Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zbierałam się do założenia tego tematu, ale jak to zwykle brak silnej woli aby zebrać wszystko do kupy, posortować i powklejać.

Hodowla Zbójnickie Chomiczki mieści się w Krakowie i jest zarejestrowana w CKK pod numerem 108.
Nie skupiam się na miotach produkowanych jeden za drugim a raczej na przemyślanym łączeniu chomików aby uzyskać określone cechy, aby urodziły się ciekawe maluszki wnoszące coś do rodzimego świata chomikowego.
Dobre zdjęcia klatek wkrótce. W tej chwili nieco już wiekowe fotki pozbierane z archiwum galerii.

Tak mieszkają moje stwory:
reg2_zpsbf1be609.jpg

rega1420_zps405fd411.jpg

reg3_zps2d64b9e6.jpg

Chomiczki w hodowli:

-Samiczki
Mirabelka Zbójnickie Chomiczki -mama miotu A=Mirabelle jest ju na emeryturze
mini_DSCN7365.jpg

Masia Pasia Z Krtkova Raje =mama miotu B
mini_MasiaPasia_zps8fc12d82.jpg

Flamengo of Nova Domus

Flo10dc_zps1374b178.jpg

Samczyki:

Bursztyn From HamsterHouse -ojciec miotu A, B
Bursztyn_zps7fd175df.jpg

Ambitny Baby Blue Zbójnickie Chomiczki
DSCN9976_zps4e0ce1f5.jpg

Quantum Leap Antares

DSCN0458_zps759c8d6d.jpg

Tinka's Jaś

Ja15B02_zps45692e88.jpg

Miot A ...
ciasno.jpg

d14a.jpg

d15a.jpg

d18.jpg

d18a.jpg

d19pimy.jpg

... już za nami.

Na przełomie lata i jesieni (16.09.2013) urodził się miot B, którego rodzicami są Masia Pasia i Bursztyn.

Bkluch_zpsc499a937.jpg

BB1050ki_zpsbb600d73.jpg

d13nom2_zps86c9fd0c.jpg

DSCN0799_zps7b9a3f0b.jpg

DSCN0918_zps0ae9e531.jpg

DSCN1286Bazoo_zps21a4acf1.jpg

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki sa Twoje cele hodowlane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie że jednak w Polsce są hodowle chomików ale jak dla mnie to za daleko... szkoda chciałabym chomika z takiej hodowli... no cóż zostało mi podziwianie a chomiki piekne :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś musi zacząć. Inaczej nie da rady w ogóle. :)

Motusa, dalej planujesz blutki? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już jestem. Edytowanie i szukanie zdjęć w galerii trwa wieki :P . Tak, planuję blutki. W tej chwili jednak nie mam jak ich ściągnąć. Może to i lepiej, bo miot B będzie najprawdopodobniej ostatnim w tym roku, więc może lepiej nie sprowadzać chomiczków jeśli rozmnażać ich teraz nie będę. W przyszłym roku może będę mieć odpowiednie chomiki do połączenia. Zdecydowanie blue, dark grey, silver black, champagne, choć pojawiły się u Natalii gdzie Bursztynek został dziadkiem. Zależy mi na polepszeniu wyglądu i zdrowia chomików, na rozmnażaniu jedynie bardzo zrównoważonych nieagresywnych chomików, które bez obaw można brać na ręce i nie ma później czegoś takiego jak strach przed chomikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Och... champagne :wub: Żeby nie było, od razu rezerwuję! :D

Ale przyznać muszę że i tak masz świetne maluchy, pewnie wesoło tam u Ciebie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mieszkam w Krakowie :D . Ale nie mogę mieć 2-giego chomika, no szkoda :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem czy wesoło? Miło chyba i z wzajemną tolerancją.

Fakt prowadzenia hodowli nie zmienia tego, że jeśli tylko mogę pomagam szukać domu i tym zwierzakom, które nie miały zbytnio szczęścia w życiu. Chomiczki z hodowli brały udział w promowaniu adopcji gryzoni zorganizowanej przez Fundację Ogony. Świnki morskie będące pod moją długą tymczasową opieką również będą ryjkami kampanii.

Prócz chomiczków adopcyjnych w domu mam też rezydentów czyli stwory, które oglądać można w temacie Wesoła Gromadka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naprawdę podziwiam , widzę , że masz dużo chomików i widzę ,że kołowrotki spełniają minimum , chomiczki piękne :wub:

gorąco pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo. Tak k woli ścisłości, hodowla Zbójnickie Chomiczki powstała 01.01.2013r. Tego dnia wzięłam się za papiery do klubu czeskiego, jak również założyłam nasz fanpage na facebooku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamierzasz przynależeć do polskiego stowarzyszenia? No i życzę samych sukcesów, bo widzę, że wyżej tego nie napisałam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie, wymiarowe kołowrotki, klatki, duny.. super.. pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że chyba kiedyś zmobilizuję się do wysłania papierów do naszego związku. Zrobiłam to raz, papiery zaginęły w akcji. Jakoś nie mogę się teraz zebrać. Czeski jest bardzo fajny, bo mam prawie wolną rękę jeśli chodzi o warunki wydawania czy sprzedaży. Jeśli np. osoba chętna na chomika nie spełnia warunków do trzymania chomiczka, bez opowiadania się komukolwiek mogę sprzedaży odmówić. Bardzo zależy mi na tym aby maluchy trafiały w odpowiedzialne łapki więc np przy namiocie B jest zaznaczone że jednym z czynników definiujących cenę chomiczka będą warunki. Im lepsze tym chomiczek będzie tańszy. Nie wiem, jak to jest w naszym rodzimym związku, ale to wydaje mi się fair.

Edytowane przez Motusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obserwuję Twoje chomiki z wielkim podziwem. Byłam już kilkakrotnie bliska napisania w sprawie Auryn. Nawet zaczynałam, ale ciągle coś mi przerywało. Pewnie gdybym miała większe możliwości odbioru, szybciej bym się zdecydowała. A gdyby jeszcze Auryn była chłopakiem...

Nie wiem, widocznie los tak chciał...

Co prawda wczoraj wieczorem przyjechał już do nas maluch z Giżycka (zupełnie spontaniczna decyzja, ale nie żałuję :wub: ), jednak "nigdy nie mów nigdy". Jak weszło jedno spore akwarium, może wejdzie i drugie. Tym bardziej, że w przyszłym roku syn się już prawdopodobnie wyprowadzi i zwolni mi się jeden pokój. Nieśmiało planuję już jakiś regał ;)

Będę obserwowała Twoje maluchy.

Powodzenia w dalszych planach hodowlanych!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucam linki do naszego fanpage na Facebooku

https://www.facebook.com/ZbojnickieChomiczki

Tu wątek maluszków z miotu A:

http://forum.e-chomik.pl/topic/11771-zbojnickie-chomiczki-miot-a/

Zapraszam do śledzenia wątku miotu B. Można też wstępnie rezerwować maluszki. Powinny pojawić się we wrześniu, w październiku będą już do odbioru.

http://forum.e-chomik.pl/topic/12275-zbojnickie-chomiczki-miot-b-planowany/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzątanie w zagrodach. Wszystko biega wszędzie. Kawałek z życia Masi:

mini_DSCN0076_zpsa57543d0.jpg

Oświetlenie takie sobie i aparat się buntuje, ale fotki jakieś wyszły

mini_RSCN0103_zpsfde48eb6.jpg

Pod dywanem też fajnie

mini_DSCN0079_zpsa3f11174.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymcie kciuki. W przyszłym miesiącu odbieram parkę blutków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymam kciuki! :) Koniecznie pochwal się jak już przyjadą, bo jestem strasznie ciekawa blutków :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz śliczne kuleczki :wub: Zgadzam się z Risą. Pochwalić się musisz! No, i ja też trzymam moje kciuki ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś z Lublina to 19 sierpnia może obaczyć naocznie. Chłopiec będzie blue ale nie wiem jeszcze czy lepszy wyrośnie z bandedem czy bez, natomiast dziewczynka najprawdopodobniej będzie blue tts lh (może być rex, satin lu inne cuda na kiju), jeszcze nieopierzona więc jest małą niespodzianką. Widzialam starsze o kilka dni rodzeństwo i jest boskie :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dziś zapraszam również na stronę hodowli http://zbojnickiechomiczki.republika.pl/index.html

Jest jeszcze w budowie, więc nie liczcie na coś mega profesjonalnego, tym bardziej że tworzenie strony to nie moja bajka, ale może jak ogarnę, nabierze kształtu i charakteru zbójnicko chomiczkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

weszłam na strone i nie jest zle podstawowe info jest sa zdjecia chomków z czasem sie ja rozbuduje pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motusa, zmień tylko tę paskudną przemysłową kolorystykę na bardziej chomiczą i logo z chomem i będzie git. :D Reszta nieważna, byle działała. Reszta przyjdzie z czasem. O ile dobrze pamiętam, to strasznie mi się podobała strona Gosi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi