Skocz do zawartości
MateoZiom

[Pytanie]Co jak z czym poco do czego-Koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić chomika i z mojej strony ogrom pytań

Informacje na temat kasy:

1.Dostaje miesięcznie kieszonkowe 30 zł

2.Zawsze coś tam "dostrugam" do tych kieszonkowych

3.Jakoś 50 zł miesięcznie (Cicuhy buty słodycze zazwyczaj dostaje więc jest to kasa na własne wydatki)

4.Na koncie co miesiąc mam ~~~~(około) 50 zł czy ma ktoś jakiś sposób żeby przeobić to na kase?Myślałem że np:Wyśle ci SMS za 11.07 jak dasz mi 8 zł?

Co i jak

1.Mama powiedziała że dołoży mi maksimum 50 zł ROCZNIE tak więc postanowiłem aby dołożyła mi do klatki.

2.Klatka czy samla co lepsze myślałem aby:Chomik mieszka w klatce o wymiarach ok"70x50" i ma dostęp do samli jakiejś nie dużej co wy na to?Może macie inny pomysł jak dobrze urządzić klatkę?

co kupić itp tid

Z góry mówie że nie chce żadnych plastikowych rur wole robić raz na tydzień papierowe z których moim zdaniem chomik będzie miał większą zabawe.

3.Gałązki mam w pobliżu siebie drzewa :Lipa,kasztan,jabłoń,śliwa (Mirabelka) lecz wszystkie te stoją koło jezdni zaszkodzi to coś chomikowi?????

4.Pies:Mam psa(mały) i tu pytanie czy jeżeli klatka będzie leżeć na półce to jest szansa aby pies ją zwalił?

5.Czy sens miało by wykorzystanie samali jako jakiegoś wielkiego przekopowiska?(Dużo piasku trocin itp itd)

PORADA

Prosiłbym wszystkich użytkowników forum aby doradzili mi co kupić (klatka samala Akwarium? może coś innego?)

Kase 100 zł (50 w gotówce 50 na koncie ) będę miał 1 dnia każdego miesiąca

Wgl pomógł by mi ktoś to rozplanować co kupić itp itd

z oszczędzaniem nie chciałbym czeakać więcej niż 2 miesiące (zaosczedzę około 130 zł+50 od mamy jednorazowo)

Oraz jaką rase chomika polecaće (chomika będe miał 1 raz)

Edytowane przez MateoZiom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam klatkę. Wolisz 80-siątkę czy setkę??

Co do niej na pewno miska i pojnik. Miska najlepiej ceramiczna.

Pudełko, np. na żywność i do tego piasek dla szynszyli

Mostki logosy, brzozowe tunele, drewniane artykuły

Drewniany domek

Kołowrotek minimum średnicy dla karłowatych 17 - 20cm a dla syryjków 22cm im większy tym lepszy.

Oczywiście trociny, sianko, suszonki i odpowiednia karma najlepiej Vitakraft i Versele Laga

Ja sb jeszcze coś przypomnę to będę pisać:)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki mama mnie poinformowała że możliwe że w piwnice leży akwarium niby bardzo duże tak więc jutro zobacze co i jak jak będzie to napisze i dam zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

1.Myślę że za niską cenę kupisz samle (ta największa kosztuje 50 zł ) , ona jest super bo i dużo miejsca i łatwo to sprzątac , nie jest takie ciężkie , ogólnie polecam .

2.Co musisz kupić ?

-domek , najlepiej drewniany

-poidełko

-kołowrotek (minimum dla kałów 20cm dla syryjków 28 )

-miseczkę

-jakieś zabawki (tunele , rolki po papieże itp )

-LOGSY

-karma vl

-troty

rasa podobno najłatwiejsze na początek są syryjki a i skąd będziesz mieć chomika ?

chomik ze wszystkim :http://forum.e-chomi...m-wyposazeniem/

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samla czy klatka - trudne pytanie. Kwestia na czym ci zależy. Samla to koszt 49,99zł, klatka o wymiarach 80x40 w wersji kratkowej http://allegro.pl/su...3211614027.html i dunowej http://allegro.pl/kl...3227506441.html . Do obu wchodzi kołowrotek maksymalnie o średnicy 22cm (trixie siatka22) Samla jest większa i gorzej ją ustawić + zwęża się ku dołowi, więc teoretycznie mamy znacznie mniej miejsca u podstawy niż w powyżej omawianej klatce.

Mam i samlę i obie wersje tych klatek. Każda z nich ma wady i zalety. Obecnie odeszłam od używania samli - jest nieporęczna.

Drzewa, które są narażone na kontakt ze spalinami nie są wskazane. Warto pojechać na wieś, czy gdzieś gdzie stoją drzewa z dala od zanieczyszczeń.

Jeśli klatka nie będzie mocno wystawać - nie powinna spaść.

Ogółem jeśli licząc koszta od 0 - kupując nowe wyposażenie na animali to..

samla 49.99

kołowrotek 31,25

domek 22,65

poidło 5,75

miska na pokarm suchy 8,10

piasek 8,50

trociny 60l 12,49

siano 3,50

karma + zioła ok 20zł

przesyłka 10

na wejście ok 172,23

klatka+wysyłka 115

kołowrotek 31,25

domek 22,65

poidło 5,75

miska na pokarm suchy 8,10

piasek 8,50

trociny 60l 12,49

siano 3,50

karma + zioła ok 20zł

przesyłka 10

na wejście ok 237,25

----------------------------

Nie rasę, a gatunek :) To zależy od Ciebie. Kwestia czego oczekujesz. Z ogólnej opinii chomiki syryjskie łatwiej i szybciej nawiązują kontakt. Jednak nie warto napędzać pseudohodowli. Zajrzyj na stronę z adopcjami - tyle chomiczków szuka opiekuna lub poszukaj w hodowlach.

Edytowane przez Sunrise
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszty wykazane wyżej są dość przesadzone ponieważ mam niedaleko siebie sklep zeologiczny gdzie wszystko jest o jakieś 2 zł taniej (Możliwe że to przez jakość)

Kupuje klatke (malutka 60x40 albo 80x60) Ponieważ w piwnicy leżą 2 akwaria 1 100l a 2 60l tak więc jakoś to połącze i będzie good :D

Dzięki co do tej wsi to nie za bardzo mam jak tak więc będę musiał kupić kostke (wapieną jak dobrze myślę) do ścierania ząbków

Sądze że na wstępie wydam jakoś 80 zł tak więc możliwe że za miesiąć będą chomiki.

Chomiki będę miał od zeologa który moim zdaniem jest zaufany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chomik jeżeli gdzieś użyłem liczby mnogiej to przez przypadek,A te akwaria przesadzone nie znam się na tym ale mama mówiła że napewno nie 100 l :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem wiem ale i tak będe miał klate 80-siątke tylko myśle jak połączyć tą klatke z akwariami bo od akwaria do akwaria to wiem że rurami plastikowymi ale od klatki?!

I niewiem czy u mnie w zeologicznym są te kanały plastikowe ale mieszkam w gdyni to najwyżej gdzieś dojadę :)

A i mam pytanie ile kosztuje transporter a jak nie transporter to jak chomika transportować ? Od zeologa do domu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zoologu dadzą Ci takie papierowe pudełeczko, wystarczy na dostarczenie chomika do domu. Tylko sobie zawczasu przygotuj w domu lokum dla niego, żeby nie musiał w nim za długo siedzieć (może przegryźć). Na przyszłość warto się w transporter zaopatrzyć, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje lecz pytanie po pytaniu

Ile może kosztować 80-siątka (nowa!!!!!)

I jeszcze raz pytam się jak połączyć rurą klatkę z akwarium (nie wiem czy w klatce będą takie podłączenia do rury!)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje lecz pytanie po pytaniu

Ile może kosztować 80-siątka (nowa!!!!!)

I jeszcze raz pytam się jak połączyć rurą klatkę z akwarium(niewiem czy w klatce będą takie podłączenia do rury!)

ja niedługo kupuję za 95zł + koszty przesyłki:)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej kup transporter bo jakby do weta to w ręku nieść nie będziesz xd Jakbyś wziął tę klatkę z rurami to by był problem z głowy :) Nie wolisz kupić na allegro od kogoś? ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MateoZiom, niestety, ale nie wszystko da się wyjaśnić w jednym temacie - poprzeglądaj forum i wiele pytań samo się rozwiąże. Bo mam wrażenie, że napaliłeś się na chomika i jak najszybciej + nieco po łebkach czekając na gotowe rozwiązania. Poczytaj o żywieniu, chorobach i jakie warunki zapewnić zwierzęciu, a dopiero potem baw się w kosztorysy.

W sklepie zoologicznym taniej nie będzie, gdyż cena sklepowa składa się z: cena produktu + podatek + zarobek dla sklepu stacjonarnego (który płaci dodatkowo najczęściej za lokal). Sklepy internetowe są w większości tańsze i tyle, ale kupując sprzęt od zera koszty zawsze są większe. Potem to się rozkłada na jedzonko i jakieś akcesoria mniejsze. Najlepiej mieć koło 150-200zł w kieszeni na start dla jednego chomika - taka jest prawa. Jeżeli pytasz o urządzenie klatki/samli/akwarium to przejrzyj odpowiednie tematy na forum po prostu. Poczytaj o wyborze odpowiedniego kołowrotka, podłoża i pokarmu. Kostkę wapienną sobie odpuść (doczytaj na forum dlaczego).

Transporterek to moim zdaniem rzecz obowiązkowa - koszty różne w zależności od rodzaju i wielkości transportera. Do wyboru do koloru, starczy poprzeglądać np animalia.pl czy inne tego typu strony pod tym kątem i się rozeznać w cenach/wielkościach/firmach.

Gotowego "przepisu" nikt Ci nie da, tak samo jak na pewne pytania nie da się odpowiedzieć przez internet. Zachęcam do szukania na forum i unikania nadużyć "!!!!!" :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wet i tu kolejny problem bo mam w okolicy 2 wetów ale czynni tylko do 17 od 10 tak więc problem bo jak się w nocy coś stanie to gdzie ja weta znajde

Czy klatka z wjeściem na rury jest droższa od zwykłej? Ile kosztuje rura?

Czy jeżeli kupie chomika to dać go od razu do klatki połączonej z akwariami czy np:Pierw klatka po 2 dniach akwarium 1 po 3 dnaich 2 i co jakiś czas przemeblowanie akwariów zamienienie zabawkami itp itd?

A i kwestia dotycząca akwarii jeżeli mam np zamiar zostawić chomikowi dostęp do akwariów to czy wystarczy usunąć rzeczy po których może wyjść czy musi być siatka ogrodinicza a jeżeli tak to jak ją zamontować (żeby można było na niej podwiesić np 2 piętro

Risa zanim napisałem temat przejrzałem całą tą informacie na stronie głównej.Wortalu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rura.. zależy od wielkości i firmy (tak, firmy też się rożnie cenią - za markę i jakość się płaci - mówię o dostępnych w sklepach zoologicznych), albo od tego w jakim sklepie budowlanym szukasz i jakie ma wymiary (średnica, długość, materiał). Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na takie pytania - rozeznaj sie w okolicy, popytaj i spróbuj zaplanować już w głowie wygląd + realizację klatki.

Czy jeżeli kupie chomika to dać go odrazu do klatki połączonej z akwariami czy np:Pierw klatka po 2 dniach akwarium 1 po 3 dnaich 2 i co jakiś czas przemeblowanie akwariów zamienienie zabawkami itp itd?

Logika - jeśli co rusz będziesz coś grzebał w otoczeniu chomika to kiedy ma się on przyzwyczaić do nowej sytuacji? Na początek daj mu kilka dni świętego spokoju, potem zacznij oswajanie i dopiero jak oswoisz to baw się w ciągłe mieszanie z wyposażeniem. Inaczej zwierze będzie się stresowało dłużej, a Ty będziesz miał większe problemy z oswajaniem.

A i kwestia dotycząca akwarii jeżeli mam np zamiar zostawić chomikowi dostęp do akwariów to czy wystarczy usunąć rzeczy po których może wyjść czy musi być siatka ogrodinicza a jeżeli tak to jak ją zamontować (żeby można było na niej podwiesić np 2 piętro

Kwestia była już omawiana w dziale o klatkach - wystarczy poszukać i zobaczyć jak to inni użytkownicy rozwiązali, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli akwarium jest wysokie i chomik nie będzie miał po czym uciec to siatka nie jest konieczna.

Wet i tu kolejny problem bo mam w okolicy 2 wetów ale czynni tylko do 17 od 10 tak więc problem bo jak się w nocy coś stanie to gdzie ja weta znajde

Wtedy albo szuka się najbliższego czynnego weta, albo idzie od razu z rana o ile nie jest za późno.

Czy klatka z wjeściem na rury jest droższa od zwykłej? Ile kosztuje rura?

Nie ma "klatek z wejściem na rury" - są klatki z możliwością mocowania tuneli, jednak tunele są od razu w cenie klatki i tak - takie klatki są droższe, ze względu na większą ilość materiału, jaka na nią zeszła. Można tez dokupić tunele (np od Ferplastu o ile dobrze pamiętam), a cena zależy już od kilku rzeczy - najlepiej rozeznaj sie po cenach tuneli w sklepach internetowych i tyle.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj siatkę bo będziesz mu usuwał zabawki i będzie się nudził. Ja bym dała od razu wszystkie akwa/klatki, zależy też co się stanie i czy zauważysz to w nocy bo nie będziesz chyba co 5 minut do niego wstawał?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wszystkie odpowiedzi każdej dałem "pomógł" spadam za kilka dni/tygodni dam zdjęcia nieumeblowanych nowych miejsc zamieszkania mojego pupila

Daj siatkę bo będziesz mu usuwał zabawki i będzie się nudził. Ja bym dała od razu wszystkie akwa/klatki, zależy też co się stanie i czy zauważysz to w nocy bo nie będziesz chyba co 5 minut do niego wstawał?

Może nie tyle co wstawał ale zazwyczaj siedzę do 1 przed komputerem,dzisiaj idę spać wyjątkowo wcześnie bo po prostu jestem śpiący :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siatkę ogrodniczą przyczepisz do ramki z listewek ;)

dsc07334kopiowanie.jpg

dsc07335kopiowanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego na akwarium bardziej myślałem aby 1 strone podwiąć pod akwarium a na 2 po rpostu coś położyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupić trochę wiecej tej siatki i jeden koniec włożyć pod akwarium na 2 koniec położyć np książkę i jak będe chciał coś zrobić to zabieram książkę i podniose

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi