Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a gdzie sie z tym spotkałaś? Ja myślę, że to raczej bzdura...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie na jakimś forum ;P

Czy to prawda

Jeszcze takiego cuda nie widziałam, i wątpię żeby były...

Jak będą w sklepach to uwierzę ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba chodzi raczej o Chomika Dżungarskiego - który jest biały z szarym paskiem wzdółż grzbietu.

Na terytorium skąd pochodzi Roborovski - nie miałby szans przetrwania biały chomik. Jego umaszczenie jest dostosowane do terenów pustynnych i piaszczystych. Dlatego wyglada jak 'farbowany'. Ciemniejszy przy skórze i jasniejszy na koncach. To ułatwia mu maskowanie się w terenie oraz łatwiejszą ucieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się wydaje, że to możę być raczej dzungar tylko sobie ktoś go pomylił bo był mały :p A ten ktoś był niedoświadczony :) ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednakże jak tak teraz myślę - mogło by tak być.

Mógłby być to roborek w odmianie albinotrycznej (przypomnienie: albinostwo to nie ubarwienie, lecz choroba).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam całkowicie białego malusieniego chomiczka i chyba z szarą pręgą na plecach nie pamiętam dokladnie nawet mam chyba gdzies jego foto ... Ale nie wiem jaka to była rasa chomika .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Johana mam zdjęcie !! Ale niestety nie na kompie bo nie miałam jeszcze cyfrówki ... Nie miał pręgi na plecach ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkretnie, to dżungarki nie zawsze mają pręgę :P

Jak dasz zdjecie, to ocenimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie nie moge dac foty ;/ Bo nie miałam wtedy cyfrowki i mam na normalnym zdjęciu ...i to słaba grafa moze zrobie zdjęcie zdjęcia xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawiązując do postu niżej - posiadam 4 sztuki ubarwione nietypowo- niemal całe białe- czy nadal są one jakąś nowością

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są też całkowicie białe, ale tylko raz się z takim spotkałam, są też białe dżungarki (perłowe

)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę tu posprzątałam. Bardzo proszę niektóre osoby o trzy wdechy przed próbą napisania czegoś, co nie ma żadnego związku z tematem.

Białe roborki, czyli white face, czy albinosy? Wstaw zdjęcie swoich zwierzaków. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możliwe, że chodzi o odmianę faded - na początku są jak white face, a z wiekiem robią się całkiem białe.

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, a adopcjach na naszym e - chomiku widziałam w większości białego chomika roborowskiego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam całego idealnie białego z czarną czapeczką na głowie, stuprocentowy Roborek ;) więc są :)

edit: nie ma nawet cienia pręgi

Edytowane przez tworzywosztuczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi