Skocz do zawartości
Adasiek

Czy ona w ogóle była w ciąży?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Moja chomiczka została zapłodniona 18.12 więc obliczyłem jej termin na 08.01. Nie urodziła więć zacząłem się martwic. wchodziłem na rózne strony itd ale to co czytalem nie potrafilem do niej odniesc. Dzisiaj od rana nie bylo mnie w domu (a czytałem ze moze zatrzymac poród do 3 dni) wróciłem ok.17 i moja mama mówi ze Pandzia cały dzien nie wyszła z domku ani na sekunde ani rano ani teraz wieczorem. niestety mam domek zrobiony własnorecznie przez tate i dach sie nie zdejmuje. slysze jak ona przewraca troche trocinki ale nic poza tym i nie wychodzi nadal. czy myslicie ze mogla urodzic nad ranem wczoraj tzn. jakby dzisiaj?! martwie sie o nia

P.S widziałem ze wyraźnie przytyla ostatnio i miala malutkie sutki nie takie odstające bo ma duzo futerka na brzuszku... chce znac wasze zdanie

pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co rozmnazales?! Nie masz zielonego pojecia o genetyce a chomiki zaoewne byly z zoologa...

Ozzy-jeśli nie masz o czyms pojecia to sie nie wypowiadaj..,

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim rozmnozylem to sie dokształciłem nt genów itd. A chomiki nie sa ani rodzeństwem ani chore... to mój -nasty chomik wiec wiem sporo na ten temat... i prosze o odp a nie o pytania typu "po co rozmnazasz.

No napisałem ze jest/była gruba

Nie wiem czy były piski bo za pewne w nocy sie odbył domniemany poród

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak sie doksztalciles skoro nawet nie potrafiles rozpoznac oznak ciazy.... rozmnazanie zostaw hodowcom a nie takim osobom jak Ty.

Poza tym skad sa chomiki? I skad wiesz se nie maja ukrytych wad genetycznych?!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja będę z uporem maniaka pytać "po co rozmnażasz".

Wiedza o genetyce nie kończy się na tym, czy chomiki były rodzeństwem czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ze nie opisałem tego dokladnie to nie znaczy ze nie potrafie. PYTAM O OPINIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mogłeś dokształcić się w genach chomików, jak ich w ogóle nie znasz? <_< Znasz geny prapraprapradziadków twojego chomika? Wątpię. W dodatku nie można rozmnażać dla swojego widzimisię. I co z tego, że miałeś kilkanaście chomików, jak nawet nie potrafisz rozpoznać, czy chomik był w ciąży? Szkoda słów.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim zaczniesz rozmnażać chomiki poćwicz ortografię i interpunkcję, potem pisz na forum. Też Ci zadam pytanie: po jakiego grzyba rozmnażałeś? Wziąłeś wszystkie konsekwencje swoich czynów pod uwagę? Masz na tyle klatek/ samli o wymiarach 60x 40 minimum żeby dać każdemu z potencjalnych maluchów własny kąt?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestesmy przeciwni rozmnazaniu przez dzieci... po co rozmnazales?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ze nie opisałem tego dokladnie to nie znaczy ze nie potrafie. PYTAM O OPINIE!!!

Moja opinia jest taka: osoba która się zna nie postępuje w taki sposób jak Ty i nie ma problemów, które Ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem o genach recesywnych; co wolno a co nie; co grozi w razie różnych przypadków np. rozmnozenia albinosów lub innych chomikówktore nie powinne byc rozmnazane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem o genach recesywnych; co wolno a co nie; co grozi w razie różnych przypadków np. rozmnozenia albinosów lub innych chomikówktore nie powinne byc rozmnazane

No, a jakby urodziła chomiki, tak koło 8, to byłbyś w stanie zapewnić 9 klatek o wymiarach min. 60x40 cm w podstawie, opiekę weterynaryjną, wyposażenie etc? Nie znasz genów przodków twojego chomika, chomiki mogłyby sie urodzić niepełnosprawne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz o genach recesywnych? Cudownie!... Mam nadzieję, że choć trochę więcej niż o ortografii...

Znasz genotyp chomików które próbowałeś rozmnożyć? (pytanie retoryczne)

Edytowane przez podrik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam tylko ze wiedza nt genetyki nie sprowadza sie do tego co przeczytales w 5 minut na forum xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie masz pojęcia o rozmnażaniu to lepiej nie rozmnażaj - zostaw do hodowcom ! Jeden malutki błąd w rozmnażaniu może wszystko zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sponki jak już mamy się czepiać pisowni... Dysleksję.... A poza tym dysleksja niczego nie usprawiedliwia, taki człowiek jeszcze bardziej się stara (ew. olewa) . A wracając do tematu...rozmnażanie to nie zachcianka, bo to małe, słodkie, ładne i w ogóle fajnie obserwować jak toto się gramoli... Najpierw się myśli o konsekwencjach, potem działa...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak i jeszcze z jakich hodowli są rodzice? Bo jak czytałeś to wiesz, że sklepowców, ani chomików z pseudo się nie rozmnaża... I może pokażesz ich metryczki/rodowody? Jestem bardzo ciekawa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A chomiki skąd masz? Wątpię, żebyś sprowadzał rasowe zagraniczne chomiki.

A jak nie masz zarejestrowanej hodowli- łamiesz polskie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O genach recesywnych wie każdy, kto skończył gimnazjum nie płacąc nauczycielowi łapówki za przepuszczenie z biologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lu.

nie czepiając się pisowni

Musisz być na rozmnażanie gotowy. Po czytać o co w tym chodzi, normalnie rozmnażanie powinno się zostawiać hodowcom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzę o tym, żeby rozmnażanie zwierząt było dozwolone wyłącznie dla dorosłych i to po szkoleniach, z certyfikatami. Żeby sprzedawać środki ochrony roślin, pracownicy sklepów muszą przejść kursy i zdać egzaminy. A tu nagle wyskakuje diabełek z pudełka i z szumnym "ja się znam" bawi się w Matkę Naturę i igra czyimś życiem. :( Przerażające!

Wiele osób na forum jest dorosłych, wiele ma olbrzymie doświadczenie, ale też zdecydowanej większości do głowy by nie przyszło, żeby celowo męczyć zwierzaczki. :( Jakby mało było biedaków, które, nie mają domów lub mieszkają w strasznych warunkach...

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie ma tego jak kontrolowac. Najgorsze, że rozmnażac może każdy kupując dwa zwierzaczki z zoologa. A sprzedawca tylko się cieszy, że sprzedał więcej zwierząt.

Pytanie tylko gdzie rodzice takich dzieciaków. Przecież to odbywa się pod ich dachem.

A na temat - trudno ocenic czy Twój chomik był w ciąży tylko po opisie.

Nie znam się na tym dlatego też w życiu do głowy mi nie przyjdzie zajmowac się rozmnażaniem chomików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bardzo dobrze, ze chomiczka nie urodziła -_- NIgdy wiecej nie łącz chomików, dla samiczki taki poród to wielki stres, a tak w ogóle to czemu rozmnażasz? Masz kilka klatek o wymiarach 60x40 tak by każdy chomik był w osobnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bardzo dobrze, ze chomiczka nie urodziła -_-

Nie powiedziane, że nie urodziła - możliwe że maluchy zostały zjedzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż się nie chce patrzeć na takie sytuacje. Nie dość, że rozmnaża chomiki bez wiedzy na prawo i na lewo, to w dodatku jest możliwe, że te maluchy zostały zjedzone :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...