Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie i tym sposobem wprowadzili mnie w błąd , ale na tym forum zostałam uświadomiona że takiego chomiczka nie ma :) :hura:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kiedyś myślałam, że "pandusia" istnieje :D Oh, ja głupia xD W "moim" zoologu też jest oddzielne akwarium dla "Chomików Panda"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieprawidłowe. Poczytaj poprzednie posty, szczególnie te kaskas. Panda to nie rasa, panda nie ma nic do dżungarków, jedynie czasami można, tak bardzo potocznie, ogólnie itp. itd. syryjka białego z czarne łatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że to nie rasa, czytałam te posty. Ubolewam nad niedokładnością sprzedawców. Jeszcze, co gorsza, te chomiki robią "furorę" i są sprzedawane drożej od innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że to nie rasa, czytałam te posty. Ubolewam nad niedokładnością sprzedawców. Jeszcze, co gorsza, te chomiki robią "furorę" i są sprzedawane drożej od innych.

No właśnie. Bo niby tanie niezwykłe, niespotykane :/ Tyle, że sprzedawcy często tez nie wiedzą, że to co w internecie o pandach jest napisane to bzdury. Przydałoby się poprawić na wikipedii notatkę, właściwie to sama chciałabym to zrobić, tylko nie wiem jak to wziąć "w kupę".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Wikipedii jest burzliwa dyskusja na ten temat ^^ Jak ostatnio tam byłam była propozycja dołączenia tego hasła do hasła " chomik syryjski ".

A z Wikipedią to jest właśnie taki problem, że każdy może ją redagować. I dużo jest błędów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety... A wiele ludzi wierzy w Wiki jak nie wiem co i się tak twardo niej trzymają :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na Wiki są marne informacje o chomikach :kwasny:

a jak drukuje referaty na przyrode to tak nasiane tam łaciny i bzrur, ze nie wiem o co kaman i marnuję czas na wynoszenie śmieci

Wracamy do tematu "Chomik panda" ! Nie nabijamy postów !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja siedzę od niedawna w chomikach ale żeby zwiększyc swoją wiedzę na temat nabytego chomika zawsze kupuje wraz z nim jakis poradnik dotyczący zakupionego gatunku i powiem wam szczerze że dla poczatkującego hodowcy to jest prawdziwa skarbnica wiedzy choc nie ukrywam że tam też są błędy, ale dają możliwość zobaczenia choćby zarysu danego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy u dzungarków perłowych zawsze jest tak że im sa one starsze tym bardziej zanikają im ciemne łatki które wystepowały u nich za młodu? Jeśli tak jest to do jakiego wieku chomika może trwac ten proces???????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można tego jakoś uogólnić, ponieważ chomiki mają inny układ genów, który wpływa na szybkość tego procesu, a poza tym nakłada się jeszcze na to sezonowa zmiana futra, oraz początkowa ilość ciemniejszych plam. Tak więc czasami trwa to kilka tygodni, a czasami ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale i tak zawsze dżungarek perłowy będzie kiedys tam cały biały, czy tak M_M ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dżungarek perłowy raczej tak. Może się tylko zdarzyć, że będzie miał trochę ciemniejszą pręgę na grzbiecie. Jednak "pandy" dosyć rzadko są klasycznymi Dżungarami perłowymi. Zdecydowanie częściej trafiają się mieszanki Dżungara i Campbella, a wtedy nigdy nie wiadomo, czy wszystkie plamy znikną, czy jakaś nie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak moga wyglądać mieszanki dżungara z Campbellą, chodzi mi o umaszczenie????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często te osobniki, błędnie nazywane "pandami", są podobne umaszczeniem do Campbella, ale tego z takie plamki (dokładnie nie pamiętam nazwy umaszczenia). Jednakże to nie wiadomo, jak będą wyglądały te mieszanki, bo to zależy od tego, jak będą wyglądali rodzice i jakie umaszczenia będą zapisane w genach. Ale nie polecam krzyżować tych ras.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacie może takie odmiany dżungarów u których zdecydowanie przeważa kolor futerka biały i występuja nieregularne ciemne plamki które mimo wieku nie znikną :??:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest konkretna odmiana. Zazwyczaj po prostu w wyniku krzyżowania różnych odmian, rodzą się dżungarki perłowe z plamkami, które potem znikają, ukazując prawdziwą perełkę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nowego chomika dzungarka "pandę" i nie wiem czemu zdarza się tak że liżę główkę pineski, która jest użyta do zrobienia zabawki którą się on bawi, dlaczego tak robi, czy brakuje mu może jakiś witamin, a może mysli że to kulka od poidła :??: :hey:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może liże, bo np. jest zimna czy coś. Mój chom też czasami liże np. kraty klatki czy domek. Może był tam jakiś słony smak czy coś. Witaminy raczej nie mają nic wspólnego z lizaniem metalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wapienko też ma już w klatce a mimo to kilka razy przyłapałam na lizanie jednej i tej samej pineski :??: :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi