Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim chomiczkiem, otóż kupiłam malucha 24 maja, wg pana z zoologicznego miał ok 2-3 miesięcy. Był za malutki żeby odróżnić płeć, ale do tej pory (minęły 3 tygodnie) tak się zaokrąglił, że mam obawy, iż jest w ciąży. W zoologu był w klatce z innym chomiczkiem dżungarskim na oko w tym samym wieku (możliwe, że rodzeństwo). Chomik cały czas jak u mnie jest, to nie daje się wziąć na rękę, choć go stopniowo oswajam, a momentami nawet na mnie skrzeczy jak chcę go dotknąć. Je bardzo dużo, ale także dużo w nocy biegał, choć teraz nieco mniej. Nosi trochę trocin do domku w zębach, i jak dziś go przenosiłam do transportówki, żeby mu posprzątać to stwierdziłam, że waży więcej niż każdy mój poprzedni dorosły już chomik. Jaka jest szansa, że jest w ciąży? Czy to może być coś innego? Wg moich obliczeń jest u mnie 21 dni, czy nie powinien w takim razie już rodzić?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 963
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

świetnie, że masz dużo kasy. ciesz się.tylko niestety rozumu nie kupisz.....

i co, uważasz się za takiego dorosłego? znam ludzi młodszych od ciebie, którym takie pomysły nigdy by do głowy nie przyszły. niestety, ale swoim zachowaniem raczej dobrego wrażenia nie zrobiłeś, ot gł

Masz 15 lat i rzucasz kur...i,musisz być taki dorosły :)/> Jesteś na prawde nieodpowiedzialny...... Chcesz bawic sie w Boga i powoływac na swiat nowe zycie tylko dla wlasnej zachcianki,żal tylko z

Kurcze...dużo tu objawów wskazuje na to, że rzeczywiście jest w ciąży. W wieku 2-3 miesięcy pan w zoologicznym to już powinien dawno poznać płeć chomika...eh...

W różnych źródłach w necie czytałam, że do 22 dni może trwać ciąża, ale może to niepotwierdzone źródła. W każdym bądź razie pewnie na dniach sama się o tym przekonasz, a w tej chwili musisz spokojnie poczekać jeszcze kilka dni, jeśli ma pięterko, na wszelki wypadek zlikwiduj, podejrzewam, że na dniach się wyjaśni co się dzieje z chomisią.

Odnośnik do odpowiedzi

Kupując samiczkę z zoologa można doczekać się paru małych klusków w gratisie. Najważniejsze to nie panikować. Póki co zachowuj się, jakby faktycznie była w ciąży, daj jej jakiś materiał na gniazdo, odpowiednie jedzenie, usuń piętro, jeśli je ma (o czym już poprzedniczka wspomniała), wydaje mi się, że kołowrotek też powinien zniknąć na jakiś czas, ale to już niech wypowiedzą się hodowcy. :)

A jeśli faktycznie będziesz miała małe bąble, to podrik napisała na swoim blogu notkę na ten temat. Link był już tu wiele razy wrzucany, ale łap jeszcze raz:

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html 

Przeczytaj, odetchnij i na dniach wszystko się okaże. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, chomiczek dostał materiał na gniazdko, dałam mu też trochę białego i żółtego serka. Najbardziej w tym wszystkim dziwi mnie, że tak szybko urósł, już po tygodniu było widać sporą różnicę w jego rozmiarach. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo to już mój czwarty chomik, i wszystkie poprzednie kupowałam w podobnym wieku, i przez tydzień się aż tak nie zaokrąglały ;/ Przede wszystkim boje się, że jeśli to faktycznie ciąża, to moje maleństwo nie da sobie z tym rady, jeśli na prawdę wg państwa z zoologicznego ma 2-3 miesiące ;(

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim boje się, że jeśli to faktycznie ciąża, to moje maleństwo nie da sobie z tym rady, jeśli na prawdę wg państwa z zoologicznego ma 2-3 miesiące ;(

Poradzi sobie, oby rzeczywiście już miała te 2-3 miesiące, jeśli naprawdę będzie to ciąża...

Na wszelki wypadek przejrzyj ten wątek http://forum.e-chomik.pl/topic/13507-pilne-bardzo-prosz%C4%99-o-szybk%C4%85-pomoc/?do=findComment&comment=401313 jest tam dużo porad w takiej ewentualnej sytuacji:)

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za pomoc, jeśli będę miała jeszcze jakieś problemy, to będę pisać :) Mam nadzieję, że jednak okaże się, że to nie ciąża, tylko, że mam jakiś zmutowany gatunek chomiczka, który bardzo szybko powiększa swoją masę ;]

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za pomoc, jeśli będę miała jeszcze jakieś problemy, to będę pisać :) Mam nadzieję, że jednak okaże się, że to nie ciąża, tylko, że mam jakiś zmutowany gatunek chomiczka, który bardzo szybko powiększa swoją masę ;]

:)

Ha ha ha, no to niech będzie i zmutowany, ale niech się stanie łagodniejszy, żebyś mogła się nim prawdziwie nacieszyć :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 lata później...

Cześć!

Wiem, że odkopuję stary temat, ale może pomożecie mi ustalić, czy moja chomica jest w ciąży. Jest ze mną 9 dzień, odebrałam ją od Państwa, które chciało się jej pozbyć, bo już się znudziła dziecku (masakra...). Bez komentarza pozostawię też to, że trzymali parkę chomików, samca oddali zanim przyjechałam po małą... Byłam z nią u weterynarza 6 dni temu, wówczas nie wyczuł obecności płodów w brzuszku małej, ale wydaje mi się, że się ciut zaokrągliła (chociaż wcale nie musi to być spowodowane ciążą - ma dopiero 2,5 miesiąca więc jeszcze rośnie). Totalnie nie mam doświadczenia z chomiczą ciążą dlatego też pytam. Przepraszam z góry za jakość zdjęć, ale no niestety mój telefon robi takie biedne, a mała jest też strasznie płochliwa (i dzika...) więc ciężko o nierozmazane zdjęcie. :/. Na pierwszym zdjęciu skulona coś podjada i na tym zdjęciu wzbudziły mój niepokój właśnie widoczne boczki. Na pozostałych zdjęciach nie dostrzegam tych zaokrągleń, ale może coś mi umyka... 

e7f6f9b327.jpge8160dd736.jpg e7fddbdaf8.jpg e804fa6c32.jpge805086291.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję podrik, Akalene i Szybcior  ;)

Artykuł przeczytałam, zresztą od kilku dni już czytam o tych ciążowych niuansach. Zapytałam o te "boczki", bo po prostu wiem, że ciąża tu nie jest wykluczona, a nigdy nie miałam ciężarnej chomiczki (ba! ja w ogóle nie mam doświadczenia z samicami, tylko z samcami :P ).

No cóż, już jak będzie :) Za kilka dni będzie wszystko jasne, choć wolałabym, żeby natura maleńkiej oszczędziła :). Jeszcze raz dzięki za odzew ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 lata później...

Mam problem, bo kupiłam dwa dni temu chomika z zoologicznego sklepu. Po 2 dniach okazało się, że jest w ciąży. Niepowinni chyba sprzedawać chomików w ciąży. Następnego dnia urodziła. Boję się że umrze, dopiero ją kupiłam nie chce żeby umarła. Czy to możliwe żeby chomik umarł po ciąży? Następne pytanie, co zrobić z małymi po ciąży? Czy mogą być w tej samej klatce co ich mama? Czy po ciąży chomik jest już nie aktywny? Proszę o pomoc boję się o nią bardzo.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.09.2021 o 15:20, Użytkownik ola napisał:

Mam problem, bo kupiłam dwa dni temu chomika z zoologicznego sklepu. Po 2 dniach okazało się, że jest w ciąży. Niepowinni chyba sprzedawać chomików w ciąży. Następnego dnia urodziła. Boję się że umrze, dopiero ją kupiłam nie chce żeby umarła. Czy to możliwe żeby chomik umarł po ciąży? Następne pytanie, co zrobić z małymi po ciąży? Czy mogą być w tej samej klatce co ich mama? Czy po ciąży chomik jest już nie aktywny? Proszę o pomoc boję się o nią bardzo.

Możliwe że umrze. Nie hałasuj i jej nie przeszkadzaj, wyjmij kołowrotek i poczytaj o rozmnażaniu chomików. Małe po około 4 tygodniach CHYBA trzeba rozdzielić, oddzielnie matka, dziewczynki  i w kolejnym lokum chłopcy. Zadzwoń do weterynarza od zwierząt egzotycznych. 

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html

Edytowane przez lasivanaa
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi