na przeszkodzie wymienić na jeszcze większą. Wtedy będę mógł również wymienić chomika na Syryjskiego jak będę miał taką ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na początku w mojej klatce, gdzie mieszka Nike, trzymałam Chomuśkę i dla niej kupiłam klatkę. Jest w niej 10mm między prętami. Teraz mieszka tam już od prawie 8 miesięcy Nike i nigdy nie ucekł i ma się dobrze :D I mam zawsze wyjście, że mogę sobie syryjka kupić.

W jednej części klatki (tej dolnej) przez pół roku mieszkała Chomuśka (straszne mi się to teraz wydaje, że w takiej małej mieszkała) i przez krótki okres Tibi, a a górnej Tiburek i Diverse mieszkali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja podobnie jak _Chomusia_ mam klatke dla dżungarka po syryjku - Gryziu i ma ona odstępy między prętami 1,1 cm ;) Z początku się bałam czy nie ucieknie maluszka (dżungarek z początku był maluteńki) ale nie udało jej się przecisnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 2 akwaria, z jednym pięterkiem, kosztowały ok. 30 zł, i 2 klatki jedna mniej wiecej wielkości akwaria też po 30, druga troche wieksza używana, za... 20zł :) Wyposażenie wszedzie takie samo: domkek za 15zł, karuzele za 8zł, po 2 miseczki za 3zł i poidełka, za 7zł ;) Plus oczywiście kolby, różne, rolki, gałązki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O. To tu. A więc (nie powinno się zaczynać zdania od a więc) mam klatkę i akwarium. Klatka ma wymiary 34x24x24 a akwarium 40x25x24 (długość x szerokość x wysokość). Czy to wystarczy jednemu chomikowi i które lepsze. Wcześniejsze chomiki normalnie żyły z takim rozmiarze klatki, ale po waszych postach widzę ze to jakieś maciupstwo jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik będzie żył tak jak mu to życie przygotujemy. Wiadomo, że wytrzyma i w małej klatce, tak jak i człowiek wytrzyma w więziennej celi. Ale im większy rewir, tym swobodniej i naturalniej zwierze się czuje. I dłużej żyje. Więc (żeby nie zaczynać od "a więc" :P ) proponuję spróbować połączyć akwa z klatką. Na przykład rurkami.

I zawsze wybierać to co większe. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierając między klatką a akwarium o podanych wymiarach ja radzę wybrać klatkę. Po pierwsze klatka zawsze może mieć jakiś pięterko, po drugie klatka ma lepszy przepływ powietrza, a po trzecie wstawiając jakieś domek czy kołowrotek będzie trzeba zabezpieczyć od góry siatką, żeby chomik nie uciekł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja klatka: Wymiarów nie znam ;)) Ale oto jej wyposażenie:

-3 pięterka

-2 drabinki

-kołowrotek(teraz usunięty z powodu kontuzji łapki)

-filiżanka(nie widać jej na zdjęciu, ale któregoś dnia Buba chodziła po moim biurku i bardzo jej się ten przedmiot spodobał, postanowiłam więc umieść go w jej "domku". Uwielbia tam przesiadywać)

-miseczka i poidełko

-koszyczek(nie ma go na zdjęciu, gdyż wstawiłam go do klatki dopiero dzisiaj. Jest on powieszony na najwyższym pięterku w rekompensacie, za zabrany kołowrotek. Bubie sprawia dużo fajny bujanie się na nim)

-teraz z powodu wcześniej wspomnianej kontuzji łapki wszystkie "gołe szczeble" przykryte są pierzynką, służącą niegdyś za pościel dla barbie ;)

FOTO:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juszes Mało widać na tym zdjęciu :P Widziałem tą klatkę na zookoziolku i była dość spora :>

Doszedłem do zgody z mamą(teraz trzeba z tata :rc )że kupie Dropsikowi nową klate taką i tam takie bajery co wy na to ?

Dołączona grafika

klatka

a walne tam to :

kołowrotek http://www.zookoziolek.pl/product_thumb ... &w=75&h=69

Pochylnia :D http://www.zookoziolek.pl/product_thumb ... &w=75&h=50

Kibelek ;Phttp://www.zookoziolek.pl/product_thumb.php?img=images/Pies/TxGryzon/6254_g.jpg&w=75&h=60

Jescze dam tam(postaram sie)Ciuchcie żeby Dropsik mógł robić *ciuchh*ciuchh*

Miske , Domek , Poidełko , Kolbe , Wapno ,

----------------------

Post, pod postem mam pisać ?!

POMNIEJSZAMY ZDJĘCIA ! !

dzwoneczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od paru dni mam tą klatkę. Dwie godziny zeszły mi na przekładaniu pięterek i rurek żeby pogodzić z sobą łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji, wygodne rozmieszczenie akcesoriów z możnością widzenia chomika ;) Ale się udało i muszę powiedzieć że klatka jest super. W akwarium Miese tylko spała a tutaj co chwila popisy akrobatyczne, widać że się nie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tazo, pomysł ogólnie dobry. jedyne moje zastrzeżenia dotyczą toaletki i kolby, a na temat wapienka nie będę się wypowiadał bo nie próbowałem jeszcze na swoich chomikach. Toaletka wydaje mi się dosyć dużą, więc przeznaczoną raczej dla większych zwierząt tylu królik. Moim zdaniem dla chomików lepsze są toaletki zabudowane. A jeśli chodzi o kolby to tylko proszę, żebyś omijał jakieś dziwactwa Vitapolu tylu kolba bekonowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M__M ja mam tylko 2 rodzaje kolb i nigdy nie kupuje innych ;) 1-sza to Viatpol owocowa a 2-ga Animals owocowa :P A co do toaletki ja nie lubię tych zabudowanych bo dla mnie to dziadostwo że chomik musi wchodzić sikać w zamkniętym prawie pomieszczeniu jak załatwia sie na trocinach to to samo tylko w toaletce przykrytej trocinami ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za Animalsem nie przepadam (i za owocowa i za miodową). Najbardziej chyba lubię te z Vitapolu, pakowane po 3. No i jak tutaj ktoś wyzej powiedział - bekony i sery mnie nie przekonują xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomusia- tak nawiasem - no króliki, takich niskich klatek miec nie mogą , 40 cm wys. to minimum,a dł. to 100 cm min :P

Tazo, a tuż po co wapienko ? Nic nie pomaga, wyrzucanie pieniędzy w bloto, lepiej kupić coś z Zuzali.

A ja za to, teraz przy napływie pieniędzy :P , kupię Kubusi( bo ona jest taka plochliwa, że ją wypuścić na wybieg naprawde trudno jest, zeby poźniej ja złapać czy coś ( możliwośc okropnego ugryzięcia ) , wiec niech chociaż ma fajną klatkę) taką klatke : http://www.superpreis.pl/product_info.p ... cts_id/584

A Tosiek zamieszka w klatce Kubusi :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 14:27 ]

Ad. kolb ja kupuje chomikom Nestoru, bo :

a) lubią je

b) zawierają tylko ziarna , owoce itd. + mąke .A więc nie najgorsze składowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi