Skocz do zawartości

Zachęcanie do nowego jedzenia

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Sa pewne zasady karmienia- ale najwazniejsza to i tak- NIE PRZESADZAC :)

wszystkiego po troche- tylko niekoniecznie ciagle to samo- bo chomik moze dostac, czy to biegunki, czy to niestrawnosci...- jednak sam dobrze potrafi stwierdzic, kiedy ma dosc.

Problem pojawia sie jedynie, gdy chodzi o rzeczy, ktore b. lubi- bo potrafilby obiesc sie do nieprzytomnosci, a to w wypadku niektorych warzyw czy owocow moze zakonczyc sie przykrymi dolegliwosciami lub zatruciem. Moj, np, moglby spokojnie wcinac tylko pietruszke i bialy ser- ale to raczej nie zawsze mu sie udaje- bo inne witaminki i skladniki tez trzeba podawac:)

Wazne jest glownie to, by dziennie mial odpowiednia ilosc ziaren, ktore sa podstawa zywienia i bialko. Reszte zje, jak bedzie mial sily- jak nie, "zachomikuje":P

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

to bardzo źle, że dajesz mu tylko ziarno. czy chciałbyś cały czas dostawać tylko chleb i wodę, a czasami jakis "mokry" przysmak? Ziarna są bogate w witaminy, ale zwierzę nie może życ na samych ziarnach. Powinien codziennie dostawać coś "mokrego". Jakiś owoc, warzywo. I dawaj mu troszeczkę więcej niż tyle ile zje. Chomik lubi chomikowac i lubi mieć zawsze na zapas. Ale pamiętaj codziennie wyrzucać zgniłe jedzenie

Odnośnik do odpowiedzi

Moja siostrzyczka tak dba o mojego chomika, że codziennie mu podsunie jakiś kęsęk - to ciasto, to pomidorka, jabłuszko... :D

Ja mu lubię dawać np. ser, który po prostu kocha i orzechy... :)

Mój chomik też nie lubi marchewki.... :| Spryciula :D

Odnośnik do odpowiedzi

ni lubi marchewy?? hehe...moj tez kocha orzeszki..a ja uwielbiam na niego patrzec jak orzeszka ziemnego obiera sobie z lupinki..choc raz swaniaczek leniwy ja patrze a on wpycha calego orzecha w lupinie do polika...na sczzescie przeyzl to lenistwo...

Odnośnik do odpowiedzi

hehehe...no moj wlozyl..ale normalnie przerazona bylam...hehehee... a powiedzcie mi jak to jest z ta salata?? mam ksazke o chomisiach i tam jest napisane ze salate mozna podawac...ta salata to jakis sprzeczny temat...gdzies pisza ze wolno, gdzies znowu ze nie... jak to jest?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Można, ale nie często, bo to teraz zresztą zima (a i nie tylko w zimie) pryskają konserwanty, żeby urosła jak najładniejsza... itepe

Tylko, że ja się upieram z ta sałatą, bo moja rodzinka w lato hoduje na działce dużo warzyw i ja często daję Florkowi wtedy, a on wcina, aż mu się uszy trzęsą!

I ja się upieram, żeby często dawać, bo jak widzę, że nic mu się nie stało, to chyba jest ok? Nie?

Odnośnik do odpowiedzi

jest juz na ten temat b.przydatna odp. Bounty, w innym poscie.

M.in. najlepiej podawac te grubolistne i bardziej "brunatne" (tak, w streszczeniu";)

a poza tym, to ja osobiscie bym z ta ze sklepu, szczegolnie teraz nie ryzykowala.... ew. z samego "serca".

Ale, drodzy forumowicze, polecam- doniczka- lepiej z takich dluzszych, ciutka ziemi, nasionka za niecale 2pln i nic, procz wody, nawet raz na 2-3 dni (tylko pierwszy tydzien co dzien)- i posadzic- zareczam- sama rosnie- jest pycha, i do wyboru, do koloru:D

Poza tym, jeżeli zerwie sie ja za mlodu (bo inaczej, to raczej ise nie pomiescicie :/) - to sa male, smaczne listki, wprost idealne do salatki, bez "babrania" sie z duzymi liscmi- i, przede wszystkim- mozecie bez obaw podawac chomikom lub (z bardziej oswojonymi), wcinac razem, z jednego talerza (bo to male podkradacze sa;)) :to )

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne Freedom!...Czemu ja?. Musze to spróbować zorbić, ale chyba dopiero jak będzie wiosna.

A próbowaliście dawać chomikowi seler albo pietruszkę ?? Bo ja nie, ale nie wiem. Wydaje mi się, że może być za ostra trochę.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Biśka

Ja dawałam nać pietruszki i raz wcinał raz nie... (zależy chyba jaki miał humor, heh). A co do selera, ja nie pamiętam, żebym mu dawała, ale pewnie moja siostra, lub mama dawały mu, ale pewnie jadł bez entuzjazmu, ponieważ nie za często widzę, żeby mu dawały tego selera.

A to feler! - westchnął seler... :)

Odnośnik do odpowiedzi

selera nie probowalam jeszcze, za to Hammond listki natki uwielbia- tylko ponoc nalezy ja jednak "dozowac", bo jest moczopedna a szczegolnie moj malo pije, wiec moglby sie predzej "odwodnic", niz nadrobic straty... ale kilka listkow nie zaszkodzi. Ponoc zreszta korzen jest nawet lepszy, bo wlasciwie, to pietruszka ma bardzo duzo pozytecznych wlasciwosci.

jeżeli obawialibyscie sie tej ze sklepu- to firma zuzala ma je rowniez w swojej ofercie (korzen suszony).

A co do salaty- to mozna ja zasiac nawet teraz- spokojnie w doniczce, nawet na parapecie- a na pewno nie bedzie tak niepryzjemnie "pachniec" jak trawa dola gryzoni:)

Odnośnik do odpowiedzi

hehe...freeedom ja wlasnie zamierzam na wiosne posiac w doniczkach chomisiowi troche specjalow..jak narazie na lisice mam truskawki, natke, rzezuche i pomidorki...i moze cos jeszcze...tylko musze sprawdzic najpierw co mu njabardziej smakuje...wybaczcie jeśli powielilam temat o salacie ale poprostu ciagle slysze o tym cos nowego..ze zakleja policzki itd...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Mój mały chomiś ne che jeśc karmy , kolby ani nawet skórki od jablka ....czy znacie cos dobrego , co mogloby mu zasmakować ? Czasami weźmie ode mnie kawałek marchewki, ale to za malo! No nie wiem czy to ma być metoda prób i błedów? proszę , podpowiedzcie coś :)

Odnośnik do odpowiedzi