Skocz do zawartości
Adasiek

Czy może mieć to jakiś wpływ na jej niemożność?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Moje zapytanie brzmi następująco: czy rodzaj trocin może mieć wpływ na "bezpłodność" chomiczki?!.(w tym wupadku są to trociny zapachowe <cytrusowe jakies>) Pytam w wyniku zaistniałej sytuacji, opisanej w poprzednim temacie <moim>. Nie bd jej rozmnażać, ale chciałbym wiedzieć czy nie jest uczulona na jakieś związki zawarte w ściółce, co mogloby być przyczyną jej "niezapłodnienia". Jeżeli ktoś ewentualnie zadać pytanie a.d. "Dlaczeeeego rozmnaaażasz???" to zalecam przeczytanie poprzedniego tematu od deski do deski> Pozdr.

P.S. Co znaczy "rotfl" bo zauważyłem w temacie Szarlotki, Lii... takowe wyrażenie ;)

Edytowane przez Adasiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie. prędzej po prostu nie trafiłeś w okres płodny samicy.

P.S. Co znaczy "rotfl" bo zauważyłem w temacie Szarlotki, Lii... takowe wyrażenie ;)

Rolling On The Floor Laughingtarzać się po podłodze ze śmiechu

google prawdę Ci powie....

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo.

No nie wiem. One kopulowały 18.01 tak jak pisałem wcześniej i to ok. 30 minut bo samiczka była jakby obojetna na to. A możliwe też że zbyt wcześnie je rozdzieliłem

Po prostu chce znać swój błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej nie dawaj zapachowej ściółki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Facetka w zoologu poleciła mi ją ze względu na "pochłanianie zapachu siuśków" tak to nazwała, ale ma rację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapach siuśków pochłania sprzątanie toaletki, a nie zapachowe trociny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo.

No nie wiem. One kopulowały 18.01 tak jak pisałem wcześniej i to ok. 30 minut bo samiczka była jakby obojetna na to. A możliwe też że zbyt wcześnie je rozdzieliłem

Po prostu chce znać swój błąd :)

To kiedy one ostatni raz były razem w klatce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No.. trochę mi się gryzą zeznania kolego :P

Dziś mamy 18.01 i wg tego co napisałeś to kopulowały.. wcześniej też kopulowały. I bardzo starasz się zaznaczyć swoje "braki chęci do rozmnażania" - jak dla mnie zbyt wyraźnie (niewprawny kłamca popełnia podstawowy błąd próbując coś usilnie wmówić - nie mówię, że Ty, ale tak to działa).

Twój błąd polegał na samej chęci dopuszczenia do rozmnożenia bez wiedzy. Tyle jak dla mnie w tym temacie.

Uczulenie na trociny czy ich zapach raczej nie jest powodem rzekomej bezpłodności. Może masz "szczęście" w swoich zapędach i zwyczajnie trafił Ci się jakiś niepłodny osobnik, lub tak jak pisze podrik - nie te dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam najmocniej... 18.12.Ok tylko tak mi to chodzi po głowie jakoś... czytałem że albo kiedy samica jest zbyt otyła <co mojej nie dolega> albo jak ma złą ściólkę albo jakieś inne dodatki na które może być uczulona. ;p nie bd rozmnażał więcej chomików, bo już nie bd miał takiej okazji raczej. Może faktycznie nie te dni, ale to już był...

Edytowane przez Adasiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trociny zapachowe - moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne aby mogły byc przyczyną bezpłodności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi raczej o bezpłodność będącą skutkiem uczulenia lub alergii. Ok to po prostu "nie trafiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby była bezpłodna od urodzenia...z takim podejściem właściciela ;-)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co Ci to wiedzieć, skoro nie chcesz rozmnażać? I mniej wiesz tym dłużej pożyjesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy o coś konkretnego ci chodzi, bo poczułem sie urazony w tym momencie...?! Edytowane przez Adasiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chodzi o to ze jestes tak nieodpowiedzialny ze kazde zwierze jakie trafi do ciebie powino byc bezplodne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha to fajnie że mnie uświadamiasz że jestem nieodpowiedzialny...

może zachowaj swoja opinię na temat mojej odpowiedzialności dla siebie ;p Gdyz nie znasz mnie az tak dobrze aby to oceniać. jeden błąd o tym nie świadczy :D pozdrowienia (szczególnie dla xxPusiaxx)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozdrawiam ozięble :) I jak widac nie twierdze tak jako jedyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już mozna zamknąć temat?! I jakby ktoś był łaskaw dla nowicjusza to proszę: napiszcie mi na priv-ie jak sie tematy zamyka...dziekówa ;p

wystarczy napisac "zamykam temat" czy jak?!

pisz na priv...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

administrację proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...