Skocz do zawartości
Angelo

E-chomik.pl - wasze uwagi, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Proponujecie limit postów?

Obaj użytkownicy powiązani z branżowymi sklepami mają w stopce reklamę (niepłatną) swoich sklepów.

Mnie reklama nie przeszkadza, co więcej, cieszy mnie rozwiązanie problemu z opłacaniem hostingu itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Limitu postów chyba nikt nie proponował (albo mi umknęło lub się nie zrozumiałyśmy). Obaj użytkownicy mają jakieś reklamy, ale jest różnica między nimi (widoczna, daruję sobie punktowanie, bo nie o to chodzi :) ) - po prostu dużo bardziej rzuca się w oczy sklep Pupillo.pl (niestety, powoli "agresywniej" pod kątem reklamy i ilości). Gdyby pojawiła się reklama jakiegokolwiek innego sklepu w tym miejscu (gdzie sklep jest dobrze rozpromowany na forum - to trzeba podkreślić) to też bym uznała, że na to konkretne miejsce jest szereg lepszych zastosowań promujących forum :)

Problem z hostingiem jest od... 2 lat? Przynajmniej tyle kojarzę, że 2. rok był temat płatności (rok temu forum "znikło", w tym roku zbiórka odpowiednio wcześniej). Na kilkanaście lat działania forum i wortalu to mało - ot, kryzys. Przez te lata na wortalu były reklamy np. HP (kojarzę przynajmniej, nie wiem jak obecnie - nie zaglądam tam od dłuższego czasu, bo nie mam potrzeby), jest też masa innych firm - podczepić je na wortal, w stopce forum - co za problem? Gdyby nad tym chwilę posiedzieć i poczytać o sponsoringu (chociażby dot. blogów - na fora też można przenieść pewne mechanizmy) to i "na plus" można by nieco wyjść ;) Największe forum tematyczne w Polsce - choć obecnie w zastoju (mała rotacja użytkowników, niewielu nowych, kilkanaście osób generujących stały ruch) - moim zdaniem lepiej w miejscu baneru sklepu wstawić coś, co będzie promować forum i jego treści.

Pod kątem technicznym (nie wiem jak w bebechach) forum nie ma za dużo do rozwoju - do silnika i IP. Board chyba nie ma zastrzeżeń, poza tym, że się cenią odpowiednio do dawanej usługi? Pod kątem treści - wiele razy była zwracana uwaga na przestarzałe tematy, posty czy artykuły. Kierunek rozwoju forum jest "czarną magią" (tj. mam wrażenie, że poza utrzymaniem go w "działaniu" nie ma nic więcej - użytkownicy sobie żyją po swojemu - i to by było spoko, gdyby nie "ale" co do przestarzałych treści itd - bo tu jest co robić, tylko nie nie ma komu robić) i głównie dlatego forum od ~2 lat wegetuje (pod kątem ilości i aktywności użytkowników itp. - zwracałam na to uwagę chwilę wczesniej w tym poście). Nie ma nic złego w utrzymywaniu forum i "wegetacji" - ale nie w momencie, kiedy były (i chyba nadal są?) niedociągnięcia w treściach publikowanych na wortalu (z ciekawości aż się chyba na niego wybiorę jak będę miała wolną chwilę). Płatna reklama (dla części użytkowników powoli już "agresywna") nic tutaj nie zmieni poza dołożeniem cegiełki do opłat - co można było robić już od dobrych kilku lat.

E: literówki.

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlenia i tak by się nabijały,

Akurat nie o to chodzi w reklamie produktu, usługi, sklepu...

Reklamy przecież i tak juz duzo... ale co tam, wpychajmy sklep gdzie sie da... uwazam to za niesmaczne.

Kto wpycha sklep gdzie się da? Możesz rozwinąć tę myśl? Stopka moja jest zgodna z regulaminem, zresztą konkurencja ma również stopkę zrobiona na podobnej zasadzie. Skoro baner reklamowy jest niesmaczny, to czym są publikowane w co którymś poście linki do produktów z innych sklepów?

Co najwyżej można dyskutować, czy pupillo zapłacił dość, żeby mieć reklamę, skoro nie mają jej inne sklepy. (mam nadzieję, że konkurencja jest wolna i równa :) )

Karolu - cena została analizowana przez właściciela forum, wiec to jego należy zapytać, chyba. Co do drugiej części pytania - a czy inne sklepy złożyły taką propozycję właścicielowi forum? A co do kwestii w nawiasie - szkoda, że to pytanie nie padło dużo wcześniej.

Sądzę, że z tą "obrzydliwością" chodziło o to, że jednak Pupillo.pl reklamuje się na każdym kroku (reklama jako zabieg jest normalną sprawą, ale nie na każdym kroku). Utrzymanie forum rozumiem (i to bardzo dobrze, bo jednak trochę mam do czynienia z prowadzeniem stron, blogów itd.).

Pupillo.pl ma własny wątek - jak wiele sklepów i niech się tam promuje z nowościami, konkursami itd. :) Baner też byłby ok, ale nie na szczycie forum - w stopce jak najbardziej, niech se tam będzie i 5 sklepów jeśli są takowe umowy. Na szycie forum powinno być coś co rozreklamuje treści forum, a nie prywatny sklep (przynajmniej moim zdaniem, ale może nie jestem w tym sama).

Zniesmacza trochę to, że zarówno awatar jak i podpis Pana prowadzącego sklep Pupillo.pl jest już reklamą - i gdzie Pupillo.pl nie napisze, tam jednocześnie (z każdym postem) się reklamuje. Naprawdę tej reklamy tego konkretnego sklepu na forum jest bardzo dużo - przesunięcie baneru na dół niewiele zmieni (pod kątem popularności na forum), ale jednak zostawi miejsce na coś - moim zdaniem - lepszego (lepiej promującego forum, jego treści, wartości i same adopcje).

Sądzę, że o to chodziło w całej "krytyce" (choć dość dobrze uzasadnionej jak widać przez kilka osób powyżej - więc to nie takie "czepić, bo czepić" - są jakieś argumenty :) ).

Macierewicz powiedział wprost o zamachu terrorystycznym w Smoleńsku, dzisiaj Waszczykowski i reszta go tłumaczy - tutaj też ma to mieć miejsce?

@Risa czy avatar konkurencji i podpis nie jest zrobiony na podobnej zasadzie jak ten Pupillo? Czy Konkurencja wpisując 1,2,3 czy 20 postów nie reklamuje się w każdym z tych miejsc?

@Risa napisałaś: Naprawdę tej reklamy tego konkretnego sklepu na forum jest bardzo dużo - możesz pokazać gdzie, bo jakoś nie pamiętam, żebym poza podpisem się gdzieś na forum reklamował - pomijam temat sklepu, który tez jest zgodny z regulaminem. I co do tłumaczenia krytyki, myślę, że każdy z userów forum ma własne szare komórki i odbiera wszystko wg własnej skali wartości. Po co tutaj tłumaczyć coś, niech każdy sam to analizuje.

Proponujecie limit postów?

Obaj użytkownicy powiązani z branżowymi sklepami mają w stopce reklamę (niepłatną) swoich sklepów.

Mnie reklama nie przeszkadza, co więcej, cieszy mnie rozwiązanie problemu z opłacaniem hostingu itp.

Dobrze, że bezstronność jednak istnieje.

po prostu dużo bardziej rzuca się w oczy sklep Pupillo.pl (niestety, powoli "agresywniej" pod kątem reklamy i ilości).

No ale czy moją winą jest to, że reklama (jak to ujęłaś) moja się bardziej rzuca w oczy? Nie używam do tego zakazanych technik, nie rozumiem zupełnie Twojej opinii.

Gdyby nad tym chwilę posiedzieć i poczytać o sponsoringu (chociażby dot. blogów - na fora też można przenieść pewne mechanizmy) to i "na plus" można by nieco wyjść ;)

Szkoda, że nikt o tym wcześniej nie zaczął pisać, a dopiero po "mojej reklamie"?

Szkoda również, że konkurencja nie "pomyślała" nad takowa reklamą w pierwszej kolejności, chciałbym wiedzieć jakie byłyby reakcje, naprawdę.

A co obrzydliwości, to chyba rozumiemy nieco inaczej znaczenie tegoż słowa. Ale nie miejsce i na czas na dyskusję o tym, bo zaraz zrobi się tylko i wyłącznie krzyk, zero czystych i rzetelnych argumentów, a chyba o to nie chodzi.

Zastanawia mnie tylko jedno, po przeczytaniu komentarzy negatywnych. Chodzi o to, ze to sklep Pupillo jest zareklamowany czy o reklamę? Pytam całkiem serio, ponieważ to zdecydowanie, olbrzymia różnica.

Inne fora, portale, nie tylko pro zwierzęce mają identyczne zasady co do reklamy, nie widzę tam jednak takich epitetów jak obrzydliwe, niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie tylko jedno, po przeczytaniu komentarzy negatywnych. Chodzi o to, ze to sklep Pupillo jest zareklamowany czy o reklamę? Pytam całkiem serio, ponieważ to zdecydowanie, olbrzymia różnica.

Nie wiem jak innym ale mnie chodziło o samą reklamę. Jej położenie i animacja mi przeszkadzają, jako użytkownikowi. Uważam, zresztą taką technikę stosuję u mnie na domenie, że miejsce reklamy powinno być na stronie głównej wortalu, nie na forum. Co innego reklamować usługi i treści samego wortalu a co innego wstawiać migające reklamy. Nie jestem ich fanką, u mnie na forum i na stronie ich nie ma. A przede wszystkim reklama na stronie głównej forum (związana z działalnością strony) widoczna jest wyłącznie na indeksie forum a nie wszędzie, nawet w dziale konfiguracyjnym. 

Inne fora, portale, nie tylko pro zwierzęce mają identyczne zasady co do reklamy, nie widzę tam jednak takich epitetów jak obrzydliwe, niesmaczne. 

No nie wszystkie ;)

Edit: edycja cytatów. 

Edytowane przez Panna Fiu Fiu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak innym ale mnie chodziło o samą reklamę. Jej położenie i animacja mi przeszkadzają, jako użytkownikowi. Uważam, zresztą taką technikę stosuję u mnie na domenie, że miejsce reklamy powinno być na stronie głównej wortalu, nie na forum. Co innego reklamować usługi i treści samego wortalu a co innego wstawiać migające reklamy. Nie jestem ich fanką, u mnie na forum i na stronie ich nie ma. A przede wszystkim reklama na stronie głównej forum (związana z działalnością strony) widoczna jest wyłącznie na indeksie forum a nie wszędzie, nawet w dziale konfiguracyjnym. 

No nie wszystkie ;)

Edit: edycja cytatów. 

Masz rację, ze nie wszystkie, oczywiscie. Ale są od tego regulaminy, które albo pozwalają na taką formę współpracy, bądź jej zabraniają.

Pamiętam, jak była "zbiórka" na domenę i serwer - wtedy jakoś nie było chętnych do tego, by wspomagać aby uzbierać całość, a admin pytał, zachęcał (zresztą zapytajcie wprost @Angelo). Dlaczego więc dzisiaj jest tak wielkie oburzenie, że ktoś, kto płacąc za reklamę wspomaga istnienie forum, pozwala na opłacenie serwera i domeny? Czy dlatego, ze to Pupillo? Naprawdę osobiste animozje chyba nie powinny mieć tutaj miejsca.

Mam nadzieję, ze postów takich jak Twój, który wyżej cytuję będzie więcej. Bo czym innym jest dyskusja na argumenty, rzeczowe, a czym innym jest wpisywanie powiedzmy delikatnie nieciekawych epitetów.

@KarolB ciekawego pytania wyżej użył - czy konkurencja jest wolna i równa. Bardzo dobre pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtarzam, moje uwagi nie mają nic wspólnego z treścią reklamy. Czytałam kiedyś pracę odnośnie reklamy w internecie (dawno temu, jak zaczynałam swoje przygody z www). Ponad połowa badanych uznała migające reklamy za odrzucające i odwracające wzrok od głównej treści. Coś w tym jest, moje poczucie estetyki również każe mi blokować reklamy, które utrudniają korzystanie z forum a nie mają na celu promowanie jego treści. Uważam, że obecna reklama stanowi raczej jej odwrotność - antyreklamę. 

Moim zdaniem zarabianie na domenę powinno odbywać się (tak jak pisałam) na stronie głównej, czyli e-chomik.pl. Ogromny slider jest jak bilbord, a reklam w nim brak. Taka moja sugestia :) 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspaniałych rzeczy niektórzy potrafią się dopatrywać; książkę mogliby napisać.

Natarczywa, mrugająca reklama, przyczepiona na samej górze i na każdej jednej stronie forum jest obrzydliwa. Bez znaczenia kogo reklamuje.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtarzam, moje uwagi nie mają nic wspólnego z treścią reklamy. Czytałam kiedyś pracę odnośnie reklamy w internecie (dawno temu, jak zaczynałam swoje przygody z www). Ponad połowa badanych uznała migające reklamy za odrzucające i odwracające wzrok od głównej treści. Coś w tym jest, moje poczucie estetyki również każe mi blokować reklamy, które utrudniają korzystanie z forum a nie mają na celu promowanie jego treści. Uważam, że obecna reklama stanowi raczej jej odwrotność - antyreklamę. 

Moim zdaniem zarabianie na domenę powinno odbywać się (tak jak pisałam) na stronie głównej, czyli e-chomik.pl. Ogromny slider jest jak bilbord, a reklam w nim brak. Taka moja sugestia :)

Formy i miejsca reklamy ustala właściciel, więc widocznie nie uznał tego za złą praktykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, wczoraj mnie poniosło, jednak to była moja reakcja i tak ją wyraziłam.

Już tłumacze jej podstawy.

Reklama jako reklama, ma plusy i minusy, 5 lat nie mam, rozumiem jej sens. Z plusów oczywiście sprawa domeny, bez dwóch zdań. Hasło o adopcji - oczywiście wszyscy popieramy. Z minusów jej natarczywa forma, na którą miałeś wpływ i umiejscowienie, wg Twoich słów, nie zalezace od Ciebie. Widzisz - forum bardzo czesto przeglądam na telefonie. Aby je odświeżyć, muszę się nieźle nakombinować, tylko wczoraj Twój sklep mi się otworzył przynajmniej z 8 razy. Jest to bardzo niewygodne. Uważam również, że migający baner jest średnią opcją, rzuca się w oczy i rozprasza.

Do Ciebie nic nie mam, nie znam Cię, jednak do Twoich sposobów juz troszke jest.

Zaczynając od początku - jesteś osobą swego rodzaju publiczną, musisz liczyć się z tym, że Twoje działania podlegają ocenie i rzutują na ocenę sklepu. To raczej jasne. Obserwując Cię doszlam do wniosku, że wiele Twoich wypowiedzi poza wątkiem sklepu, to również pośrednie namawianie do przekonania, że tylko Twój sklep ma odpowiednie wyposażenie. Moze i jest to mylne, ale tak to odbieram.

z profilem możesz robić co chcesz, jednak przesyt zbyt rzucający się w oczy tez nie jest pozytywnie odbierany.

Kolejna sprawa to usilne dążenia do monopolizacji "rynku". Sprawa niezdrowa. Konkurencją sie nie zasłaniaj, to Ty ją zasloniles i niekoniecznie pozytywny sposób, patrząc z mojej perspektywy. Tyle co do tłumaczenia, czemu za dużo pewnego sklepu na tym forum.

Jak juz mowilam, natarczywą reklamę uwazam w tym miejscu za zbędną i dekoncentrujacą, jej formę nieodpowiednią, a plusy oczywiście plusami.

Dziękuję.

Edytowane przez Akalene
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z minusów jej natarczywa forma, na którą miałeś wpływ i umiejscowienie, wg Twoich słów, nie zalezace od Ciebie.

Nie napisałem, że nie miałem wpływu na to miejsce, ale to, że właściciel nie miał nic przeciw temu, gdyby tak było, sprawę byśmy bez żadnego kłopotu wyjaśnili.

Widzisz - forum bardzo czesto przeglądam na telefonie. Aby je odświeżyć, muszę się nieźle nakombinować, tylko wczoraj Twój sklep mi się otworzył przynajmniej z 8 razy. Jest to bardzo niewygodne. Uważam również, że migający baner jest średnią opcją, rzuca się w oczy i rozprasza.

Inną kwestią jest twierdzenie, że na telefonie to miejsce psuje obraz (info dla @Angelo winno iść, nie do mnie). Inna sprawa to, że kogoś może to rozpraszać. Gdyby iść tym tropem, to niestety, ale mega duża część netu musiałaby wszystkich rozpraszać.

Zaczynając od początku - jesteś osobą swego rodzaju publiczną, musisz liczyć się z tym, że Twoje działania podlegają ocenie i rzutują na ocenę sklepu.

Nie jestem osobą publiczną, mylisz pojęcia, ale liczę się z tym, ze krytyka mojej działalności zawsze będzie, niekoniecznie zdrowa itp, ale o tym doskonale wiem, nie mam 10 lat.

Obserwując Cię doszlam do wniosku, że wiele Twoich wypowiedzi poza wątkiem sklepu, to również pośrednie namawianie do przekonania, że tylko Twój sklep ma odpowiednie wyposażenie. Moze i jest to mylne, ale tak to odbieram.

Wg mnie jest mylne i niesprawiedliwe, krótko mówiąc. Masz prawo myśleć odrębnie, ale nie masz prawa przesądzać o czymś, co nie jest zupełnie prawdą.

z profilem możesz robić co chcesz, jednak przesyt zbyt rzucający się w oczy tez nie jest pozytywnie odbierany.

Na ten temat nie będę chyba pisał, ponieważ jak widzę tylko moje działania są negatywnie odebrane, tzn podpis innych już nie drażni? Nie ma w nim przesytu, tak? nie mam zamiaru się nad sobą czy tą sytuacją użalać, bo nie zwykłem na tym polegać. Odpowiadam tylko na te zarzuty, które wg mojej być może subiektywnej oceny są bezpodstawne.

Kolejna sprawa to usilne dążenia do monopolizacji "rynku". Sprawa niezdrowa. Konkurencją sie nie zasłaniaj, to Ty ją zasloniles i niekoniecznie pozytywny sposób, patrząc z mojej perspektywy.

????????????????? Ja dążę do monopolizacji rynku? Przepraszam, ale chyba troszkę Cię poniosło, może więcej niż troszkę. Przykład poproszę, jeśli wiesz, czym jest monopolizacja rynku. Naprawdę tym stwierdzeniem już mnie mocno zaskoczyłaś, nie chciałbym powiedzieć, ze rozbawiłaś (bez złego odbioru). Wg Ciebie reklama, wprowadzanie pewnych nowości na rynku, nowe marki, pozycjonowanie, prowadzenie tematu sklepu to monopolizacja...? Ja się konkurencją nie zasłaniam, nie próbuj tłumaczyć pewnych rzeczy taką sytuacją. Konkurencja jest tak wielka, że aż miło, a jeśli ktoś nie potrafi się pogodzić z tym, że jutro, pojutrze, może powstać pewien pomysł na biznes, który będzie jego konkurencją to trudno, nic na to nie poradzę. Zdrowa konkurencja jest właśnie wtedy, kiedy każdy może rozpocząć działanie w danej branży, a nie ma sytuacji, gdy ktoś, kto już działa może wszystko, jest najlepszym pod każdym względem no i tylko on ma rację. Ja nikogo nie zasłaniałem, nie wiem skąd masz takie odczucia. Nie mam wpływu na to, że ktoś z konkurencji, nieważne jakiej nie pisze, nie odpowiada, nie dyskutuje, nie prowadzi tematu, nie rozmawiał z właścicielem np tegoż forum nt reklamy itp. Wg Ciebie mam działania marketingowe, reklamowe, promocyjne konsultować z innymi uczestnikami rynku? Mam pytać czy mogę wprowadzić produkty jak u konkurencji, czy mogę wprowadzić nową markę?

Wydaje mi się, ze ta dyskusja zmierza ku jednemu, ale to z kolei może moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciales poznać moja opinię, to ją jasno wyraziłam. Owszem, jest moja, nie każę nikomu się z tym zgadzać.

Za "rynek" uważam forum w tym momencie, bo o tym rozmawiamy.

Równie uważam, że dyskusja nie ma sensu, kazdy ma swoje zdanie i koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Akalene i widzisz jak łatwo można powiedzieć coś, co nie jest jasne. Napisałaś wprost o monopolizacji rynku, a teraz wyjaśniasz, że chodziło Ci o forum. Tak wiec nie miałaś racji w tym co napisałaś, odnoszę się teraz do monopolizacji. Dlatego mam prośbę, nie pisz o czymś, co nie ma miejsca, bo najzwyczajniej mijasz się z prawdą.

Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólne wrażenia i wnioski mam bliskie do tych, które już opisała Akalene :)

Kwestia sponsoringu i reklamy na forum (nie dotycząca baneru), tak żeby nie było problemów z opłacaniem serweru i domeny - nie pisałam o tym, bo... dlaczego miałam? Inni mający jakąś tam wiedzę w zakresie też mogli i nie pisali. Dopóki nie było zbiórki to nikt nawet nie wiedział, że jest po raz kolejny problem z opłatami. Można sobie w necie poszukać informacji - wystarczy siąść i poświęcić trochę czasu, wystarczy się zainteresować. I wcale nie trzeba do tego nie wiadomo czego. I nie jest to tez jakieś "odkrycie" - ludzie są w stanie z byle bloga wyciągnąć grubą kasę, to największe forum (i wortal) o chomikach w Polsce nie może uzbierać na domenę i serwer w ciągu roku? Zwłaszcza, że na "rynku www" w tematyce gryzoni jest od dobrych ponad 10 lat? :)

To bardziej ku "refleksji" i może kogoś to pchnie do "roboty" w tym zakresie.

Kwestia baneru na szczycie forum.

Nie obchodzi mnie do kogo należy ten baner - to miejsce jest głównym miejscem ogłoszeniowym i promującym w schemacie forum. Jako jedyne ma potencjał aby skutecznie dać tam coś, co forum wypromuje ze względu na jego treść/staż/przesłanie. Nie jest to miejsce na reklamę prywatnego sklepu (w dodatku ruchomą w stylu "mrygającym").

Pupillo, jeśli chcesz się powoływać na konkurencję to proszę bardzo - choć osobiście uważam to za bezcelowe w odniesieniu do kwestii baneru. Analiza Twojej konkurencji w odczuciu usera to: konkurencja nie ma w avatarze logo sklepu, konkurencja nie pisze w x tematach "waląc" po oczach podpisem z reklamą pod każdym postem, konkurencja trzyma się głównie tematu swojego sklepu przez co wyklucza się uwaga nr 2 (czyli: konkurencja nie pisze w x tematach "waląc" po oczach podpisem z reklamą pod każdym postem). Pewnie znalazłabym jeszcze kilka różnic, ale.. bez sensu. I tak zarzuci mi się stronniczość - co już zresztą zrobiono (a mnei pozostaje się po cichu z tego pośmiać, bo co innego?) :D

Nie widzisz w tym powoli "agresywnego" marketingu? Czy to temat o karmach, o piasku itd. wszędzie robisz kryptoreklamę - i ok, zauważ, że to było tolerowane, ale zwyczajnie baner (czy kolejna reklama, jeszcze bardziej "rzucająca się" w oczy) już przelała. I nie chodzi o żadne "zakazane" techniki - swoja drogą, to nieco śmieszne stwierdzenie w ogóle. Wiele rzeczy jest dozwolonych, zgodnych z regulaminem itd. ale to nie powód, żeby każdą z nich wykorzystać i "narzucać" się użytkownikom (a przynajmniej części). To się nazywa umiar i takt - Ty się musisz tego nauczyć jak widać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Risa myślę, że to kto i czego winien się uczyć, jest do określenia, ale czy to czas na to? Wygląda na to, ze ja zarzucam Tobie i innym coś tam, zaś nikt nie zarzuca niczego mojemu sposobowi prowadzeni a tego sklepu.

Powoli utwierdziłaś mnie w tym, że co by tutaj nie pisać, nie masz racji, bo nie jesteś .....nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa.

Nigdy nikomu nie narzucałem swojego rozumowania, a to mi zarzuciłaś Ty i kilka innych osób.

Dopóki nie było zbiórki to nikt nawet nie wiedział, że jest po raz kolejny problem z opłatami. Można sobie w necie poszukać informacji - wystarczy siąść i poświęcić trochę czasu, wystarczy się zainteresować. I wcale nie trzeba do tego nie wiadomo czego. I nie jest to tez jakieś "odkrycie" - ludzie są w stanie z byle bloga wyciągnąć grubą kasę, to największe forum (i wortal) o chomikach w Polsce nie może uzbierać na domenę i serwer w ciągu roku? Zwłaszcza, że na "rynku www" w tematyce gryzoni jest od dobrych ponad 10 lat? :)

To bardziej ku "refleksji" i może kogoś to pchnie do "roboty" w tym zakresie.

Skoro każdy wiedział, że brakuje na serwer i domenę, dlaczego się nie dorzucił? Nikt nikogo nie zmuszał, ale to wygląda tak, że to błahostka z opłatą a jednak, kasy zabrakło. Skoro z byle bloga można grubą kasę wyciągnąć, to sądzę, ze każdy tak robi. Otóż nie z każdego bloga można grubą kasę wyciągnąć, chyba, ze mamy inne pojęcie grubej kasy.

Pomyśl, że nie każdy musi myśleć jak ty i inni, że nie każdemu musi przeszkadzać to czy tamto, że w reszcie nie każdy musi mieć taki sam "smak" jak Ty. Na tym poprzestanę w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby "wyciągać grubą kasę z bloga", trzeba być tym zainteresowanym. Nie jest to obligatoryjne.

To nie jest moje forum, ani wortal, jestem tutaj gościem i z tej pozycji czuję się uprawniona zabierać głos. Czyżbym była w mniejszości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pupillo, siedzę w temacie stawiania i prowadzenia stron/blogów (i nieco orientuję się w podstawach "utrzymania") nie od dzisiaj :) Tak, nie na każdym blogu da się zarobić - ale jeśli ktoś chce to można, bo wszystko zależy od kreatywności i pomysłu. Kwestia "grubości" kasy jest rzeczą względną i nie na tym się skupiam (za dużo zależności i byłby to OT). Jednak uważam (patrząc na specyfikę forum, ruch, ile lat jest już itd.), że gdyby ktoś siadł i poszukał, zainteresował się tematem i poświęcił temu czas to forum by na spokojnie wyszło na plus (nie jakiś ogromny, ale na spokojnie by się samo utrzymało biorąc pod uwagę wielkość opłat o jakiej poinformował jakiś czas temu Angelo). I nie Tobie, nie mi rozliczać kto zapłacił, a kto nie - to nie ma znaczenia.

Wspomnę tylko, że nie każdy wyciąga "kasę" z bloga/strony - brak wiedzy, chęci, "przyjęta polityka prowadzenia bloga" (np. własnego bloga prowadzę z założenia jako zupełnie niezarobkowego i utrzymuje serwer, domenę itd. - zarobek obowiązkowy nie jest, a często sponsoring "narzuca" pewne zasady, np. "niewyrażanie się negatywnie o ..."). Poza tym nadal wiele osób stawia na bezpłatne serwisy udostępniające możliwości "blogowe" - bez opłat za serwer, bez domeny (i opłat za nią), bez całej obsługi bebechów. Mentalność dotycząca blogów i stron www jest niestety nadal taka, że można "za darmo" coś mieć - niestety, żeby się wybić to warto zainwestować choćby w WordPressa (choć są darmowe szablony), wykupić domenę na rok i próbować coś ruszyć - tylko dobrze jest też ogarniać WP z kodu, bo wtedy można zrobić naprawdę masę rzeczy samemu :)

E-chomik przeszło na silnik i usługi IP.Board - a to kosztuje, więc było do przewidzenia, że koszty jakoś pokryć trzeba = zainteresować się zawczasu kwestią utrzymania forum z reklam na wortalu :)

Zauważ też, że nie każdy myśli jak Ty (i tyczy się to każdej innej osoby). Na tym polega dyskusja na forum - na wymianie zdań i poglądów. Argumenty są rzeczowe, nie są "wymysłami" i są przedstawione w sposób spokojny, kulturalny :) Niestety przyzwyczaiłam się już, że niewiele osób dyskutować (tak realnie) umie - kiedy kończą się argumenty to zazwyczaj następuje "wycofanie się", zamiast pociągnięcie rozmowy dalej i dojście do jakiś wniosków (poza "osobistymi").

Poza tym - ten temat na tym forum służy do pisania wszelakich uwag, sugestii itd. do Administracji

Szybcior, ale każdy tutaj może zabrać głos - zwłaszcza w tym temacie, bo on służy do tego typu rozmów (a przynajmniej tak do tej pory o nim myślałam). Przecież nikt nikomu nie bronił i nie ma prawa zabronić (póki nie łamie się regulaminu dot. kultury itd.). Tylko rozmowa potoczyła się już dalej :)

E: Osobiście uważam - i tutaj kieruję ten zwrot do Administracji i Właścicieli - że powinniście zainteresować się kwestią utrzymania wortalu i forum.

Nie zrzucać tego za rok na userów (składki).

Nie stawiać na "agresywną" reklamę nad forum (banner - bez znaczenia czyj, bo to miejsce ma za duży potencjał jeśli je dobrze wykorzystać do promocji forum) - za to na wortalu miejsca sporo (zakładają, że jakiś sensowny ruch tam macie).

Niestety na forum jest sporo osób młodych (nieletnich), dużo osób dorosłych (ale niekoniecznie związanych z tematyką stron/blogów) - część z nich może sobie nawet nie zdawać sprawy (głównie najmłodsi użytkownicy), że można forum utrzymać. I jakby co roku pojawiała sie składka to pewnie x osób by wpłacało i jakoś by się to kręciło, ale... po co? To jest swego rodzaju proszenie się i bycie "na łasce". Ogarnięcie tematu utrzymania forum dużo bardziej będzie "opłacać" się w czasie. Tylko trzeba chcieć :)

To tylko moja sugestia i wskazanie jakiejś tam możliwości dot. utrzymania tego przedsięwzięcia. Co z tym zrobicie - nie moja sprawa i nie będę więcej o tym wspominać.

Edytowane przez Risa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pupillo, siedzę w temacie stawiania i prowadzenia stron/blogów (i nieco orientuję się w podstawach "utrzymania") nie od dzisiaj :) Tak, nie na każdym blogu da się zarobić - ale jeśli ktoś chce to można, bo wszystko zależy od kreatywności i pomysłu. Kwestia "grubości" kasy jest rzeczą względną i nie na tym się skupiam (za dużo zależności i byłby to OT). Jednak uważam (patrząc na specyfikę forum, ruch, ile lat jest już itd.), że gdyby ktoś siadł i poszukał, zainteresował się tematem i poświęcił temu czas to forum by na spokojnie wyszło na plus (nie jakiś ogromny, ale na spokojnie by się samo utrzymało biorąc pod uwagę wielkość opłat o jakiej poinformował jakiś czas temu Angelo). I nie Tobie, nie mi rozliczać kto zapłacił, a kto nie - to nie ma znaczenia.

Wspomnę tylko, że nie każdy wyciąga "kasę" z bloga/strony - brak wiedzy, chęci, "przyjęta polityka prowadzenia bloga" (np. własnego bloga prowadzę z założenia jako zupełnie niezarobkowego i utrzymuje serwer, domenę itd. - zarobek obowiązkowy nie jest, a często sponsoring "narzuca" pewne zasady, np. "niewyrażanie się negatywnie o ..."). Poza tym nadal wiele osób stawia na bezpłatne serwisy udostępniające możliwości "blogowe" - bez opłat za serwer, bez domeny (i opłat za nią), bez całej obsługi bebechów. Mentalność dotycząca blogów i stron www jest niestety nadal taka, że można "za darmo" coś mieć - niestety, żeby się wybić to warto zainwestować choćby w WordPressa (choć są darmowe szablony), wykupić domenę na rok i próbować coś ruszyć - tylko dobrze jest też ogarniać WP z kodu, bo wtedy można zrobić naprawdę masę rzeczy samemu :)

E-chomik przeszło na silnik i usługi IP.Board - a to kosztuje, więc było do przewidzenia, że koszty jakoś pokryć trzeba = zainteresować się zawczasu kwestią utrzymania forum z reklam na wortalu :)

Zauważ też, że nie każdy myśli jak Ty (i tyczy się to każdej innej osoby). Na tym polega dyskusja na forum - na wymianie zdań i poglądów. Argumenty są rzeczowe, nie są "wymysłami" i są przedstawione w sposób spokojny, kulturalny :) Niestety przyzwyczaiłam się już, że niewiele osób dyskutować (tak realnie) umie - kiedy kończą się argumenty to zazwyczaj następuje "wycofanie się", zamiast pociągnięcie rozmowy dalej i dojście do jakiś wniosków (poza "osobistymi").

Poza tym - ten temat na tym forum służy do pisania wszelakich uwag, sugestii itd. do Administracji

Szybcior, ale każdy tutaj może zabrać głos - zwłaszcza w tym temacie, bo on służy do tego typu rozmów (a przynajmniej tak do tej pory o nim myślałam). Przecież nikt nikomu nie bronił i nie ma prawa zabronić (póki nie łamie się regulaminu dot. kultury itd.). Tylko rozmowa potoczyła się już dalej :)

@Risa z tą twoja wypowiedzią się zgadzam. I myślę, że to jest właśnie dlatego, że podałaś rzeczowe argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Formy i miejsca reklamy ustala właściciel, więc widocznie nie uznał tego za złą praktykę.

Dla mnie nieistotne jest kto wpadł na taką formę (czyli ruchomy baner) i miejsce (czyli każde miejsce na forum). To jest wątek do wyrażania opinii i ją wyraziłam. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest wątek do wyrażania opinii i ją wyraziłam. 

Ja zaczynam mieć wrażenie, że to wątek do wyrażania pozytywnych opinii, ew. pochwał crying_with_laughter.gif

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz rzadziej zaglądam, coraz mniej piszę. Baner był wkurzający, więc się go pozbyłam.

W takiej formie można walnąć reklamę na swojej stronie i patrzeć, czy lud to kupi. Z doświadczenia wiem, że nie. Można porobić za sponsora, ale nie tak, by wchodząc na forum widzieć głównie sklep.

Z drugiej strony sporo użytkowników jest niepełnoletnia i taka forma reklamy - bez możliwości wyboru - jest nieuczciwa.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tam nie przeszkadza. Grunt że forum ma trochę kasiorki i nie trzeba będzie robić składki. Przeszkadzałoby mi tylko gdyby to była reklama Tukana czy innego Vitapola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłam baner Pupillo na górze, ale do głowy by mi nie przyszło, żeby rzucać się z tego powodu ani z mostu ani komukolwiek do gardła. Z tego co tu czytam, jest to kwestia zwykłego coś za coś. Nie pomyślałam o takiej formie reklamy rok temu a przecież była podobna sytuacja gdzie większość oburzonych olała sprawę zrzutki. Nie staję po stronach tych czy tamtych, wyrażam swoją opinię. Mi to w zupełności nie przeszkadza. Baner mniej irytuje niż gdyby migał w podpisie pod każdym wpisem. Nie ma niczego złego w reklamowaniu się i w pomyśle. Sposób, techniczne rozwiązania, cóż. Każdy robi jak potrafi. Może w przyszłym roku inny sklep będzie pamiętał i nienachalnych reklamach na dole forum najlepiej w niewidocznym miejscu. Na chwilę obecną mogę jedynie pogratulować adminom i Pupillo genialnego pomysłu na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeśli w wersji komórkowej coś przeszkadza, chyba są jakieś skrypty czy inna ... żeby to przerobić? Przeglądanie na telefonie nigdy nie należało do najłatwiejszych, może dałoby się  coś usprawnić w temacie (już nawet po za kwestią reklam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też banner reklamowy na górze strony nie wadzi - wręcz wygląda na wystarczająco przemyślany żeby nie odcinać się kolorystycznie i nie zaburzać estetyki strony. Jak to wygląda z komórki, nie mam pojęcia, aczkolwiek w pełnej wersji strony nie dominuje według mnie nad właściwą treścią nagłówka. A jeśli w ten sposób userzy nie muszą się składać na utrzymanie forum, to dodatkowy +, według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też już nie wadzi, mam adblocka i nie widzę żadnej reklamy na tym forum. Wcześniej nie miałam, bo uważałam że forum ma prawo zarabiać a reklama w stopce nie przeszkadzała w użytkowaniu. Ta przeszkadza, to ją usunęłam (przy okazji wraz z innymi). 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pupillo, jeśli chodzi o wyświetlenia, to nie miałam na myśli tego w kontekście reklamy sklepu. O ile się nie mylę, ilość wyświetleń przekłada się na pieniądze - większe, mniejsze, nie mój to interes, chodziło mi o samą kwestię finansową w tym fragmencie.

I jeszcze ode mnie:

Rozpętała się wielka dyskusja, ale wydaje mi się, że chodziło po prostu o miejsce wyświetlania na forum ruchomej reklamy, co niektórym użytkownikom przeszkadza w odbiorze treści - nie o to, czy i jakie metody reklamy są powszechnie akceptowalne, kto się reklamuje i kto na tym zarabia (a już tym bardziej "ile").
Jeżeli chodzi o mnie, to absolutnie jedyne, co mnie mierzi w tej sytuacji, to właśnie położenie banera, nic więcej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi