Skocz do zawartości
Angelo

E-chomik.pl - wasze uwagi, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

"Podstawy rozmnażania, ciąża i wychowanie młodych

Etyka rozmnażania,

1. Rozpoznawanie ciąży, zagdanienia opieki i odchowu

Tutaj znajdziesz informacje na temat doboru odpowiedniej pary, przebiegu ciąży i porodu, opieki nad samiczką w ciąży oraz wychowaniu młodych chomików.

Dział dla osób, które przygarnęły lub nie wiedząc o tym zakupiły samiczkę w ciąży"

Czy opis działu zostanie zmieniony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam swój wniosek:

http://forum.e-chomik.pl/topic/1207-e-chomikpl-wasze-uwagi-sugestie/?p=435123

TO NAPRAWDĘ NIE JEST BEZPIECZNE!!

Dużo osób w sieci poleca wortal jako źródło wiedzy(!) - proszę, poprawcie te błędy albo zawieście wortal do czasu poprawy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnożenie chomików poniżej szóstego miesiąca jest niedozwolone, gdyż ciąża może zahamować prawidłowy rozwój samicy.

Podrik

Co powinno być napisane?

Kos - na jaki?

Mam dostępy i chwilę czasu. Mogę coś naprawiać - proszę o konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że chomików nie rozmnaża się poza hodowlą bo brak wiedzy zagraża ich zdrowiu i życiu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli 6 miesiąc jest zły, to jaki jest dobry? Dopiszę obie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co taka informacja na wortalu dla początkujących? Przecież to chyba nie ma być 'mały poradnik pseudohodowcy'?

Hodowcy maja (a przynajmniej powinni) mieć inne źródła niż wortal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ograniczanie dostępu do wiedzy nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Chciałabym by taka informacja również była dostępna.

Jak również przydałyby się odnośniki do fachowej literatury, jeśli taką macie. Czemu by nie napisać gdzie fachowcy mają szukać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz, ale mam inny pogląd w tej sprawie. Za dużo widziałam dzieciaczków dwunastoletnich wyedukowanych na wortalu e-chomik, które czują się już ekspertami i którym za nic nie wyperswadujesz potem, że rozmnażanie nie jest odpowiednie "bo oni wiedzą jak się rozmnaża - czytali na e-chomiku" (to jest autentyczne zdanie!). Mnie to osobiście przeraża i nie chce do cierpienia kolejnych istot ręki przykładać... Powinno się kategorycznie odradzać rozmnażanie.

A jeśli są osoby, które chcą zgłębiać wiedzę o chomikach, uczyć się i potrzebują odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące prowadzenia hodowli czy rozrodu - zapraszam na pw.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również uważam, że utrudnianie dostępu do wiedzy o rozmnażaniu jest dobrym pomysłem. Raz, że byłoby to zgodne z polityką forum - tylko rzetelna hodowla lub adopcja. Zamieszczanie instrukcji pokrywania chomów to trochę jak mówienie "nie kupuj, adoptuj! ale wiesz, w kakadu na wiśniowej 5 mają teraz superowe białasy w promocji...". Dwa, pseudohodowcy in spe musieliby się bardziej postarać, żeby coś znaleźć, więc albo daliby sobie spokój, albo podczas poszukiwań przyswoili więcej wiedzy niż dałoby im przeczytanie kilku notek na wortalu. Uważam zasadniczo, że jeśli kogoś interesuje hodowla, powinien zgłosić się do hodowców. Nie da się dobrze przygotować do mnożenia zwierząt bez wielu, wielu rozmów z różnymi doświadczonymi osobami. One zaś przeprowadzają pewien odsiew, niektórym pokazałyby drzwi, wytłumaczyły, że to kiepski pomysł, innych wsparli w chomikowej pasji. Trzy, pewnie spora jest grupa osób, która słyszała piąte przez dziesiąte o wyższości hodowli nad zoologiem, ale nie orientuje się w temacie. Chcąc dobrze, znajdzie na tablicy hodowlę z pseudonaukowym bełkotem w ogłoszeniach i kupi stwory. Brak pleplania mądrymi słówkami, odniesieniami do genetyki, itp, ułatwiłby im rozeznanie.

E: w "Rozpoznawanie ciąży, zagdanienia opieki i odchowu" jest literówka.

Edytowane przez Kos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieciak, jak będzie chciał rozmnożyć, to i tak to zrobi, czy będą jakiekolwiek informacje, czy nie. Dzieciaki rozmnażały chomiki na długo przed powstaniem komputera, i będą rozmnażać długo po zniknięciu e-chomika. Moim zdaniem lepiej jest podać informację, zwłaszcza taką, która nie jest wiedzą tajemną. Przy okazji przeredagować tekst tak, żeby ten kto czyta się zniechęcił ogromem problemu, a wiedział gdzie szukać i o co w ogóle chodzi. Jeśli informacji nie będzie, dzieciak wyłączy echoma, pójdzie dalej, i na jutubie poszuka odpowiedzi (i ją znajdzie...)

Literówkę poprawiłam, nie wiem jak to się stało, że jej tyle czasu nie widziałam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieciak pójdzie dalej? To niech idzie dalej - chyba, że właśnie to miejsce ma działać na szkodę zwierząt?

Zgłosiłam błąd 8 kwietnia. Wisi nadal. Minęło ponad pół roku od zgłoszenia, a wisi pewnie jeszcze dłużej, bo nie czytam tego co na wortalu napisane. To co jest tam napisane jest śmiertelnie niebezpieczne dla zwierzęcia. Nie będę tego pisać kolejny raz. Zrobisz zgodnie ze swoim sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że na cito można wymienić to

Wiek rodziców

Chomik osiąga dojrzałość płciową w piątym lub szóstym tygodniu życia, jednak młode osobniki nie powinny mieć małych. Mnożenie chomików poniżej szóstego miesiąca jest niedozwolone, gdyż ciąża może zahamować prawidłowy rozwój samicy.

na coś takiego:

Dojrzałość płciowa

Chomik może osiągnąć dojrzałość płciową cztery tygodnie po narodzinach, co należy uwzględnić rozdzielając chomiki. Ciąża u chomików zbyt młodych może zahamować prawidłowy rozwój samicy, dopuszczenie do zapłodnienia u samicy zbyt dojrzałej niesie ryzyko komplikacji i śmierci samicy.

Ale skoro jest tam tyle błędów, to może lepiej schować niesprawdzone zakładki i dodawać w miarę ewentualnych korekt?

Edytowane przez Szybci0r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chomik może być dojrzały płciowo już 4 tygodnie po narodzinach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypuszczam, że wielu osób to nie obejdzie, ale i tak napiszę: reklama na szczycie każdej podstrony na forum jest obrzydliwa i utrudnia korzystanie z niego.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no cóż. reklama dźwignia handlu

Edytowane przez kiniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem sens umieszczania reklam, ale tym razem podpisuję się pod tym, co napisała podrik. Z mojej strony w ruch poszedł po prostu AdBlock.

Być może lepszym rozwiązaniem byłoby umieścić ją w stopce forum? Wyświetlenia i tak by się nabijały, użytkownikom by nie przeszkadzała, a Pupillo i tak jest bardzo rozpoznawalny na tym forum, więc też by na tym nie stracił.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram przeniesienie, reklama jest narzucajaca sie i tylko denerwuje. To miejsce nie jest dla niej odpowiednie, rozprasza i atakuje.

Reklamy przecież i tak juz duzo... ale co tam, wpychajmy sklep gdzie sie da... uwazam to za niesmaczne.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możemy dyskutować o położeniu reklamy i możliwości jej przeniesienia w mniej uciążliwe miejsce.

Zastanawiam się jednak, co jest bardziej niestosowne - istnienie reklam w niekomercyjnym serwisie, czy sposób wyrażania opinii, jaki można wyczytać powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi nie przeszkadza ta reklama. Wisi na górze w jednym miejscu, nie zjeżdża w dół na środek ekranu jak na innych stronach w sieci ;) .

Samo hasło, żeby adoptować bardzo dobre . Może jeszcze zrobić odnośnik też, do forum , do artykułu, gdzie jest mowa o drodze zwierząt do sklepu .

Co najwyżej można dyskutować, czy pupillo zapłacił dość, żeby mieć reklamę, skoro nie mają jej inne sklepy. (mam nadzieję, że konkurencja jest wolna i równa :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tym to zdaje się decyduje właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrik, przestań wszystko i wszystkich komentować. Uważam, że banner w niczym nie przeszkadza - ani nie jest obrzydliwy ani nie utrudnia w żadnym stopniu korzystania z forum!

Po drugie. Jest to płatna reklama. Jestem umówiony ze sklepem pupillo.pl na taką formę reklamy i przez najbliższy czas się to nie zmieni. Forum musi się rozwijać i musi z czegoś oplacić serwer oraz domenę.

I gdzie uważacie, że na forum jest dużo reklam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Ta reklama, która jest w stopce mniej przeszkadza niż ta, która świeci u góry.  :(

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że z tą "obrzydliwością" chodziło o to, że jednak Pupillo.pl reklamuje się na każdym kroku (reklama jako zabieg jest normalną sprawą, ale nie na każdym kroku). Utrzymanie forum rozumiem (i to bardzo dobrze, bo jednak trochę mam do czynienia z prowadzeniem stron, blogów itd.).

Pupillo.pl ma własny wątek - jak wiele sklepów i niech się tam promuje z nowościami, konkursami itd. :) Baner też byłby ok, ale nie na szczycie forum - w stopce jak najbardziej, niech se tam będzie i 5 sklepów jeśli są takowe umowy. Na szycie forum powinno być coś co rozreklamuje treści forum, a nie prywatny sklep (przynajmniej moim zdaniem, ale może nie jestem w tym sama).

Zniesmacza trochę to, że zarówno awatar jak i podpis Pana prowadzącego sklep Pupillo.pl jest już reklamą - i gdzie Pupillo.pl nie napisze, tam jednocześnie (z każdym postem) się reklamuje. Naprawdę tej reklamy tego konkretnego sklepu na forum jest bardzo dużo - przesunięcie baneru na dół niewiele zmieni (pod kątem popularności na forum), ale jednak zostawi miejsce na coś - moim zdaniem - lepszego (lepiej promującego forum, jego treści, wartości i same adopcje).

Sądzę, że o to chodziło w całej "krytyce" (choć dość dobrze uzasadnionej jak widać przez kilka osób powyżej - więc to nie takie "czepić, bo czepić" - są jakieś argumenty :) ).

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi