Skocz do zawartości
Adasiek

Mieszane uczucia...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozmawiamy o twojej chorobie, jednak o tym że nieodpowiedzialne rozmnażanie jest złe. Mam nadzieję że autor sobie przyswoił nasze argumenty i zniechęcił się do rozmnożenia Pandy. Stefo, możesz wpisywać słowa w google, i szukać poprawnego ortograficznie, wystarczy że skopiujesz i wkleisz.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo po prostu pisać najpierw w wordzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczyło napisać, że nie jest to dysfunkcja - bo to do nich się odnosiłam (jako, że moda na nie jest w ostatnich latach). W takim wypadku nie dociekałabym co dokładnie Ci dolega. Tak po prostu ;)

Temat nie jest o tym kto ma gdzie pisać i jak, ważne zeby zachować poprawność. A jeszcze ważniejsze, żeby trzymać się tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PANDZIA!!!Takie tam przypomnienia... racja trochę się zniechęciłem ale tak jak pisała Stefa: nie chce jej cierpienia i bólu. Może kiedyś. Tak w ogóle wczoraj zacząłem czytać tablice biologiczne (książka ok.500 stron xdd) działy na temat genetyki i tak dalej. Powiedzcie mi jeszcze czy jak np. chomiczek urodzi się z cechą/genem letalnym to żyje jakiś czas czy umiera po przyjściu na świat. Pewnie jest słabsszy mniejszy itd...

P.S. Umaszczenie CAMEL to takie jak na moim zdj avatar czy nie bo nmogę znaleźć... Moja mała tak wygląda *.* I korzystając z okazji: czy można podawać kapustę pekińską?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PANDZIA!!!

Matko, czy to takie ważne? Weź się nie obrzucaj kto jak piszę! Pamiętaj, od jednej książki wiedzy nie nabędziesz. Myślę że wybiłeś sobie ten pomysł z głowy... "Trochę tam się zniecheciłem" Co to znaczy trochę się zniechęciłem?

PS. Przepraszam nie mogę już wytrzymać... Każdemu rozmnażanie w głowie... Jeszcze zwierząt, ciągle powstają tematy na ten temat...

Edytowane przez Rox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na logikę nie da rady?

Czym jest gen letalny - mówiąc w prost warunkuje on przedwczesną śmierć ogranizmu.

Homozygota padła by od razu, bo oba allele są zajęte genem letalnym; heterozygta może nieco pociągnąć - ale nie sądzę, by zdąrzyła dorosnąć o ile się zdąrzy urodzić.

Z najprostszej krzyżówki na 4 wyjdzie: 25% dominujących (które mają szansę trochę pożyć), 50% heterozygot z genem letalnym (skrócne życie, o ile w ogóle urodzą sie żywe), 25% homozygot letalnych (zredukują się jeszcze podczas rozwoju przed zarodkowego - najpewniej nawet zygota dalej się nie wykształci). Suma sumarum 75% takowego miotu ma pewną przedwczesną śmierć.

Za "słabsze/mniejsze itd" odpowiada karlizm (ew gigantyzmy - pojęcia powszechne dla ludzi siedzących w np Yorkshire Terierach) i/lub niedożywienie matki/potomstwa, wczesne choroby itd. Gen letalny = śmierć, a nie "słabszy/mniejszy".

O kapustę pekińską odsyłam do listy żywieniowej, bo nie chce mi się po raz n-ty pisać na ten temat, zwłaszcza w temacie odbiegającym od żywienia :) Lista żywieniowa jest łatwo dostępna, więc spokojnie sobie poradzisz i znajdziesz co potrzebujesz.

Czytanie w sumie pochwalam, ale czy w 100% rozumiesz co czytasz? Bo przeczytanie to połowa sukcesu - kluczem jest pełne zrozumienie treści. Są pewne treści, które trzeba "przetrawić" i przyswoić, a nie przelecieć byle by obalić tomisko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P.S. Umaszczenie CAMEL to takie jak na moim zdj avatar czy nie bo nmogę znaleźć...

nie.

naprawdę tak ciężko poszukać?

13a59e99544e243b638713d32cd21801_1M.png

Edytowane przez podrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle ze rozumiem co czytam ^_^ Dla mnie wazne jak moj chomik ma na imie xdd ahhahhahhahahaha... ok ok dzieki. szukalem na google i takie byly ale nie bylem pewny czy to to. sry ze bez polskich znakow ale cos mi sie stalo z klawiatura xdd hhahhahahah :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi