Skocz do zawartości
Angelo

E-chomik.pl blokowany w szkołach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem news o nieco odmiennym charakterze. Taką wiadomość przeczytałem wczoraj na jednej ze stron - dyżurnego opozycjonistycznego serwisu mediów elektronicznych. "Benjamin", bo tak nazywa się program służący do monitorowania stron internetowych odwiedzanych przez uczniów. Ten oto program chronić ma dzieci w szkołach, przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Znajoma jest nam tematyka przeglądania stron w szkołach przez dzieci, wiadomo również na jakie strony te dzieci wchodzą, ciekawi świata :-)

Od kilku dni pojawiają się komentarze dotyczące blokowania stron przez ten program. Co więcej, mnie zdziwiło kilka zdań o blokowanych stronach w "Benjaminie':

"Zupełnym kuriozum jest blokowanie poszczególnych stron (lub całych serwisów) takich jak merlin.pl, wysylkowa.pl, ceneo.pl, stereo.pl, aukcji Allegro czy newsów z onetu, wp lub o2 oraz stron miłośników chomików syryjskich. Beniamin nie lubi nawet okonia w sosie cytrynowym - czyżby przeszkadzał pieprz?"

Właśnie te kilka zdań, które wytłuściłem zaniepokoiło mnie najbardziej. I teraz trzeba zadać sobie pytanie ... co twórcy programu widzą złego w takich stronach ? No właśnie sam nie wiem. Swoją drogą, nasz portal nie tylko traktuje o chomikach syryjskich, więc możemy spać spokojnie '/oczywiście ironia/'. ][

Sam program jak również więcej informacji o samym programie znajdziecie na stronach MEN, pod adresem.

Zapraszam również na forum - źródła tego newsa. Gorąco zapraszam na to forum, jest tam część z blokowanych stron, a w nich wymieniona również nasza strona.

Odchodząc od tematu, dziwi mnie również lista stron takich jak merlin.pl czy wysylkowa.pl. Zupełne kuriozum ...

Czekam również na komentarze z waszej strony ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to na jakie strony dzieciaki mają wchodzić?;O nic im praktycznie ciekawego nie zostaje ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jedem z działów była mowa na temat homoseksualizmu chomików... A ten program podobno blokuje strony w których są słowa o tematyce erotycznej czy takich różnych. A na merlinie na przykład, pewnie była jakaś książka na ten temat i dlatego.

Tak myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak np. nauczycielka zada dzieciakom poszukanie jakiś informacji w necie. Ale żeby onet był zablokowany i e-chomik :[ :[ w mojej starej szkółce była blokada, ale na te strony dało się wejść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym forum jest podanie że ten benjamin blokuje temat o żółtych ząbkach chomcia? :( co ci ludzie wymyślają beznadziejny program. Mój kolega nie mógł na moją stronkę i bloga wejść :[ bo miał w domu ten program zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żałośnie i bez sensu, ale kto zrozumie bezmózgie programy strzegące cnoty dawno już obeznanych z każdym szczegółem smarkaczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, u mnie w sali informatycznej jest 'Benjamin' no i mi kiedyś jak chciałam pisać w jakimś wątku, to mi cenzora wywalilo O.o Heh, a ja uważam, że ten program nie umie rozróżniać co jest złe a co dobre, bo jednemu chłopakowi udało się jakoś wejść na stronkę z kontrowejsyjnymi zdjęciami i jakoś mu cenzor nie wywalil =P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to głupota kompletna...

A co na ocenie takiego złego jest ;/

naprawdę to już przesada...

A allegro jest może dla tego zablokowane bo taki

dzieciak wejdzie sobie zaloguje się tam i coś kupi np....

I może już raz była taka sytuacja i dlatego...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam pomysł może dobry, ale tylko pomysł, bo wykonanie żałosne. Na szczęśnie u mnie w szkole tego śmiecia nie było. U nas jest coś o wiele lepszego .... Dyrektor. Wystarczy że powie, że jeśli tylko ujrzy na serwerze /głownym kompie w pracowni/ w historii, że była jakaś "ładna" stronka otwierana, to pała z informatyki murowana /uczy tez infy/ + zachowanie. Naprawdę działa.

Jeśli nasz kochany Romek G. myśli, że przez benka coś komuś zabronini to jest w wielkim błędzie. Przecież dzisiaj już większość ma komputery z dostępem do internetu. A taki dzieciak nieraz sam siedzi w domu. A jak nie ma to co za problem? Żaden, bo są kawiarenki internetowe. Tak więc to tylko potwierdza, że pan G. nie przemyśla swoich pomysłów do końca, a nawet nie pilnuje by były dobrze wykonane. A jaka jest jakość ów programu można przeczytać w powyższych postach. Jeśli o moje zdanie to tyle. Chcąc pisać dalej musiałbym użyć mocniejszych słów ;{

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort x2... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, choć benek to troche też nie zawsze się sprawdza, bo ja jakoś z tym programem w szkole wchodziłam tutaj, na forum, nawet pisałam i jakoś nic nie wyskoczyło, więc wychodzi, że to jest tylko jakiś 'kicz' =P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w szkole ostatnio nawet na ściąge.pl czy vikipedie nie można było wejśc...

A nie mówiąc już o zwykłych onetowych i tenbitowskich blogach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie benjamin w szkole jest tylko na jednym komputerze, który (ten komputer) i tak już chyba od ponad 2 miesięcy nie działa xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe dobree :) Niedługo dzieciaki na ulice nie będą mogły wejść bo będzie tabliczka pod warzywniakiem "Tanio! pieprz"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, dobre. Dzięki za komentarze !!

Niestety ... takie życie ;:;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh xD U nas ostatnio pani nawala nam tyle na informie, że potem nie chce nam pozwolić wejść do internetu :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta u nas w szkole też w sumie nie blokują. Ale u mojego brata już tak... Wiadomo można sobie blokować strony o tematyce "erotycznej" bo takie dzieci z gimnazjów i podstawówek się "psują" a później się dziwić że dochodzi do jakiś inscenizacji na lekcjach tak jak to było z Anią która przez taki incydent się zabiła ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh, no tak, ale nauczyciele idą na łatwiznę i instalują jakieś badziewne programy, nawet nie wiedząc, ze mozna je łatwo 'przechytrzyć'...i aniela ma rację. Potem takie rzeczy się dzieją :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak macie racje

u nas jak skonczymy prace to pani nam pozwala wchodzic na neta

strony z erotyką tak aale dlaczego e-chomik no tak bo chomiki sa takie erotyczne :/:/:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie nie wiem ... ;/ ale wiesz czasami pisze jak to pomiędzy chomikami dochodzi do kopulacji ... no ale bez przesady.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy to takie złe? Normalnie jak chomiki się rozmnażaja, przecież to my się właśnie interesujemy, a gdyby tego nie było, to by wiekszość młodziezy nie wiedziała, jak powiekszać chomiczy ród (xD) i by doszło do wielu więcej bójek między chomikami...Ja myślę, że albo ten program jest do kitu (no bo jest, bo u mnie w szkole on jest i mi nic nie wyskakuje, może czasami) albo po prostu jeden z twórców programu ma jakąś fobię na punkcie chomików ][

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Młodzież w tym temacie już się wypowiedziała to i ja starszy się włączę do tej dyskusji, nie wiem czy wiecie, że Śliwa (czyli ja), ma również wyższe wykształcenie pedagogiczne... i jako pedagog mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że na pewno tego typu forum jak to nie uczy niczego złego a wręcz odwrotnie spełnia rolę edukacyjną - to po prostu niezła lekcja biologii i zoologii ;)

A jak się zaczniemy przykładać również do pisowni .. to będzie to także i niezła lekcja polskiego ;;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że ktoś starszy przyłączył się do dyskusji. I widać, że odpowiedź jest bardzo dobra. Ciekawe połączenie - pedagog - producent pokarmów :) A może jest Pan wszechstronnie uzdolniony !!

Wracając do tematu, co do lekcji edukacji.

Jest nam wszystkich znan strona Wikipedii - internetowej encyklopedii. Pod frazą "chomik" ukazuje się info o chomiku. Na samym dole są "Linki zewnętrzne", a w nich nasza strona. Tym bardziej nie powinno sie jej blokować, gdy znajduje się w Encyklopedii.

Co do pisowni, proszę uwierzyć, że my bardzo się staramy utrzymać poziom, ale niestety - dzieci Neo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi