Skocz do zawartości
Angelo

E-chomik.pl - wasze uwagi, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Mi reklama nie przeszkadza, na zazwyczaj jestem w centrum strony lub na dole i jej nie widzę. Nie wiem jak wygląda strona na telefonie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że bardzo się wątek rozwinął. Choć nie wiem czemu... Jest to reklama na górze strony. Nie jest wyskakująca jako okienko, nie chodzi za nami gdy przewija się stronę (jak to czasami bywa). Nie jest tak bardzo inwazyjna jak co poniektórzy zauważyli.  Brakowało nam większej sumy na serwer oraz domenę i sklep pupilo zaproponował taką, a nie inną współpracę. Mnie to pasuje - obie strony wyszły z tego zadowolone Jak ktoś wcześniej zauważył banner nie dominuje nad główną treścią, która powinna skupiać naszą uwagę.

Jest to reklama czasowa. W przyszłości być może z naszymi partnerami wpadniemy na inny pomysł współpracy :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam że nie na temat, ale chciałabym dodać post na forum a nie wiem jak się dodaje :(. Około 30 min temu założyłam sobie konto na tej stronie i jeszcze tak do końca nie wiem co i jak. Jakby ktoś mógł by mi napisać w odpowiedzi :) Byłabym baardzo wdzięczna :)

Przepraszam że nie na temat, ale chciałabym dodać post na forum a nie wiem jak się dodaje :(. Około 30 min temu założyłam sobie konto na tej stronie i jeszcze tak do końca nie wiem co i jak. Jakby ktoś mógł by mi napisać w odpowiedzi :) Byłabym baardzo wdzięczna :)

:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi Ci o nowy temat, musisz wejść najpierw do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym zapytać o fragment tekstu zamieszczony na stronie e-chomika, chodzi dokładnie o wybór chomika -> Jeden czy parka. Tekst brzmi następująco:

"W nielicznych przypadkach chomiki dżungarskie udaje się trzymać razem, ale jedynie wtedy, gdy zwierzęta pochodzą z jednego miotu i nie były nigdy wcześniej rozdzielane. Nawet w takich sytuacjach należy mieć je jednak pod stałą obserwacją, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości płciowej zwierzęta silniejsze będą chciały zdominować pozostałe, co może zakończyć się tragicznie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że chów wsobny oraz mieszanie gatunków (dżungarskie i Campbella) mają negatywny wpływ na genotyp, co najmniej większość naszych dżungarków to hybrydy tych dwóch gatunków. W efekcie należy zakładać, że żadne z dostępnych w Polsce chomików nie spełniają warunków, by próbować hodować je stadnie. Dlatego też sugerujemy, by wszystkie chomiki były trzymane w oddzielnych klatkach. Chomiki Roborowskiego powszechnie uznawane są za zwierzęta stadne, co jednak nie jest prawdą. W naturze najczęściej spotyka się je pojedynczo."

Wielokrotnie czytałam tu na forum i oglądałam ten temat z paskudnymi zdjęciami, że chomików absolutnie nie można trzymać razem bo wynikają z tego same problemy. Jednak kiedy czytam ten tekst to myślę, że można z niego wyciągnąć "Raczej nie trzymamy roborków i dżungarków razem, ale jak nic się nie dzieje to w sumie można". Z pewnością dużo osób w poszukiwaniu informacji wchodzi na portal a na forum nie. Ktoś może przyjąć do wiadomości te informacje ale pewnie większość z was ma świadomość jak w (wielu przypadkach) wygląda obsługa w sklepach zoologicznych - najczęściej nie ma zbyt wielkiej wiedzy na temat sprzedawanych zwierząt. Więc ktoś przygotowany może zapytać: "Ale to nie są żadne hybrydy, nie pozabijają się?" a obsługa odpowie "Eeee oczywiście, że nie, chomiczki bardzo lubią być razem". Czy nie byłoby dobrze uświadomić w tamtym miejscu jakie konsekwencje może mieć trzymanie ze sobą zwierząt? Jeśli powie się o pogryzieniach, stresie chomiczka i tak dalej, to będzie to bardziej dawać do myślenia.

Nie chcę się w nic wtrącać jak coś, po prostu takie szybkie wyrażenie swojego zdania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie masz rację, bo chociaż teoretycznie tekst jest poprawny, to jego pierwsza połowa faktycznie może być przez początkujących niewłaściwie zrozumiana jako przyzwolenie na trzymanie grupek "bo czasem bywa że się udaje" (takie kontrolowane trzymanie praktykuje się m.in. w niektórych hodowlach rodowodowych chomików campbella) chociaż w drugiej połowie tekstu jest już wyraźnie zaznaczone że w polskich warunkach stadne trzymanie nie przejdzie.

Jestem za tym żeby tekst poprawić, spróbuję skontaktować się z Kaskas, bo tylko ona poza Angelo ma magiczne moce edytowania wortalu, ale niestety od dawna nie bywa na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wygląda to tak (myślę, że zgodnie z prawdą, choć nie jestem pewna, czy bardziej wiarygodne informacje dotyczyły dżungarów, czy Campbella):

Wszystkie znane obecnie gatunki chomików powinny być trzymane pojedynczo. Dotyczy to zarówno chomika syryjskiego, jak i dżungarskiego, Campbella, czy Roborowskiego.

Można znaleźć informacje, że w nielicznych przypadkach chomiki dżungarskie udaje się trzymać razem, ale jedynie wtedy, gdy zwierzęta pochodzą z jednego miotu i nie były nigdy wcześniej rozdzielane. Nawet w takich sytuacjach należy mieć je jednak pod stałą obserwacją, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości płciowej zwierzęta silniejsze będą chciały zdominować pozostałe, co może zakończyć się tragicznie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że chów wsobny oraz mieszanie gatunków (dżungarskie i Campbella) mają negatywny wpływ na genotyp, co najmniej większość naszych dżungarków to hybrydy tych dwóch gatunków. W efekcie należy zakładać, że żadne z dostępnych w Polsce chomików nie spełniają warunków, by próbować hodować je stadnie. Dlatego też stanowczo zalecamy, by wszystkie chomiki były trzymane w oddzielnych klatkach. Chomiki Roborowskiego powszechnie uznawane są za zwierzęta stadne, co jednak nie jest prawdą. W naturze najczęściej spotyka się je pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi