Skocz do zawartości
Fere-Bastet

Akwarium, ponieważ klatka jest za mała

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy mogli zauważyć, mam za małą klatkę. Cieżko w ogóle myję się ją, kołowrotki są za małe i w ogóle przestała mi się jakoś podobać. Udało mi się już zakupić duży kołowrotek, ale NIE MIEŚCI SIĘ W KLATCE. I nagle wpadłam na pomysł z akwarium.

Ale pojawia się przeszkoda, a raczej kilka.

1. Przecież akwarium dużo waży... jak je potem myć? Przecież nie wezme go pod pachę i nie umyję w łazience czy kuchni. Jak wy myjecie akwaria? Klatki można rozkładać i myć poszczególne części.

2. Wymiary. Szafka, na której aktualnie stoi klatka ma wymiary 71,5 na 43,5. Jaki rozmiar najlepszy? (Pytam także o wysokość, bo wiadomo, że jak się ma akwarium, to można więcej trocin nasypać, by lepsze tunele były ;) )

3. Zamówić, czy kupić w sklepie zoologicznym?

Proszę o odpowiedzi. To dla mnie ważne.

Mogę jeszcze powiedzieć, że ngdy nie miałam akwarium. :U

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem akwarium jest nie wygodne . tak jak napisałaś ciężkie , ciężko się myje itp . Ja dla moich chomików miałam dune 60-tke i trociny się nie wysypywały i nawet miały sporo miejsca :D . Kupiłam ją około 2 lata temu w zoologicznym po 132 zł , ale teraz pewnie dużo tańsza . Akwarium może upaść i szybko może się zniszczyć :( (np. pęknąć) .

wyglądała tak :

c09ffd7de07714e5med.jpg

ale można na allegro kupić już od 75 zł :o :

http://allegro.pl/super-klatka-dla-myszki-chomika-alex-z-tunelami-i3146125931.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Loschlussa - dlatego proponuję Ci wyjście pośrednie - terrarium. Jeśli masz choć odrobinę zdolności manualnych (Ty lub Twoi rodzice :P ), to sobie możesz całkiem fajne i całkiem niedrogo sklecić sama z pleksy (lub pleksa + sklejka). Wtedy nie będzie ciężkie, wymiary sobie sama zorganizujesz dokładnie do wymiarów szafki, a będziesz mieć prawie wszystkie zalety szkła. A jeśli nie masz, to zawsze możesz przejść się do osiedlowego sklepu meblowego/stolarni itepe i zapytać, co mogliby zaproponować. W sklepie zoologicznym niestety cena potrafi być dwukrotnie większa, niż w necie. Możesz też poszukać okazji na portalach ogłoszeniowych, czasami dosłownie za grosze można kupić porządne lokum. O, i jeszcze jest djoaza (nasz forumowy majsterkowicz), który może zrobić klateczkę jaka Ci się marzy.

Akwarium może nie jest wygodne do całkowitego mycia, ale za to żadne trociny Ci się nie wysypią, a podziwianie zwierzaka przez szybę czy pręty, to niebo a ziemia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. akwarium myje się tylko w razie choroby zwierzaka czy zmiany lokatora. wstawiasz miskę do akwarium i gąbką myjesz, wycierasz papierem do sucha.

2. rozmiar jak największy możliwy, wysokość polecam 50cm

3. szukać na allegro - za grosze :P

akwaria są super! :P

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie powiedział, że trzeba akwarium za każdą zmianą trocin wkładać do wanny i myć. Wystarczy przetrzeć szmatką szyby by nie był brudne.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. akwarium myje się tylko w razie choroby zwierzaka czy zmiany lokatora. wstawiasz miskę do akwarium i gąbką myjesz, wycierasz papierem do sucha.

2. rozmiar jak największy możliwy, wysokość polecam 50cm

3. szukać na allegro - za grosze :P

akwaria są super! :P

Chyba pozostanę właśnie przy akwarium. ;) Poszukam jakie są ceny, wymiary itd.

A jeszcze... ile ważą takie akwaria? Oczywiście to zależy od wielkości, ale proszę o podanie jakieś wielkości waszych akwów i ile mniej więcej ważą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko jak kupisz akwarium to nie sprzedawaj lepiej swojej starej klatki - zawsze to się przyda do przetransportowania chomika albo na jakieś dłuższe wyjazdy czy nawet oddanie chomika na czas wakacji komuś pod opiekę. Akwarium już nie jest tak mobilne jak np. duna. No i w akwarium masz utrudnione łapanie chomika ( musisz to robić od góry, a za tym niektóre chomiki nie przepadają). Nie ma to jak otwierane z przodu drzwiczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba pozostanę właśnie przy akwarium. ;) Poszukam jakie są ceny, wymiary itd.

A jeszcze... ile ważą takie akwaria? Oczywiście to zależy od wielkości, ale proszę o podanie jakieś wielkości waszych akwów i ile mniej więcej ważą.

moje 63l (60x30x35) podniosę i przeniosę gdziekolwiek, bez większych problemów. natomiast 96l (80x30x40) samej już nie podniosę nawet :) ale w sumie nawet takiej potrzeby nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko jak kupisz akwarium to nie sprzedawaj lepiej swojej starej klatki - zawsze to się przyda do przetransportowania chomika albo na jakieś dłuższe wyjazdy czy nawet oddanie chomika na czas wakacji komuś pod opiekę. Akwarium już nie jest tak mobilne jak np. duna. No i w akwarium masz utrudnione łapanie chomika ( musisz to robić od góry, a za tym niektóre chomiki nie przepadają). Nie ma to jak otwierane z przodu drzwiczki.

Dzięki za podpowiedzi. Jasne, że jej nie sprzedam. Może się zawsze przydać, a że jest aż tak porysowana/obgryziona to mało kto by kupił. A na wakację się bardzo przyda. I na ferie także.

U mnie z otwieraniem dzwiczek nie jest aż tak fajne, bo to wydaje okropmny hałas i budzi chomika bądź straszy. Płochliwy stworek z niego niestety. :P

moje 63l (60x30x35) podniosę i przeniosę gdziekolwiek, bez większych problemów. natomiast 96l (80x30x40) samej już nie podniosę nawet :) ale w sumie nawet takiej potrzeby nie ma.

Czyli takie większe już trochę więcej waży. No ale cóż, chomiczek (lub inne zwierzątko) ma więcej miejsca do biegania. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja powiem tak - 100 litrów bez problemu podniosę, przeniosę itd. 200 litrów nie jestem w stanie podnieść w pojedynkę - zbyt ciężkie i nieporęczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja klatka jest masakrycznie nieporęczna, tylko raz mi się udało ją gdzieś samemu przenieść, teraz już nie ryzykuję i biorę kogoś do pomocy, nie ma jej jak złapać od dołu.

Przed chwilą zważyłem, z pełnym wyposażeniem waży 22.4 kg x_x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same akwarium przy wymiarach 60x40x50(h) i grubości szkła 4 mm waży troszkę ponad 12 kg. :)

To jest 120 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same akwarium przy wymiarach 60x40x50(h) i grubości szkła 4 mm waży troszkę ponad 12 kg. :)

To jest 120 litrów.

owszem :) A większe akwaria mają jeszcze grubsze szyby - np. moje 100x40x50 ma szyby 8mm. Jest naprawdę ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łap tu fotę mojego akwa:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4da11f47c7a524c9.html

Ja myję ściereczką umoczoną w gorącej wodzie.

To akwarium jest za małe, nie nadaje się na stałe lokum dla żadnego gatunku chomika.
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie nadaje się nawet 600cm na tam 200 cm bo chomik na wolności żyje, rozumiem 43x30 to tak ale 60x30 wgl inna sprawa, prawie spełnia minimum i wygląda dobrze.

Co mi do tego? Jesteś chomikomaniaczką i wydajesz kasę na only chomiki zapewne :>

60x30 to nadal za mało.

"prawie spełnia minimum" = NIE SPEŁNIA minimum.

Tak, wydaje kasę only na chomiki, przeznaczam na to cała moja wypłatę - mieszkam pod mostem, nie płacę rachunków, ubieram się w łachy z darów dla powodzian a żywię się resztami ze śmietnika. only chomiki...

Wiesz co Vortal - myśl trochę. Wydałam na kupno dwóch swoich akwariów znacznie mniej, niż Ty za tą swoją maliznę, więc... jak się nie ma chęci, to zawsze się znajdzie same przeszkody....

Edytowane przez podrik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi